Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A 0.UH-ra ki mikor ment? Mit...

A 0.UH-ra ki mikor ment? Mit látott az orvos?

Figyelt kérdés
2021. jan. 18. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem, hogy az 5.hétben járok. Ehelyett 6 hetes és 5 napos volt. Petezsákban embriót látott, szívhanggal.:))

Múlt hét hétfőn voltam.

2021. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 24.en kellett volna megjönnie, aznap teszteltem. Köv. Hónap 3.ára volt időpontom dokihoz rutin éves vizsgálat miatt, ott mondtam, hogy miért jöttem és amúgy pozitívat teszteltem. Szikholyagot látott, 2 hét múlva vissza kellett mennem, ott írta rá a leletre, hogy élő embriót lát.

Magyarul 5. Héten mentem, de 7. Elég lett volna.

2021. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Mi a bánat az a nulladik UH?
2021. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindkétszer az 5. hét elején mentem, egy petezsák volt jó helyen. Nem számítottam másra, legközelebb a 7-8. héten mentem. De hát nézd meg neten, hogy mikor mit lehet látni. Általában akkor érdemes szívhang, azaz a 6. hét előtt menni (ezt hívják 0. UH-nak), ha tartasz a méhen kívüli terhességtől vagy gyógyszert kell kapnod/váltanod, amint terhes leszel - vagy csak nagyon kíváncsi vagy, akkor bármennyiszer mehetsz. Viszont az 5. hét előtt meg jó eséllyel meg még nem lát semmit, csak "felritkulást", ami jelezhet menzeszt is meg babát is.
2021. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5+0 voltam, barnázás miatt mentem, még csak petezsákot látott. Szerencsére nem lett gond :)
2021. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5+5-nél mentem, már volt életjelenség, azt követően a 9. héten. Csak annyit szerettem volna tudni, hogy jó helyen van-e és a petezsák mérete megfelelő, szabályos alakú a 0. Uh-on.
2021. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Jóisten gyere le.... 0. UH... Azért ez elég komoly képzavar, nem érzitek?

Mindenképpen első UH-ra mész.... Ha nulladik, akkor nem mentél el.

2021. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7. Azért hívják 0-diknak, mert még nincs szívhang, nem lehet megállapítani hivatalosan, hogy "élő terhesség". Ez ugyanolyan "logikus", de megszokott orvosi elnevezés, mint amikor a 2 hete fogant babával már 4 hetes terhes vagy, mert a menzesztől számolják.
2021. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ahogy számoltam, már 8. héten voltam, de nagyon hektikus volt a menstruációm az azt megelőző hónapokban. Szóval két hétig vártam a teszteléssel a "jósolt" menstruáció után, majd még az után is két hetet vártam az orvoshoz menéssel. 7+nemtudomhány napos voltam, látott szívhangot meg mindent az orvos, csak olyan régi gépe volt, hogy sikeresen bepánikoltatott a méhen kívüli terhesség lehetőségével, szóval gyorsan átküldött a SOTE-ra, hogy ott is nézzenek rám. Simán megnyugtattak, a szupi gépen nagyon részletesen láttam a kisbabám, tökéletes helyen, úgy nézett ki mint valami kis gyíkszerű űrlény, kunkorodó farkincával de még a mini ujjacska-kezdeményeit is látni lehetett :D Szívhang már volt, erős és egyenletes, ahogyan azt kell.

Az eredeti orvosomhoz ezek után már nem mentem vissza, pedig előzőleg sokáig hozzá jártam. A lányom problémamentes terhesség után simán és könnyedén született más orvos kezei között, tökéletesen egészségesen, méhen kívüliségnek még a közelében sem voltunk.

2021. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nemrégiben volt missed ab. műtétem :( Most úgy néz ki kaptunk egy újabb lehetőséget. Viszont 5+4 - nél 4*5,6 mm-es petezsákot látott az orvos és alatta hematómát. Ma 6+4 vagyok viszont vérezgetek :( Rettegek. :(
2021. jan. 18. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!