Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordulhat, hogy a doki...

Előfordulhat, hogy a doki terhességet cisztának néz, vagy kizárt? Ha mégis cisztám van, mit csinálnak vele? A "csodaszerektől" Hormeel S, Palástfű tea, Málnafű tea kialakulhat ciszta?

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Az a doki adja vissza a diplomajat, amelyik egy terhesseget cisztanak nez. A "csodaszerektol" pedig nem hinnem, hogy ciszta alakulna ki. Az sokkal hamarabb kialakul a hormonkeszitmenyektol. Ha meg cisztad van, akkor gondolom megmutenek, legalabbis a kolleganomet megmutottek (rovid, rutinmutetrol van szo)
2008. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Nekem cisztának nézte! Annyit mondott, hogy a méhem üres, viszont van cisztám és fertőzésem. Másnap pozitívat teszteltem. A dokiról no comment (birka!). A ciszta egyébként segíti az állapotosság megtartását (gondolom hallottál a 9 hetes szívleállás "gyakoriságáról". A ciszta átsegíthet rajta jobb eséllyel). Legalábbis engem így tájékoztattak. A ciszta spontán felszívódhat, spontán kifakadhat, gyógyszerrel segíthetik a felszívódását vagy laparoszkópiás eljárással "tüntetik" el. Nekem kb. minden második hónapban volt, sohasem kellett hozzá nyúlni! A 3. kérdésedre nem tudom a választ!

Üdv

2008. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért nem akarom elhinni, hogy cisztám van, mert egy hónapja még semmi sem volt ott.
2008. dec. 3. 18:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy-hogy segíti az állapotosság megtartását? Eddig csak rosszat hallottam a cisztáról.
2008. dec. 3. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

A cisztának több fajtája van és ezeknek millio oka lehet.

Amíg a doki nem lát petezsákot, szívhangot, tehát a nagyon korai terhességet (2-3 hetest)ha nem a megszokott helyen alakul, akkor bizony nézheti cisztának, anélkül, hogy visszaadná a diplomáját, de csak visszarendelt ellenőrzésre nem?

A teáktól nem valószínű, hogy kialakulna ciszta.

Ha mégis cisztád van, lehet, hogy simán felszívódik, de lehet, hogy tényleg el kell távolítani. Attól függ milyen fajta. Ellenőrzik azt is elvileg, hogy nem alakul-e ki PCOs, de azt csak hónapok múlva illetve a ciklusok hosszából lehet kideríteni.

Szóval, ha azt írta a papírodra, hogy diagnózis: cysta, akkor valószínűleg nem terhesség.

Én pl PCOs vagyok szóval nem egy cisztám van, de csak a 6. héten mondták biztosra, hogy terhesség.

2008. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A cisztahoz eleg annyi, hogy a a mege'redt petesejt nem lokodik ki a tuszobol, hanem cisztava alakul. (Ehhez eleg 1 honap is) De gondolom ebben az esetben nem a mehben van a ciszta, hanem a petefeszekben.
2008. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mennem kell vérvételre + beutal ultrahangra, hogy megnézze alaposabban milyen cisztáról van szó
2008. dec. 3. 18:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már írtam neked az előzőekben. Az utolsó válaszolónak igaza van, elég 1 hónap is a kialakuláshoz! Nem tud kifakadni az érett petesejt és hormontartalmú folyadékkal telik meg. Így segíti néhány (nem tudom, hogy minden esetben-e) esetben az állapotosság megtartását. Én is csodálkoztam rajta, de állítólag így van. Miután nőtt a pocakomban a baba, a cisztám felszívódott. A történetemhez annyit, hogy már látszott a baba és ő cisztának nézte (tehát viszaadhatja a diplomáját). A cisztám 3 és fél hónapos.

Üdv

2008. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem anno cistának nézte,2 hét múlva kellett vissza mennem,és azt mondta ha még ott van meg kell műteni mert elég nagy...és akkor már azt mondta 8hetes terhes vagyok.

Akkor ? De nem tudok róla,hogy vissza adta volna a diplomáját :)Minden jót

2008. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia(sztok)

Hát, kitartást a vizsgálatokhoz, lehet ez is az is.

Egy nagyon érdekes folt van a terheség 4-5. hetében, amiben semmi sem látszik, nekem nem mondta annó a doki, hogy ciszta, csak annyit, ha terhes akkor az az. Visszarendelt 2héttel később uhra. Nem tudom láttad e a foltot, ha nagyon szabályos, akkor inkább ciszta...

2008. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!