Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha az ovulációs teszt eredménye és a hőmérőzés két teljesen eltérő időpontra mutatja az ovulációt?

Figyelt kérdés

Reggel, ébredés után ugyanabban az időpontban mértem minden alkalommal, tesztet is úgy csináltam, ahogy kell. Ovulációs tesztem tegnap pozitív lett, ma már negatív. Testhő alapján viszont teljesen mást mutat: a testhőm csütörtökön 35.91 volt, előtte való napokon átlagosan 36.3 körül mozgott, péntek óta ismét ekörül van.


A teszt alapján ma kellene lennie az ovulációnak, de a hőmérőzés eredmény szerint már csütörtökön meg kellett volna történnie.


Előfordulhat, hogy a hőmérőzés nem ad valós eredményt? Vagy az ovulációs teszt nem jó? Vagy lehetséges az, hogy az ovulációs teszt pozitív, mégsem történik meg a peteérés?


Csatolok képet a hőgörbéről és a tesztekről, hátha ez segítség:


[link]


[link]


Az ovulációs tesztnél, tudom, halványabb, 10-es erősségű tesztem viszont nem volt már itthon, csak 25-ös, azon pedig valahogy sohasem olyan erős a csík, de az erősség változása azért látszik itt is.


2020. nov. 22. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Szia, szerintem várj még pár napot, én azt mondanám, hogy nem volt meg peteeresed, máskor is méred a hőt vagy most először? Az a 36,3 elég kevés, csodálkoznek, ha annyi lenne az ovuláció utáni hőd. Azonkívül ugye azelőtt is annyi volt, kivéve azt a 35.9-et. En azt mondanám, még felugrik jobban az a hő, akkor majd megkátod, mikorra jelzi. A teszt a képen amúgy nem pozi, de lehetséges, hogy elmulasztottad azt, amikor pont pozi volt, megesik. Amúgy a hőmérésnek hinnék inkább, és ajánlom a fertility friebd appot, ott ki is jelöli a peteérést utólagosan.
2020. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
A testho nem mervado, millio dolog befolyasolhatja. A tesztnek higyjel.
2020. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is mindig így van szinte. A tesztnek hiszek, a hőmérséklet nálam lassabban emelkedik:

[link]

20.ciklusnap pozitív, 21.ciklusnap volt negatív a teszt.

2020. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem igaz, ha szabályosan ébredés után méri, a hőmérés a legbiztosabb az Uh után, mig az ovuteszt csak azt jelzi, hogy elvileg közeledik, de azt nem, hogy végül meg is reped-e a tüsző
2020. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérés nem túl stabil a tesztet meg nem lehet átverni. Lehet egy két nap múlva megint leesik, vagy jobban felmegy a hő :)
2020. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
A hőmérőzésre megbizhatobb. Viszont baromira nem ment eddig az alaphőd fölé a hód tehát nem értem miből gondolod, hogy csütörtökön kellett volna lennie... Ovu után az lenne a lényeg, hogy az alaphő fölé megy.
2020. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
És mit mond a nyákod?
2020. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, a hat válaszból 3 a hőmérő, 3 pedig a teszt mellett voksolt inkább, szóval gyakorlatilag nem jutottam előrébb abban, hogy most akkor minek is kéne hinni...


1-es: Ez az első hónap, hogy hőmérőzök. Én eddig csak ovulációs tesztet csináltam, illetve figyeltem a testem jelzéseit. Az orvosom azt mondta, hogy az ovulációs teszteknél nem feltétlenül lesz minden esetben ugyanolyan erős a tesztcsík, mint a kontroll, mert egyrészt rövid ideig tart a csúcs és könnyen le lehet csúszni így róla, másrészt pedig a teszt erősségétől és minőségétől is függ. Ennél halványabb csíkra mondta, hogy pozitív volt, mert a teszteken látszott szépen a csík erősödése, aztán halványulása. Ez itt is látszik, valószínűleg, ha naponta nem egy tesztet csinálnék, hanem többet, akkor sikerülne elcsípnem a csúcsot időben, de nekem nincs kedvem egész nap ezen görcsölni és "kétóránként" tesztelgetni.


