Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges, hogy a doki felír...

Lehetséges, hogy a doki felír valami gyógyszert, vagy valamit?

Figyelt kérdés
PCOS, pajzsmirigy alulműködés és IR, meg miegymás édesség.... túlsúlyos is vagyok, stb, minden ami tök jó.. viszont nagyon szeretnénk már babát (még kis bodyt is vettünk, ha meglátunk egy babát kb sírógörcsünk van), és több, mint egy éve próbálkozunk - tudom, hogy jelen esetben ez édes kevés a PCOS miatt, de hátha vannak csodák...ebben bíztunk. Létezik, hogy az orvos nem azt fogja mondani, hogy le kell fogyni (rajta vagyok), hanem kapok valami gyógyszert? (pl., mint a CLOSTILBEGYT?)

2020. nov. 20. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van orvos nem is kevés, aki ad clostit. De pár probléma van vele:

1. Gyakran nem használ PCOS esetén

2. Kockázatos, mert gyakrabban okoz viszont hiperstimulációt PCOS esetén

3. Kezeletlen IR vetélést okozhat


Diéta, mozgás, pajzsmirigyre gyógyszer és ha kell akkor az inzulinra is.


Csodák amúgy vannak. Első gyermekünk pcos mellett fogant úgy, hogy egyzer nem védekeztünk, bár a diétát nagyjából tartottam. Szerencsénk volt és problémamentes volt a terhesség. Utána viszont már évekig nem sikerült a kistesó, csak hosszas küzdelmek árán.

2020. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én kockáztatnék :) Eddig senki nem mondott még annyit se, mint Te... Nagyon szépen köszönöm! <3


UI. Gratulálok a kicsikhez! :)

2020. nov. 20. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiperstimuláció nem játék. Én megúsztam pár nap kórházzal, de ismerősöm intenzíven feküdt egy hetet.
2020. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem "csak" pcos van, de az is elég érdekesen, mert a hormonpanelem tökéletes, az egyetlen tünetem, hogy pici ciszták vannak a bal oldali petefészekben. De az első babám előtt is így volt, ő elsőre megfogant, hamarosan 2 éves. A második babával próbálkozunk február óta, ő nem jön... Most kaptam clostit, ma van a 3.nap..remélem sikerül. Uh követésnek kell lennie mindenképpen, megnézni van e érett tüsző, vagy hogy túl sok van e...
2020. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Rohammentő vitt kórházba élet és halál között hyperstimuval. Nem jó buli.

Pcosre normális orvos nem ad clostyt.

3as diéta es gyógyszer +sport.

Ettő javul az ired és hormonjaid és mellékhatásként le is fogysz.

2020. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sincs ezek közül, de nincs peteérésem. Nekem nem használt a Closty, nem lett peteérésem a szedése mellett sem, úgyhogy nem válik be mindenkinek.
2020. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezeletlen PCOS-re épeszű orvos nem ír fel Closty-t. Ahogy fentebb írták veszélyes. Én úgy gondolom, hogy teherbeesés előtt érdemes tenni azért, hogy egy egészségesebb és strapabíróbb “környezetbe” érkezzen a baba. Nekem is PCOS-em van, nem lenne vele kizárt teherbe esni. Én inkább azon vagyok, hogy rendbe hozzam az értékeimet diétával és mozgással. Persze mindenki maga tudja mi a fontossági sorrend. Nekem fontosabb mindkettőnk egészsége mint az, hogy most azonnal gyereket akarok. Érdemes mérlegelni. Én minden esetre fenntartásokkal kezelném az orvost, aki túlsúllyal és kezeletlen PCOS-sel gyógyszert ír fel.
2020. nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!