Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek volt méhen kívüli...

Akinek volt méhen kívüli terhessége, annak erősödött rendesen a teszt? És mik voktak a tünetei és mikor derült ki?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom, mert 7-8-9 dpon is majdnem minden pisilés után kicsit véres volt a papír. 9. Dpon szeretkeztünk a férjemmel és akkor friss vér jött, szinte biztos voltam benne, hogy nem maradok terhes. Viszont másnap reggelre teljesen elmúlt és azóta sem jelentkezett semmilyen vérzés. A hasam kicsit görcsölget, ennyi. A tesztek szépen erősödnek. Mikor menjek orvoshoz így? Kell félnem, hogy esetleg méhen kívüli terhesség?
2021. febr. 12. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a méhen kívülinek nem igen van jele. Ha már van akkor az fetrengös. Mivel ugyan úgy hamar lesz magasabb a hcg ezért az otthoni tesztek nem tudják megállapítani. Hcg vérvétellel lehet korábban igazolni. Nem duplázódik két nap eltéréssel az érték.

Még a lassan erősödő tesztek sem jelentik azt, hogy méhen kívüli lenne. Szóval inkább pozitívan állj hozzá ne rémeket láss. Két héttel az elmaradt mensi után lehet menni dokihoz.

2021. febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt méhen kívüli terhességem. Megadott időben rendesen véreztem. Ugyan úgy mint máskor, sokat. De nem akart elmúlni. Enyhe görcsöléssel, iszonyú aluszékonysággal. 2 hét múlva csökkent a vérzés, de kávézacc szerű erős vérzéssé vált. Nem fetrengtem. Nem teszteltem. Orvoshoz mentem, eszembe sem jutott, hogy terhes lehetek. A végén nagy műtéttel fejeződött be. ( 22cm vágás) Azóta 2 gyermekem van. Sima terhességnél sokszor enyhe vérzés tapasztalható. Van aki hónapokon keresztül szokásos időben kicsit vérezget. De a zacc szerű vérzés az igazi tünet álltalában egy méhenkívülinél.
2021. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! 2 hetig rendes vér jött és utána lett kávézaccos?
2021. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Általában 6-7 napig erős a menzim. Aztán van 1-2 nap szünet, majd 2 nap újra megjön, ezután csak barnázgatok. Tehát nekem alapból nem normális a menzim. Állítólag vékony a méhfalam, könnyen vérezget. Sajnos mindig így volt. De a méhenkívülinek más jellegű volt az összetétele. Erősen kávézacc szerű. Az egyik petevezetékem bánja. Azon az oldalon ugyanúgy van peteérés, csak fájdalmasabb.
2021. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem nem lesz gond. Azóta nem volt semmi, csak sokszor fáj a hasam.
2021. febr. 22. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!