Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Màs is volt olyan helyzetben...

Màs is volt olyan helyzetben hogy nem egyeztek a vélemények?

Figyelt kérdés

A baràtom nagyon szeretne gyereket, én viszont még nem. Egyenlőre tanulni szeretnék még, magamnak élni, amit eddig nem tudtam megtenni, nem érzem még a női ösztönöket, hogy képes lennék felnevelni egy gyereket. Nagyon sok vita keletkezik ebből, egyikünk sem akar engedni, de ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást. Nem tudnék nélküle élni és ő is ugyanígy érez. Valaki volt már ilyen helyzetben? Elvárható egyáltalán ebben a helyzetben hogy várjon még türelmesen, nem most van itt az ideje.

Elég fiatalok is vagyunk, 20-as éveinek közepén járunk


2021. márc. 2. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

"Nem tudnék nélküle élni és ő is ugyanígy érez."


Ez baromira sablon, és 14 évesek szövege. Hiába szeretitek egymást, ha egymás agyára fogtok ezzel menni. Ha te ennyire nem érzed még a kedvet hozzá, lehet, hogy csak 30 után jön meg hozzá. Hol lesz már akkor a barátod, aki 2 éven belül akar gyereket például? Szerintem nem melletted.

2021. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindkettőtöknek ugyanannyi joga van egy gyermek érkezéséről dönteni, de viszont azt a férfinak meg kellene értenie, hogy ez a nő számára mekkora áldozatot kíván. A terhesség, az első év, akármennyit is segít a másik, igenis a nőt terheli.


Illetve azt is meg kellene érteni, hogy senkit nem lehet szülői szerepbe kényszeríteni (nemtől függetlenül).


Szép gondolat a gyermekvállalás, csak sokan nem tudják hogy pontosan milyen is az. Úgy semmiképp sem szabad belekezdeni, ha az egyik fél nem akarja.

2021. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Beszéld meg a hapiddal, hogy a baba 6 hónapos korától ő legyen otthon vele. Máris nem lesz olyan sürgős neki.
2021. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

"nem érzem még a női ösztönöket, hogy képes lennék felnevelni egy gyereket"


Mi a garancia arra, hogy 1, 2,... 5 vagy akárhány év múlva érezni fogod?

A férfi szemszögéből ez úgy néz ki, hogy várhat a bizonytalanra, aztán majd 10 év múlva rájöhet, hogy kár volt.

Igaz, egy férfinak nem akkora koppanás ez, mintha egy nőt várakoztat a férfi partnere fölöslegesen, de mégiscsak eltelhet egy csomó idő az életéből hiábavalóan.


Szerintem csak úgy van értelme ennek, ha konkrét célokat vagy időtartamokat jelöltök meg és utána már nem lesz több halasztás.

Amúgy nem tudom húszas éveid közepén mit akarsz még tanulni. Félre ne érts, lehet akárhány évesen tanulni, de akkor ne álljon meg miatta az élet: lehet házasságban, gyerek mellett is tanulni. Nehezebb, mint gyerek nélkül? Persze! De az se normális, hogy a végtelenségig húzol mindent, mert még ezt-azt-amazt meg akarsz tanulni, és gyerek mellett azt nem bírnád.

2021. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező, én is mint férfi pont így voltam vele ahogy te. Nálunk is sok "harc" volt ez miatt. Csak annyi a kül, hogy mi 25 fölöttiek vagyunk. Nálunk úgy sikerült ezt az egészet megoldani, hogy kompromisszumot kötöttünk. Pl.: Párod most akar te 5 év múlva akarsz csak. Akkor legyen az hogy 2,5 év múlva vállaltok gyereke. Így neked is kell engedned 2,5 évet é s a párodnak is. Én így tartottam igazságosnak, elfogadtam a feltételeit. Ha nem akar kompromisszumot kötni, akkor érdemes elgondolkodnod rajta, hogy mennyire is Ő a nagy igazi az életedben. Ha meg te nem akarsz, akkor ugyanez a helyzet. HA megállapodtatok és eltelik ez a bizonyos idő akkor viszont ha tetszik neked ha nem, bele kell fognod a babázásba. Nálunk ez a várakozási idő kovácsolta úgy össze igazán a kapcsolatunkat. Az hogy nálatok hogy alakul meg majd az idő eldönti.
2021. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha már most ennyire akar, jobban jártok ha mindenki megy a maga útjára. Én sem érzem úgy hogy kedvem lenne bármikor is felnevelni egy gyereket. Majd ha mégis kedvem lesz nekiállok addig nem köszi. Ő tud másik párt keresni és csinálni neki gyereket, és nem lesz benne semmi; ha te szülsz, majd apunál hagyod és lelépsz egyedül/ mással, mert tényleg nem jött be a babázósdi, akkor világ kvája leszel.

Nem mindenkiben van fészekrakó ösztön főleg nem huszonévesen.

Mondjuk nekem szerencsére párom sem tervez apává válni, de ha már most nyúzna vele (még csak nem is úgy, hogy majd egyszer 10 éven belül hanem mostazonnal) menne mindenki a maga útjára. Ha te egyáltalán nem akarsz akkor ne menj bele se kettő se öt év múlva a kedvéért mert az milyen jó kompromisszum. Jóságos ég! Egy másik önálló ember életéről úgy dönteni hogy nekem 5 év múlva se kell a Bélának meg már most, hát csináljunk egy másik embert 2,5 év múlva aztán majd meglátjuk mi lesz.. na ez a felelőtlenség!

2021. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
En egyetlen tanácsot adok. Akkor szülj, ha tényleg gyereket akarsz. Egy perccel se korábban. Pláne ne egy pasi kedvéért. Pasik jönnek-mennek de a gyerekedért örök felelősséggel tartozol.
2021. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!