Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyász kinek nézi meg a...

A nőgyógyász kinek nézi meg a tüszőt, hogy érik/ megrepedt-e? Ezt lehet kérni, vagy csak indokolt esetben foglalkoznak ilyesmivel? 2. babánkat tervezzük és így is szeretnék megbizonyosodni, hogy mikor van a tüszőrepedés.

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos elsősorban hőmérőzést ír elő egy hónapig,2 ig.Hogy azalapján van-e egyáltalán peteérés.Aztán ha van akkor próbálkozás.És ha nem sikerül spontán teherbe esni akkor követik végig h van-e tüszőrepedés.Hogy mennyi idő után azt nem tudom kb 6 hónap sikertelen próbálkozás után.De ezenfelül elküldeek vérvételre,a párod sperma vizsgálatra.
2010. aug. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ÍOdahaza, házi módszerekkel is meglehet bizonyosodno róla, hogy van-e tüszőrepedés. Elsősorban az ingyenes hőmérőzéssel. Ha a ciklus második felében megemelkedik a hő, akkor volt tüszőrepedés. Ehhez nem kell naponta-kétnaponta UH vizsgálatra bemenni.


[link]

2010. aug. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

SZia. Szerintem nem kell hehez 2 naponta nőgyógyászhoz járni. Egyszerűen ha pontos a ciklusod, kiszámolod a várható peteérés napját, és előtte való nap elmész kérsz egy uh-t. az én orvosom (sztk-s) nem kért semm indokot, vagy határozta meg, hogy csak akkor nézi meg ha már x hónapja próbálkozunk. Tehát elmész megnézi uh-val. Mér egy méretet, ha a tüsző 18-22 mm közt van akkor belövi a körülbelüli tüszőrepedés idejét. Általában 20 mm felett 1-2 napon belül megtörténik. Ezután 1-2 nappal visszarendel, és remekül látszik ha megvolt az esemény.

Ennyi. Szerintem ehhez ha normálisan van számolva 2x kell elmenni dokihoz. Ha valami baj van, nem reped meg stb akkor lehet belőle több vizsgálat.


Sok sikert!!!

2010. aug. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Ma voltam nőgyógyásznál,rákszűrést is csinált,és megnézte a petefészkeim,21m-es tüszőt talált még nincs megrepedve.Tegnap és tegnapelőtt már pozitív volt az ovuteszt,ma este már erősen pozitív!Nagyon izgulok,remélem sikerül a kistesó!:)
2010. aug. 16. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!