Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spermium elleni antitest...

Spermium elleni antitest gyerek után?

Figyelt kérdés
Van-e bárkinek információja/ tapasztalata arról, hogy ha a nyálkahártya NEM öli meg a spermiumokat és így sikeresen létrejön terhesség / születik baba, ez a későbbiek (évek) folyamán kialakulhat-e még, vagy ilyennel a jövőben már biztosan nem kell számolni?
2021. jan. 29. 11:33
A kérdező szavazást indított:
igen, kialakulhat
nem, ez nem így működik
1 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Mivan? :D


A hüvely alapvető savas közege úgy általában nem kedvező a spermiumoknak, de ezért lúgos az ondófolyadék, hogy egyrészt ezt semlegesítse valamennyire, másrészt meg arra a kis időre, amit a hüvelyben töltenek, megvédje őket. Nincs szó semmiféle antitestekről meg kialakuló védettségről, hol olvastál ilyen baromságokat?


A hüvely PH-ja meg az anya egészségi állapotától függ, nem a terhességtől/szüléstől.

2021. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2021. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jézusom, ha tájékozatlan vagy, ne itt éld ki magad. Létező kórkép, inszemináció rá a megoldás. A kérdés arra irányul, hogy ha ez első babánál nem áll fenn, később kialakulhat-e.

Gyengébbek olvassanak utána.

2021. jan. 29. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre gondolt kérdező :

Összeférhetetlenségi vizsgálat – (IN VITRO SPERM CERVICAL MUCUS INTERACTION TEST)

Segítségével a méhszájban lévő nyák és a spermiumok kölcsönhatását vizsgáljuk az ovulációhoz közeli időpontban. Előfordulhat, hogy a hímivarsejtek a hüvelyváladékkal vagy a nyákkal érintkezve megbénulnak. Régebben úgy végezték el, hogy megkérték a párt, hogy szerelmeskedés után gyorsan fussanak be a rendelőbe, ahol a nőtől levették a mintát. Szerencsére a kor ezt már túlhaladta: ma már külön vesszük le a méhnyak nyákot a nőtől, ami olyan, mint egy rákszűrés, illetve a férfi is külön ad mintát. A két anyagot laboratóriumi körülmények között hozzuk össze: kenetet készítünk és mikroszkóp alatt megvizsgáljuk, hogy találunk-e mozgó spermiumokat. Ha csak inaktív hímivarsejtek láthatóak, akkor a PCT teszt pozitív, azaz összeférhetetlenség állapítható meg.



Arra sajnos nem tudom a választ hogy a már egyszer lett baba ugyan attól a partnertől akkor a későbbiekben kialakulhat a dolog egymással szembe!

2021. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre gondoltam, de nem jutott eszembe a neve. :)
2021. jan. 29. 13:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a konkrét választ én sem tudom, de ha ezirányú kételyeid vannak akkor érdemes első körben egy termékenységre specializált síkosítóra beruházni, annyira nem nagy összeg, és adni neki vagy 2 hónapot.

Ha jól tudom a 4-es által belinkelt dolog a meddőségi kivizsgálás része, ha gondolod kérdezd meg az orvosod róla.

2021. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem része, legalábis a TB finanszírozottnak. Nyilván mehetnénk saját zsebre, de már több százezret költöttünk a kivizsgálára, így meggondoljuk, mire érdemes még.
2021. jan. 29. 16:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!