Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8honapos anyatejes kislányom...

8honapos anyatejes kislányom van. Szülés óta nem volt menstruációm. Ma az LH (ovulációs) teszt pozitiv lett, ilyenkor is van ugyanugy esélyem teherbe esni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg, ha most van ovud akkor meg fog jönni kb 2 hét múlva. Igen ha ovud van terhes lehetsz.
2021. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Honapok ota van pozitiv LH tesztem, de nem menstruálok, a ciciztetés miatt. Ezért kérdeztem :)
2021. febr. 28. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromság, hogy a szoptatás miatt nem menstruálsz, ahogyan védekezésnek sem lehet a szoptatást használni... ha van peteérésed, akkor vagy menstruálsz, vagy megfogan a baba, nincs olyan, hogy megérik, de nem termékenyül meg/ürül ki.
2021. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Terhességi tesztet csináltál?
2021. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tavaj májusban született a lányom. Szülés utáni vérzésem volt közvetlenül ami normális.

A kislányom mai napig szinte csak cicizik, azóta semennyi vérzésem nem volt, mióta a szülés utáni vérzés elmúlt.

Viszont az utolsó 3hónapban volt

Pozotiz LH tesztem, ahogy most is. (Kontroll csik ugyanolyan erős mint a teszt csik.)

A dokim szerint amig 4óránként rendszeresen cicizik, nem valószínű hogy lesz mensim.

Viszont fogamzàs gátlót, már szülés után kérdezte, hogy szeretnék e.

Nem kértem, mivel szeretnénk ha hamarosan bővülne a családunk.

2021. febr. 28. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

1. baba születése után 8 héttel menstruáltam először, 5 hónapos korában, ahogy szerettük volna, elsőre megfogant a 2. Csak szopott akkor még, a terhesség végéig szoptattam.


2. babánál is 8 hetes korban jött meg először, utána picit többet vártunk.


3. baba után 7 héttel kezdtem menstruálni, 4 hónapos volt, mikor megfogant a kicsi, ő is szoptatott baba.


4. baba után megint 8 hétre jött meg...

2021. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl érzékeny LH-tesztet használsz. Ha megreped a tüsző, és nem esel teherbe, akkor az bizony ki is fog ürülni kb. 2 héttel később, tehát menstruálni fogsz. Ha nem jön meg, és nem is vagy terhes, akkor nem volt tüszőrepedésed, tehát a teszt téves. Lehet, hogy próbálkozik a szervezeted, de nem érik meg a tüsző. Az, hogy szoptatás alatt/miatt nem menstruálsz, az rendben van, de ez magát a peteérést befolyásolja, vagyis a magas prolaktinszint miatt nem érik meg a tüsződ (persze van, akinél igen, ők menstruálnak), tehát nem lehetséges a teherbe esés. De olyan nincs, hogy megérik a tüsző, de nem termékenyül meg, hanem benned marad. Egyébként nekem is csak az éjjeli szoptatás elhagyásakor jött meg először (14 hós volt a lányom). Próbálj meg egy kevésbé érzékeny LH-tesztet használni, szerintem ez csak fals pozitívat mutat.
2021. márc. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha 6 hónapig kizárólag anyatejes a baba, akkor addig nincs ovuláció. De ez is caak akkor valós, ha a szoptatások közt nem telik el 6 óránál több, és a mell teljesen kiürül. 6 hónap után már nem véd a szoptatás, akár anyatejes a baba, aká nem.

Viazont 8 hónaposan kizárólag anyatejen már nem lehet a baba, mert akármilyen a tejed, már nem elég neki. Nem mennyiségre, nem zsírtartalomra, hanem tápanyagként. Mindenképp el kell kezdeni a hozzátáplálást 6 hónapos kor után mielőbb!

2023. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!