Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív teszt után mikor...

Pozitív teszt után mikor érdemes először orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

November 8-án jött meg utoljára a menstruációm, november 22-én volt az ovulációm, LH teszt és hőmérő alapján biztos ez az időpontot. December 6-án kellett volna megjönnie, de nem jött meg szerencsére eddig nem jött meg :)


Teszteltem többször is és erős pozitív lett minden alkalommal a teszt.


Kértem időpontot az orvoshoz, de csak két időpontot tudott felajánlani az asszisztens terhességmegállapításra: vagy december 22., vagy január 19.


A decemberi időpontot választottam, hogy egyáltalán kiderüljön, hogy valóban terhességről van-e szó vagy valami másról, illetve ha januárban mennék először és valami baj lenne, pl. méhen kívüli terhesség, vagy üres petezsák, vagy ilyenek, akkor az lehet, hogy későn derülne ki, nem?


Félek, hogy esetleg túl korai lesz az időpont és nem fog látni semmit sem a doki.


Mi a tapasztalatotok, ilyen korán láthatja már az embriót és a szívhangot az orvos az ultrahangon? Vagy inkább a január lenne az esélyes?


2020. dec. 19. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Ráérsz január végén.
2020. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Minimum 2 hetes késésnél érdemes menni. De amúgy januárban sem leszel elkésve, ha panasz van, be tudsz menni bármelyik nőgyógyászati ügyeletre.
2020. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Látni fog petezsákot, szikholyagot és vissza fog hívni kb 2 hét mulvára.


Arra jó, hogy megállapítsa, elindult-e valami és ha igen, jó helyen van-e.

Szívhang nem valószínű hogy lesz még.

2020. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hetesen
2020. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! November 6 az utolsó menszeszem. December 4 pozitív lett a terhességi tesztem. De sajna hetek óta felfázásos gondokkal küzdök baktériumot találtak a vizeletembe és mire megjött a tenyésztés már kiderült terhes vagyok nem mert a háziorvos gyógyszert fel írni mert akkor kicsit jobb volt,de rosszabb lett így én nőgyógyászhoz mentem 5+ 4 hetesen kaptam gyógyyszert és még ultrahangot is csinált. Már volt szívhang😀 Minden jót kívánok neked is!
2020. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


5-ös válaszoló: Uh... Remélem jobban vagy már, egy felfázás komoly dolog, főleg, ha babát vársz... Gratulálok és drukkolok, hogy minden rendben legyen nálatok :)

2020. dec. 20. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azonnal mentem, azt se tudtam hirtelen mit csináljak,mert váratlan volt, azt hittem nekem nem is lehet gyerekem,több mint 3 évig próbálkoztunk. Jó is hogy elmentem, megállapította hogy jó helyen van, 5 hetes voltam, szívhang még nem volt, de következő héten már igen.😊 Már 1 éves a kisfiam.😊
2020. dec. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!