Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Képes a terhességi teszt...

Képes a terhességi teszt hamis pozitív eredményt adni? (Predictor Early)

Figyelt kérdés

Bevallom, türelmetlen vagyok, így elsőre a "Predictor Early" nevű tesztet kaptam le a polcról. Azt ígérgetik, 6 nappal (oké, jó leszek, és lesz az 5 nap) a várható mensi előtt jelezhet.

(persze majd a mensi elmaradása után - ha bekövetkezik - ismételten tesztelni fogok, meg nőgyógyi, meg minden... maradjunk a témánál :D)


Viszont most láttam az egyik fórumon, hogy képes kimutatni úgy a pozitív eredményt, hogy valójában nincs is baba. Ilyen előfordulhat?


Vannak tapasztalataitok ezzel a teszttel kapcsolatban?


Köszönöm :)


2020. dec. 21. 12:00
 1/7 anonim válasza:
52%
mi 3 tesztet csinaltunk. biztosra mentunk :) A tipusra nem eml.
2020. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A terhességi teszt hcg hormonra reagál, ami csak akkor képződik, ha terhes vagy. Szóval ez kb. 99%. Azért csak 99, mert ha jól tudom, van olyan betegség, ami képes pozitív tesztet produkálni, de ez nyilván nagyon nagyon ritka.

Ami viszont lehetséges, hogy a teszt kimutatja a korai terhességet is, amiből aztán sajnos mégsem lesz semmi - ez a kémaia terhesség - azért nem ajánlanak tesztelni a menzesz előtt, mert ha nem tesztelsz, az ilyet észre sem veszed. Esetleg láthatsz szürke vagy átlátszós vonalat, az ún. reagens helyét.

2020. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ó, a predictor híres a halvány álpozitív tesztjeiről, személyesen is volt vele néhány tapasztalatom.
2020. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nincs semmi baja a tesztnek csupán a kémiait is kimutatja. Ettől még nem fals, nem rossz, nem hibás. Csak gyakran esünk teherbe, amiről nem is tudnánk, ha nem tesztelgetnénk mensi elmaradás előtt, mert mensiig totálisan mindegy mit mutata a teszt, akkor lesz igaz, ha megjön a havi vagy nem jön meg a havi és utána mit mutat a teszt. Tehát a teszt jó csak mi nők vagyunk iszonyat türelmetlenek.


Nincs baj a korán teszteléssel, ha felfogjuk, hogy fölös tippelni ki látja ki nem, tesztelni kell még egyet nem várt napján aztán már lesz mit megszavasztatni a szomszéddal : D

2020. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó: nem minden ál pozitív teszt kémiai terhesség. Számtalan negatív véeredmêny mellett is szokott halvány eredményt mutatni
2020. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én szerencsés voltam...7 év alatt minden ciklusban teszteltem kb 3-4 nappal nem várt előtt mensiig akár naponta kétszer is. Tehát az huuu elég sok és sokféle teszt. Kétszer volt baba nélkül halvány pozi tesztem. Nem fals, hanem egyszerűen pár nap késéssel megjött. Falssal nem találkoztam. Ellenben időn túli pozival igen ami ugye negatívnak minősül. De ha van is fals elenyésző. De a lényegen nem változtat, mensi elmaradásakkor csinál az ember egy tesztet, ha bizonytalan kettőt.
2020. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egész egy hülyeség, nekem például nagyon rövid 25 napos ciklusom van, peteérés pedig 11 nappal előtte tehát esélytelen kimutatni például bár nappal a nem várt előtt. A nem várt napján is csak nagyon nagyon halvány volt a teszt. Szóval elég sok mindentől függ, de ahogy többen írták, létezik kémiai terhesség is
2020. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!