Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babonàból Ti le tagadnàtok a...

Babonàból Ti le tagadnàtok a terhességet? Mindenki kérdezi, de én 12. hét előtt nem akarom elmondani.

Figyelt kérdés

2020. nov. 17. 10:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Babonabol semmit sem teszek, de én simán letagadom, ha olyan kerdezne akivel nem akarom (meg) megosztani. Szerencsére nincs hatása a terhessegre :)
2020. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is sokan kérdezték a 12. hét előtt pedig nem látszódott, de itt a faluban ilyenek az emberek mindig csámcsogni akarnak valamin. Egyszerűen azt mondtam hogy ha majd itt lesz az ideje akkor lesz baba.
2020. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Én ezzel úgy vagyok, hogy az esetleges rosszt hírt is elmondjuk, akkor miért pont a jó hírt nem? De ez nagyon sok mindentől függ... nem mindegy ki kérdezi. Bár én nem értem azt a szituációt amiben valakinél megkérdezik terhes vagy? Ilyet nem tapasztaltam soha, de egy ismerősöm sem. Max azt kérdezték, mikor tervezünk babát. De alapvetően én nem tagadnám le, furán érezném, hogy letagadom a várva várt kis csodát, akinek a szíve már bennem dobog... erre nem nem vagyok terhes... hát én nem tudnék ilyet csinálni.

A rosszat és a jót is elmondja az ember, pláne a közeli rokonoknak. Egy idegen meg brahiból nem fogja megkérdezni, vagy neked eszedbe jut ez a kérdés? Oda mész valakihez, hogy szia terhes vagy? XD

2020. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"egy idegen meg brahiból nem fogja megkérdezni, vagy neked eszedbe jut ez a kérdés"


Dehogynem, mármint nem idegen, de távoli ismerős, pl. szomszéd, volt osztálytárs, kollega.

2020. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer a boltba ahol dolgoztam egy mell alatt öves inget vettem fel, és vadidegen emberek kérdezgették mikor jön a baba... szóval ja idegenek is megkérdik, én pedig hanyagolom azt az egyebként csinos ruhát 😃
2020. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
De miért kérdezik? Rádnéznek, azt megkérdezik terhes vagy? Vagy úgy viselkedsz? Esetleg híztál 5 kg-ot? Számomra ez hihetetlen, bár lehet csak vidéken divat. De még a párom vidéki nagymamája se kérdezte meg, hogy terhes vagyok e. Bocsi, csak nekem ez baromi fura.
2020. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Pl. egyszer visszautasítottam egy pohár pálinkát a szomszédtól, máris kérdezte, hogy terhes vagyok? De nem poénból, hanem tök faggatózva.


Igen, 5 hetes terhes voltam vérzésekkel, nem akartam róla beszélni.


De ugyanígy, mikor kb. 8 hetes terhes voltam, mell alatt vágott ruhát vettem fel és a munkahelyen kollegák már rákérdeztek, pedig szerintem semmi nem látszott még, hanem szimplán előtte híztam picit pocakra, max. azért tűnhetett úgy, de tényleg minimális volt még az a hízás is.


Hát, elhiheted, hogy a munkahelyen sem akartam a 12. hét előtt közölni, pláne nem problémás terhességgel.

2020. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, alapból kicsit husibb voltam, bár a hasam mindig is lapos volt anno, és úgy kérdezték, hogy gratulálhatnak-e mikor jön a pici?
2020. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem babonából, de tagadtam
2020. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem babonából, de ha olyan valaki kérdezné, akinek akkor még nem szeretném megmondani, akkor nem mondanám, ennyi. Nem tartozik rájuk, és igen, bunkóság megkérdezni.
2020. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!