Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valóban igaz, hogy a védekezés...

Valóban igaz, hogy a védekezés nélküli együttlétek miatt a női szervezet felkészül a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

Mióta babaprojekt van, azóta figyeltem meg változásokat, mint pl. jobban érzem a peteérést, jobban görcsölök menstruáció alatt, mint azelőtt. Egy barátnőm olvasta egyszer, hogy ilyenkor felkészül a szervezet a babára. Próbáltam keresni erről cikkeket, információt, de nem találtam semmit, a gugli most nem volt a barátom. :D

Nektek volt hasonlóban részetek?


2021. febr. 10. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én is ezt figyeltem meg magamon... Az elsőnél is, és most a másodiknál is. Az alapból 24-25 napos ciklusom kitolódott 28 naposra miután elkezdtünk próbálkozni.
2021. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Inkább csak jobban figyelsz a testedre. Illetve sok ember ilyenkor beképzeli, hogy érzi a peteérést,beágyazódást mert annyira szeretné, hogy ez történjen. Szóval fszság.
2021. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
A 2-essel értek egyet. Ráadásul egy csomó nô pedig tablettával védekezik, ami meggátolja a peteérést, olyankor persze, hogy nincs mit érezni.
2021. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

1. vagyok

Akkor a hosszabb ciklusra mi a magyarázat? Azt nem tudom magamnak bebeszélni. Fogamzásgátlót sosem szedtem, korábban óvszerrel védekeztünk, mikor abbahagytuk, meghosszabbodtak a ciklusaim, kitolódott a peteérésem is pár nappal

2021. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2# valóban jobban figyelek a testemre, ez így igaz. viszont peteérés táján sosem fájt a petefészkem. persze, most jobban figyelek arra is, hogy mikor van, de nem görcsösen, csak tudom hogy 6-13ig van a termékeny időszak, nem hinném hogy beképzelem. na meg attól ha be is képzelném, még baba nem lenne. :)

illetve megfigyeltem még azt is, ami előzőekben sosem volt, hogy kényelmetlen oldalt fekve felhúzni a lábamat, nyomja az alhasamat. és tudom hogy nincs baba, hiszen még csak most vagyok a termékeny időszakban. tehát nem beképzelt dolgokat tapasztalok, függetlenül attól hogy mennyire szeretném. (főleg mert ilyen "tünet"ről még csak nem is hallottam, olvastam sosem)

illetve a mensim is normalizálódott a próbálkozások hatására, az eddigi 2-3 napos pecsételés helyett már csak 1. napon van kis pecsételő szerű vérzés, aztán beindul rendesen.

2021. febr. 10. 08:36
 6/10 A kérdező kommentje:
3# persze, nyilván nagy változás annak, aki gyógyszerrel "elnyomja" az egész folyamatot. de itt nincs erről szó, és én az alapesetre gondoltam, nem a speciális 'blokkoltam a peteérésem és defura érezni ha babát akarok' esetekre.
2021. febr. 10. 08:39
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Szeeintem is simán lehet! Én nem voltam rápörögve, nem néztem ovut sem, tudtam, hogy mikor nem kell megjönnie, aztán annyi. Mégis amint abbahagytuk a védekezést, még az együttlétek után is másképpen éreztem magam, mint mikor védekeztünk. Aztán amikor megtermékenyült a petesejt, már aznap jelzett a testem. Mell feszülés és fájdalom, derékfajás és ezek csak most, a második trimeszter előtt kezdenek enyhülni.
2021. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig össze-vissza lett (nem szedtem tabit előtte) és minden bajom támadt a gyerekek előtt (ide-oda ugrált, meg két hetes menzesz, fertőzések, miegymás). Szerintem a nagy drukktól. De aztán csak mégis összejöttek. :)
2021. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
A szervezet nem "érzi" az óvszerhasználatot vagy annak hiányát. Ez inkább abból adódik, amit már írtak, hogy az ember jobban figyel a testére, még akkor is, ha nem tudatosan teszi, meg önmagában az a szándék, hogy most viszont a korábbiakkal ellentétben babát akarunk, más élménnyé teheti magát az együttlétet is. A hormonrendszert az agy vezérli, a nemi hormonok termelődése (pl. szex közben), közvetlenül visszahat az agyra, ezért nagyon könnyen hathat egymásra ez a két rendszer. És ez főleg akkor feltűnő, ha az ember még direkt lesi is a jeleket.
2021. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet nem tudja, hogy a pasid húzott-e gumit vagy sem, viszont az tudja, hogy te magad várod a babát. Tudatosan is jobban figyeled magad, és a tudatallattid megmár képes befolyásolni a szervezeted működését, ezért vannak konkrét különbségek, amiket itt páran leírtatok.

Pontosan ezért van az, hogy akinek nehezen jön össze, és rástresszel, bebeszéli magának, hogy nem fog össze jönni, annak nem is jön össze.


Sokkal nagyobb hatással vannak a gondolataink, érzéseink, még a tudatosság alatti szinteken is a szervezetünkre, mint ahogyan az elterjedt. Ezért van a placebo, ezért vannak a pszihoszomatikus betegségek.

2021. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!