2-es: Az orvosom is ezt mondta, de mindenkitől azt hallom, hogy ezt kell csinálni, mert ez fog segíteni. Mivel már egy éve próbálkozunk, gondoltam, kipróbálom, hátha segít valamit, de csak jól összezavart eddig. Most már azt is megkérdőjelezem, hogy amit én eddig ovulációnak éreztem és gondoltam a korábbi ciklusaimban, az valóban az volt-e.


4-es: "az ovuteszt csak azt jelzi, hogy elvileg közeledik, de azt nem, hogy végül meg is reped-e a tüsző" Akkor ezek szerint, ha a hőmérő nem mutat semmit, akkor nem is volt ovuláció? És mi a helyzet akkor, ha a teszt mellett a testem többi jele is arra mutat, hogy ovulálok, csak és kizárólag a testhő nem mutatja pont ugyanezt?


6-os: "Viszont baromira nem ment eddig az alaphőd fölé a hód tehát nem értem miből gondolod, hogy csütörtökön kellett volna lennie... Ovu után az lenne a lényeg, hogy az alaphő fölé megy." Csak a rend kedvéért: én nem azt írtam, hogy csütörtökön volt ovulációm, hanem azt, hogy "A teszt alapján ma kellene lennie az ovulációnak, de a hőmérőzés eredmény szerint már csütörtökön meg kellett volna történnie." Én inkább arra hajlok, hogy ma volt, vagy holnap lesz, nem pedig a csütörtökre.


7-es: Pénteken volt először tojásfehérje szerű. Mivel tegnap és ma is együtt voltunk a férjemmel, így ma nem volt értelme ezt nézegetni. További jelként az elmúlt néhány napban magasabb a libidóm, illetve tegnap és ma volt enyhe szurkáló érzésem az alhasamban. A melleim is érzékenyebbek, ez ma kezdődött és ez mindig akkor szokott lenni, amikor ovulálok, néha erősebben, máskor gyengébben, de ez egészen a következő menstruációig ki szokott tartani nálam. Ez annyira állandó és jellemző a ciklusaimra, hogy amint megjelenik a mellfájdalom, 14 nap múlva rendre meg is jön.

2020. nov. 22. 19:51
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

1-es és 4-es vagyok

Én arra szavazok, hogy a köv.napokban fel fogmenni a hőd, akkor pehetett most ovud. A másik dologra: igen, ha a hő nem megy fel, nem volt ovu. Mivel a teszt azt jelzi, hogy mindjàrt jön, de azt nem “tudja”, hogy igazán jönni fog-e.

Milyen jelzésekre gondolsz? Nyàkra? Az sem 100%-os, valakinek egy hétig van termékeny nyákja, valakinek egyáltalán.

A hőmérés a legbiztosabb módszer ezek közül, ha az nem jelzi, akkor valszeg nem volt (mivel a progeszteron viszi fel a hőt, ami az ovu után jelenik meg). Nyilván a legbiztosabb, ha az orvos figyeli, de ha arra nincs lehetőség, én a hőnek hinnék, a többi erősen kétseges.

2020. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

6-od vagyok.


1. A teszt csak az LH-csúcsot jelzi, nem az ovulációt.


2. Az alaphő a ciklus első felében alacsony és az ovuláció UTÁN emelkedik az alaphő fölé.

Mivel neked nem emelkedett eddig az alaphő fölé, nyilván eddig nem volt ovud. Ami nem is meglepő, hiszen te is írtad, hogy ma kellene lennie a a teszt szerint, azaz a hődnek majd a következő napokban kellene megemelkednie.


Szóval te szimplán félreértelmezed a görbédet. A hőd és a teszted egyáltalán nem mond ellent egymásnak.

A teszted szerint ma kellene ovulálnod, a hőd szerint pedig ma reggel még nem voltál túl a ovuláción. Mi itt az ellentmondás?

2020. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!