Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor fogom ugy erezni hogy...

Mikor fogom ugy erezni hogy itt az ido egy babahoz?

Figyelt kérdés
26 eves vagyok nagyon szeretnek mar babat a ferjem is de felunk mindentol ugy erezzuk olyan nehez lemondani a mostani eletunkrol es ugye baba utan nem lessz mar semmi ugyan olyan volt igy mar mas is?Pedig annyira jo lenne mar anyanak lenni imadom a gyerekeket adott hozza minden hogy jojjon sokan mondtak mar nekem hogy erre nem lehet felkeszulni.Oszinten a terhessegtol is felek panikolok mindig mindentol es mar elorre latom mennyire fogok parazni hogy minden rendben van e vele.irnatok legyszi aki volt mar ebben a helyzetben.elorre is koszonom

2020. dec. 6. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 29 évesen jött el. Tudni fogod ha készen állsz és kész.
2020. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Én ugyan korán lettem anya (vagy legalábbis hozzád képest, 21), de nekem is kellett egy év mire tényleg elhatároztam, hogy legyen babánk mikor felvetődött először a család dolog.

Nekem semmi nem volt ami vissza tartson. Nem jártam bulizgatni, nem vonz az ilyesmi. Inni sosem ittam, cigaretta sem kell.

Így az egyetlen amiről azthittem, hogy le kell mondjak az a mozgás.

Nekem már akkor megvolt a Husky kutyám aki egy nagyon-nagyon aktív fajtát képvisel. Napi legalább egy óra intenzív mozgásra van szüksége. Miatta gondolkoztam rengeteget. Hova teszem, mit csinálok vele, hogyan mozgatom le..

A végére elhatároztam, hogy nem érdekel majd alkalmazkodik ahogy másé is,ezalatt meg is szoktam a gondolatot, hogy legyen baba, lesz is baba.


Nagyjából az eltervezés után 4 hónappal teherbe is estem.

És végül valóban alkalmazkodott a kutya is, én is a helyzethez. Van futó Babakocsim, túrára túra Babakocsim és egy nagyon masszív kengurum.

Most már egy pelenkázótáskával viszek többet és egy pici gyerekkel csinálom ugyan azt mint eddig (már ha épp nem vagyunk a lakásba zárva a korona miatt).


Semmiben nem akadály a baba, mindent lehet velük ugyan úgy. Mikor kijött a nyár még 3 hósan strandoltam is vele. Az árnyékban hátul ahol nem zavarunk senkit megetettem, elaltattam ettem mellette lángost, aztán mikor felkelt pancsi.. :)

2020. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki nem tudja neked megmondani. Van akinél soha, van akinél már 18 évesen.
2020. dec. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, nekem soha. Mármint úgy voltam kb. mint, te: a jövőképemben benne volt a gyerek, tudtam is, hogy nem ijednék meg, ha becsúszna, de sosem volt olyan pillanat, hogy ezt tűztem volna ki következő célomként hanem általában a karrierem következő mérföldkövére koncentráltam. Aztán összeházasodtunk, a férjem már nagyon szeretett volna, én úgy voltam vele, hogy végül is jöhet, és szerencsére meglepően hamar sikerült is. Két dologra jöttem rá: egyrészt teljesen felesleges volt ragaszkodni a korábbi életemhez, meg mindig a még előrébblépést hajkurászni - jelenleg ezek olyan lényegtelen dolgoknak tűnnek, majd később persze visszamegyek dolgozni, ezek a dolgok megvárnak. Másrészt a terhességről nekem egy nagyon negatív kép élt a fejemben (köszönhetően a környezetemben lévő mártír anyáknak, meg a médiában való teljes félrereprezentálásnak), a valóságban kifejezetten élvezem - mármint nyilván vannak kellemetlenségek, de nem vészesek. Az aggódás is enyhül, minél jobban kialakul a kapcsolatod a magzattal.
2020. dec. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

2, pont az ilyen emberek ültetik el a nők fejében, hogy a babázás rózsaszín porcukor. Abba az 1%-ba esel, aki a 3 hónapossal strandolt. Az anyák 99%-a erre nem lesz képes. Mi is vittük már 2 hónaposan túrázni, meg 4 hetes volt,amikor családi szülinapra ugrottunk le, de nem ez az átlag.

