Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás hormonális hatása...

Szoptatás hormonális hatása okozhat kémiai terhességet, azaz a nagyon korai vetélést?

Figyelt kérdés

Nemvárt után 1 nappal, 32. ciklusnapon 25-ös teszt halvány, de határozottan kivehető két csíkot mutatott. Másnap ugyanaz a teszt már teljesen negatív volt. harmadnap megcsináltam egy 10-es érzékenységű tesztet is, ami közepesen erős, határozott második csíkot mutatott. Következő nap 25-ös tesztet csináltam, gondolván, ha valóban terhesség 35. ciklusnpon már ennek is mutatnia kell valamit. Egy nagyon, nagyon halovány, alig kivehető második csík volt az eredmény. 36. napon újra 25-ös teszt: teljesen negatív. 37. napon leesett a hőm, megjött...

Ez volt az első ciklusom szülés őta, a babám nemrég múlt 1 éves, napi 2x vagy 3x kap még anyatejet. Ezzel vajon gyengíthettem azt a hormonhatást, ami segít megtartani a babaát?

Ilyen esetben érdemes nekifutni a következő hónapnak is (próbálkozásra értem) vagy érdemes kihagyni pár hónapot?

Életkorom is lehet az oka? (Sajnos kezdek kifutni az időből, egy hónap múlva betöltöm a 39. évemet...)


Köszönöm szépen a válaszoklat, előre is!



2021. jan. 7. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Egészséges terhességben semmi problémát nem okoz a szoptatás.

Sajnos kémiai terhesség ettől függetlenül is megtörténik.

Ajánlom neked Facebookon a Szoptatás melletti fogantatás és várandósság nevű csoportot. Rengetegen szoptatnak egész terhesség alatt mindenféle probléma nélkül.

A szoptatás elsősorban a termékenységre hat (tehát előfordulhat, hogy nincs peteérés miatta), de a beágyazódásra nincs hatással

2021. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok kis korkülönbséges testvérpár van ahhoz, hogy ez gondot okozzon. Nekem is alig egy év van a 2 nagy között, még a hozzátáplálást sem kezdtük el, amikor megfogant a kicsi. 😊
2021. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. az összes gyerekem között két 20 és 24 hónap közötti korkülönbség van, de a szoptatást mindig abbahagytam, amikor megfogantak, ugyanis eddig csak így jött vissza a ciklusom, most először tapasztalom, hogy anyatej megléte mellett is visszaállt. Eddig a haloványabb második csík is mindig megerősödött, sosem volt vetélésem sem... Hatodik babánkat terveztük, ez volt a "végcél", de most egy kicsit elbizonytalanodtam...
2021. jan. 7. 09:27
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudtam odafigyelni, elírtam: szóval összes gyerek között két év, vagy egy kicsit kisebb a korkülönbség. :)
2021. jan. 7. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1-1,5 évek vannak köztük. Mindegyik szülés után 8 héttel menstruáltam, tápszert sosem kapott egyikük sem. 😊
2021. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De jó! Ha nekem is hasonlóan működne a szervezetem, de nem, ezért tudom, kegyetlenül hangzik, de egy éves koruk körül elválasztottam a babáimat, csak utána jött vissza a ciklusom. Most viszont a járványhelyzet miatt is, úgy gondoltam a tavaszig mindenképp maradnia kell az anyatejnek és csodák csodájára, a ciklusom is visszaállt, első hónapban a pozitív teszt is összejött... aztán mégsem sikerült, sajnos. :(
2021. jan. 7. 12:15
 7/7 Kisóóóó válasza:
Szia! Tudom nem mostani bejegyzés. Most én is ugyanígy jártam. 19 hónapja szültem, novemberben jött meg először és sajnos egyből kémiai terhességem lett. Neked a következő hónapban sikerült a baba?
dec. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!