Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés időszakában...

Babatervezés időszakában szedtetek valami vitamint?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rajta vagyunk a babaprojekten és azon gondolkoztam, hogy ilyenkor jó volna valami vitamint szedni vagy valamire odafigyelni, hogy minél sikeresebb legyen ez az időszak?

2021. febr. 24. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

A vitminok nem a sikert fogják előmozdítani, hanem a létrejövő terhességet támogatják.

Most a védőnő szerint a terhesség előtti vitamin szedés annak javasolt, aki elve hektikusan vagy nem teljesértékűen étkezik/étkezett, ha ennek következtében valamilyen vitaminból hiány van a szervezetbe akkor azt jó feltölteni.

Ez kiegyensúlyozott táplálkozás esetén nem szükséges. Aminek bizonyítottan van jelentősége az a folsav. A magzatnál szignifikánsan csökkenti a velőcső elzáródási rendelleneség kialakulását, zerhesség előtt és a 12. hétig fejti ki ezt a hatást.


Én nem szedtem semmilyen vitamint, mert mire elkezdtünk próbálkozni, rögtön az első hónapba terhes is lettem.

2021. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét teherbe esésem előtt Biotech for woman multivitamint szedtem. Elsőnél még nagyon oda figyeltem az étkezésre, a szénhidrátokat igyekeztem kerülni és napi szinten sportoltam (nehezen akart összejönni).
2021. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen komplex "terhes" multivitamin megteszi, ha külön szeretnéd, akkor C,D,E vit. + folsav az alap.
2021. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak folsavat szedtem külön, meg amiket egyébként is szoktam (D, C, stb)
2021. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal mindketten E és D vitamint szedünk plusz én Folsavat
2021. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fiammal folsavat, c,d vitamint szedtem (3 hónappal próbálkozás elött kezdtem, első próbálkozós hónapban meg is fogant a fiam)


Utána tesó 9 hónappal fogant csak meg, 6hó próbálkozás után derült ki, hogy fiammal való terhesség, szoptatás durván lemerítette a szervezetem. (Pedig végig szedtem vitamint).3hó extra vitaminkúra után lettem terhes csak.

2021. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én multivitamint, amiben van folsav a baba egészsége miatt, E vitamin, ami a méhnyálkahártyát erősíti és D vitamint, mert nincs elegendő napsütés télen. Ezek eléggé fontosak, de a többi sem árt.
2021. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezek közül a C és a D vitamint mindig szoktam szedni, akkor még pluszba veszek E vitamint és folsavat és akkor ez így már okes ugye?
2021. febr. 24. 14:21
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Jobban jársz egy komplett terhesvitaminnal.


Cink, vas, magnézium, B vitaminok, stb pl ugyan úgy fontosak...

2021. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Femibion 0-at.
2021. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!