Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha volt már szellemcsíkos...

Ha volt már szellemcsíkos terhességi tesztem, akkor az att jelenti hogy terhes voltam?

Figyelt kérdés

Tehát, tavaly történt, hogy csináltam pár terhességi tesztet és azt hiszem kb. 6-ból 3-4 biztosan szellemcsíkos volt. Halványan láttam a 2. csíkot, párom persze nem látta, rámondta, hogy negatív.

Aztán elmentem nőgyógyászhoz akkor, amikor vélhetőleg már a hüvelyi uh is kimutatta volna a terhességet. Ott pont peteérésem volt, tehát kizárta a terhességet, na meg időben meg is jött a menstruációm (max pár napos csúszással), de azért elmondtam neki a tesztes sztorit, mire ő valami olyasmit felelt vicceskedve, hogy "hát akkor időközben elhalt", ergo akkor lehet hogy teherbeestem, és nem a tesztek voltak a hibásak, viszont menetközben megszűnt a terhesség?!


Bocsi, abszolút nem értek a témához, nem szeretnék gyereket, és csupán azért érdekel ez, mert egy spéci méhszájsapkát szeretnék rendelni, és ott a nagyobb méretet javasolt választani akkor is, ha csak pl. 2 hétig volt terhes az illető, illetve írja, hogy ha nem vagyok biztos benne hpgy voltam valaha terhes, valasszam a nagyobb méretet.


Tehát valaki felvilágosítana hogy a teszt volt-e a hibás, vagy én magyarázhattam bele a csíkot, mivel kizárt hogy több teszt (más márka más időpontban véve és tesztelve) is hibás legyen csak úgy... Viszont azt is tudom hogy a teherbeesésre is kicsi lett volna az esély, tekintve hogy a párom időben kivette (és tényleg, nem 2 mp-el előtte hanem percekkel előtte!). Összevetve mindent nagyon bizarr ez az eset tényleg.


Nem kérek kioktatást arról, hogy a megszakitas mennyire megbízható, másfél évig alkalmaztuk, nem lett gond, és már jó ideje rendesen védekezünk.



2021. márc. 5. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, egyszerre csináltad ezt a 6 tesztet, vagy legalábbis pár napon belül? Ha pár napig halvány pozítív volt, akkor kémiai terhesség, nagyon gyakori dolog. Elkezdődik valami, de nagyon korán megszakad, viszont valamennyi hcg termelődik, amit a teszt kimutat. Persze ha tényleg rózsaszín csík volt nem szürke, mert az lehet száradási is. Vannak olyan silány tesztek, amelyek mutatnak "Második csíkot" terhesség nélkül is(ezek a kínai One Step tesztek például), legalábbis nekem volt egy teljes szériám, amikor is mindegyik teszt két csíkos volt, de látni lehetett, hogy nem rendes csík, sokkal vékonyabb volt. Ha rendes minőségű tesztet használtál (drogériából, gyógyszertárból), akkor szinte lehetetlen, hogy ennyit teszt hibás legyen.

A méhszájsapkához nem értek, de a két hetet igazából hogy értik? Két hetes terhesség nincs, akkor termékenyül meg a petesejt. Ha meg a menstruáció elmaradásától számoljuk, az már 6 hét.

2021. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy volt-e színe a második csíknak. Néha a reagens, ami ott van, picit látszik akkor is, ha amúgy full negatív a teszt. De ha halvány rózsaszín (vagy amilyen színűnek lennie kell), az terhességet jelez - ebben az esetben valóban az történt, amit az orvos mondott, hogy elhalt a baba nagyon korán.
2021. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Fuu, sajnos tavaly májusban volt vagyis az sajnos, hogy emiatt már nem emlékszem, igyekeztem ezt a rossz élményt kitörölni. De úgy rémlik, hogy csak bizonyos fényviszonyok között látszódott a második csík, tehát inkább a csík helye, de ha neten beirom hogy negatív teszt, kb ugyanolyanokat hoz ki példának, hogy látom a 2.csik helyét és elvileg mégis negatív. És azt hiszem nem egymás utáni napokon csináltam direkt, hanem kb 2 héten belül történt ez a kb 6 teszt, volt köztük érzékenyebb és kevésbé érzékeny is, sőt vettem egy digitálisat is, ami azt írta nem terhes. És a mensim is teljesen időben megjött. Egyébként ez akkori együttlétből lehetett bármi is volt az, ami aznap történt amikor pont elmúlt a mensim. Úgyhogy emiatt is roppant kicsi a terhessegre az esély a doki szerint is. Nem tudom tényleg, ja illetve szerkesztett képeken látszódott jobban a 2. Csík, viszont mint mondtam, ezeket csak én láttam illetve párom, aki nem látta ezeket, fel is idegesített, hogy hogy nem látja amikor én látom. Lehet, hogy bemagyaráztam, illetve mégegyszer nem is vennék sztem soha sima olcsó tesztet, csakis digitálisat, már ez frusztráló számomra hogy na most akkor ott a csík vagy sem,ki hogy látja. A teszteket mindig a letelt idő után néztem volt, hogy utána IS, ekkor legtöbb esetben a 2.csik már kifakult, nem tudom ez mit jelent. És csináltam reggeli első pisiből és napközben is.
2021. márc. 5. 15:54
 4/16 A kérdező kommentje:
És amennyiben ez történt, hogy elhalt a baba (bár nem férne a fejembe hogy valóban teherbe estem egyáltalán ilyen körülmények között...), akkor is úgy kell tekintenem magamra mehszajsapka valasztasnal is, hogy én már terhes voltam?!
2021. márc. 5. 16:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, minek csináltál teszteket, ha nem akarsz teherbe esni és megjött időben a menstruációd? A leírásod alapján csak a reagens helyét láttad, 99% hogy egyáltlalán nem voltál terhes, nem is foglalkoznék többet ezzel.
2021. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pont azért csináltam tesztet mert nem akarok teherbe esni. Ezzel mi volna gond? Az ember azért csinál tesztet, mert tudni akarja terhes-e, nem azért mert feltétlen az akar lenni... Köszi a válaszod, most is csak a mehszajsapka miatt kerdeztem. Leírnád ha nem fáradság, hogy mi győzött meg a leírásomban hogy nem voltam terhes? Tényleg érdekelne. :)
2021. márc. 5. 16:10
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

“De úgy rémlik, hogy csak bizonyos fényviszonyok között látszódott a második csík, tehát inkább a csík helye, de ha neten beirom hogy negatív teszt, kb ugyanolyanokat hoz ki példának, hogy látom a 2.csik helyét és elvileg mégis negatív.”

Ez, továbbá hogy a menzeszed is időben megjött. Ha nem akarsz gyereket, akkor szokás tesztelni, ha késik a menzesz, ezért csodàlkoztam. Azok a nők szoktak menzesz előtt tesztelni, akik gyereket akarnak.

2021. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem azért teszteltem akkor, mert az addigiakhoz képest a párom későn vette ki, viszont nem belém élvezett,kb 14 nap múlva csináltam először tesztet gondolom és mivel gyanús volt a teszt, csinaltam megint és gondolom azért jutottam el 6-ig,mert nem volt számomra egyértelmű negatív. Hát ezért, de tényleg köszönöm.
2021. márc. 5. 16:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha pozitív lett volna, erősödnie kellett volna a csíknak, így, hogy több nap eltéréssel csináltad.
2021. márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak a reagens helyét láttad? Függ attól is milyen teszt, mert pl. a mono az sok mindenkinek lesz pozi és közben nincs is baba.
2021. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!