Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik embereknél álterhesség?

Létezik embereknél álterhesség?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor az egyik barátom szerintem az. 3 hónapos terhesnek mondja magát. Azt mondja, hogy tuti terhes, mert ugyan azokat érzi mint az előző gyerekénél (reggeli fix hányás, megnövekedett étvágy, kicsit nagyobb mellek, stb.). A terhességi tesztnek nem hisz, azt mondja hogy az téved, mert amúgy mindig negatív. Menstruációja is van, de annak se hisz, mert tudja, hogy az anyja vele úgy volt terhes, hogy az 5. hónapig megjött neki végig. A hasa az elkezdett nagyobb lenni, de nem előre kikerekedni, hanem oldalra (mint mikor valaki hízik). Már kezdi tervezgetni a gyerekszobát, milyen bútorok, játékok, stb. kell.

Szóval az embereknél is van álterhesség? Kutyáknál tudom hogy van, de embereknél még nem találkoztam vele. Lehet hogy ő is az? Vagy valóban terhes?



2021. jan. 14. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt orvosnál? UH?
2021. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kellene mennie előbb, hogy megtudja.
2021. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ez a kérdés kitaláció. Életszerűtlen. Hol van a történetből a párja, vagy a családja? Már rég pszichiáternél lenne a helye ha ez igaz lenne. Nem asszisztálna ehhez senki. Kiskönyvet meg majd rajzol magának otthon és szülni is otthon fogja meg a nagy semmit?
2021. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Húha. Egyrészt, ha terhesnek gondolja magát, pláne 3 hósnak, akkor már rég el kellett volna mennie dokihoz, ott megmondják, hogy pontosan mi van. Ha ott is kiderül, hogy nem terhes, és ennek ellenére ragaszkodik ehhez a képzetéhez, akkor pedig pszichológiai/pszichiátriai segítségre van szüksége. Ebben az a legnehezebb, hogy ilyenkor nincs betegségtudat, nem fogadja el az ember azt a lehetőséget, hogy csak beképzeli a dolgot. Ha van párja, családja, nekik kéne gondoskodniuk arról, hogy segítséget kapjon.
2021. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Családjának is azt mondta hogy terhes, mindenki el is hitte. Az "anomáliákról" (terhességi teszt, menstruáció) pedig ugyan azon a véleményen vannak ők is. Szerintem én voltam az első, akinek a fejében felmerült az, hogy lehet hogy nem is terhes. Ő 110%-ig biztos benne. Orvosnál nem volt, azt nem tudom hogy miért, nem kérdeztem tőle.
2021. jan. 14. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig minimum a 12. heti uh miatt kellett volna (az ő logikája szerint). Bizarr, hogy a családja sem hiányolja a vizsgálatokat. Szerintem ha álltok egymásgoz annyira közel, akkor próbáld rádumálni egy családtagját, hogy vigye orvoshoz. Az ilyen terhességbeképzelős sztorik egy része terhes nők felvagdosásával szokott végződni. Ennek még a halvány lehetősége sem vicces. Plusz ha tényleg mentális probléma, akkor az ismerősöd is szenved, még ha nem is látszik rajta
2021. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Létezhet szerintem. Bár a kolleginád tényleg beteges ( amennyiben tényleg csak beképzeli).

Leírom,nekem mi volt.

Exemmel egy ideig a családjánál laktunk, akkor született a legkisebb öccse. ( óriási korkülönbséggel,24 volt az exem,őt korán szülte az anyja).

A lényeg,hogy én már akkor is vágytam gyerekre,(26 voltam) és sokat voltam én a babával ( etettem,fürdettem,sokat vigyáztam rá). Egy idő múlva megduzzadtak a melleim, reggeli hányingerem lett,volt,hogy ki is hánytam a kv-t. Szedtem gyógyszert,így biztos voltam benne,hogy nem lehetek terhes,de azért tesztet is vettem,mert mégse 100% a fog.gátló sem. Negatív lett,ahogy gondoltam. Egy pár hét után elmúltak a tüneteim,én biztos vagyok benne,hogy az újszülött közelsége hozta ki belőlem ezeket,mert nekem már hiányzott a baba.

Azóta most van egy 5 hónaposom.:)

32/n

2021. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a barátnőddel?
2022. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!