Ha szar lesz a szülés, vagy a gyerek hasfájós vagy kicsit korábban jön, már cseszheted az egészet. Mentálisan igenis készülni kell a változásokra, mert lesz bőven. A babák 90%-a szintén nem alussza át az éjszakát. Enyém max 2x kel, de már sokszor ez is sok.

2020. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
5 szerintem meg pont ez a több és kevesebb akivel nem lehet ilyeneket csinálni. Mi is mentünk mindenhova a babával nyáron és az ismerős babakkal is. Január végén született nyáron több helyen 3x1 hetet voltunk ottalvos helyeken nyaralni. Velence, Pécs, Tisza. Nem volt semmi probléma. Egy babát sem ismerek aki ilyen “tobbemberes” letehetetlen és nem lehet vele semmit csinálni és sehova menni. (Pedig abban a korban vagyok, hogy mindenki szul körülöttem) Biztos van ilyen is, de egyáltalán nem olyan gyakori mint a netről tűnik. Csak itt torz a kép mert akinek nincs miért, az nem panaszkodik.
2020. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

(2 vagyok) 5,szerintem meg pont a te félék miatt hiszi minden nő, hogy egy gyerek nyűg.

Valóban nem képes a nők 99%-a (ami amúgy elmegy max 50%-nak sokkal több hozzám hasonló túrázó és folyton mozgó anyát látok) tenni azt amit akar a babával, mert nyűgnek tekinti akivel semmit nem lehet megenni. "mindenért sír, mindenért hisztizik". Valahogy jeleznie kell, hogy akar tőled valamit vagy nem jó valami, nem? Ez nem hiszti, nem nyűg. Egy hasfájós baba is szeret kimenni és a szabadban nagyokat aludni. Vagy kiabáljon a Babakocsiba és akkor mi van? Ha nem télen a hidegben teszi, hogy torokfájással menj haza had kiabáljon az a gyerek azért van a hangja. Ha baja van megoldod ahogy otthon. Féltek mások véleményétől, ez a baj.

"hasfájós a baba, sírni fog, biztos majd megszólnak."

Emiatt nem vitte sehova és nem is viszi sehová egy volt barátnőm a kislányát.


Egy gyerek nem nyűg akkor sem, ha nem egy álomszuszék, nem egy mindent meglévő, nem egy csendes baba. A gyerek nem csupa rózsaszín felhős élményfürdő, de nem is egy földi pokol ahogy sokan beállítják. Azzá teheted magadnak, de nem érdemes.


Túrázni akarsz? Jó, pakold össze, vidd.

Strand? Vedd meg a jegyet, menj be.

Vásárolnál magadnak, mert változtak a méreteid? Menj, majd beviszed az öltözőbe, mindenhol van nagy fülke, páros vagy kismama fülke.

Semmi az égadta világon nincs ami vissza tarthat, csak te magadat.

Sírni fog a gyerek? Lehet, majd le nyugtatod.

Lazán, ne rontsd el a saját életedet azzal, hogy burokba mész csak mert gyereket szülsz.. :D

2020. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Minden ugyanúgy tudok csinálni mint eddig, kivéve hajnalig tartó pialos bulikat nem.

Ami nem is hiányzik 🤢

Semmiről nem kelett le mondani.

Annyi változott hogy lett az életemben egy olyan személy akit mindennél jobban szeretek és nem tudom fel fogni hogy lehet ilyen aranyos 🥰

2020. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

8

🤮

2020. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 9 - es!

Mi a probléma?

2020. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!