Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késik a megvonásos vérzésem,...

Késik a megvonásos vérzésem, lehetek terhes? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már kb egy éve szedek fogamzásgátlót és eddig is volt olyan, hogy néha 1 napot tolódott előbbre vagy későbbre a megvonásos vérzés kezdete, de általában maximum a 4. gyógyszermentes napon mindig megjön. Most már az 5. gyógyszermentes napom van és még mindig nincs vérzés.

A hasam fáj, mintha mindjárt megjönne és a fejem is fáj. A gyógyszert rendesen szedem mindig, azonos időben és nem hagytam ki egy szemet sem, hányás, hasmenés nem volt és antibiotikumot sem szedtem. Emellett több mint 2 hete szexeltem utoljára, és párom nem bennem ment el, de most a késés miatt félek, hogy lehetséges-e terhesség.

Elég stresszes időszakban vagyok most és nem hiányozna még ez is.


Kérlek normális válaszokat írjatok. Lehet, hogy hülye kérdés, de jelenleg eléggé ideges vagyok miatta.



2021. márc. 11. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én elég régóta szedek fogamzásgátlót, van olyan hónap, mikor egyáltalán nem is jön meg, mert annyira vékony a méhnyálkahártya, hogy kb. nincs minek kiürülnie. Ilyenkor nekem is picit fáj a hasam és ennyi
2021. márc. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És ilyenkor ha tovább szeded a következő hónapban minden rendben? Vagy kellene orvoshoz forduljak, ha egyáltalán nem jön meg?


Tablettával és megszakítással együtt terhességre nem sok esélyt látok, de ha egyáltalán nem jön meg tervezek egy tesztet csinálni, csak most még nem volt lehetőségem venni egyet.

2021. márc. 11. 23:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Szedem ugyanúgy, mintha megjött volna. Orvos mondta, hogy ez előfordulhat így és normális
2021. márc. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. márc. 12. 00:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Megerősíteni tudom csak, amit az első írt, nekem is van ilyen időnként, önmagában a gyógyszer az oka, hogy nagyon elvékonyítja a méhnyálkahártyát, ez normális.

Nekem volt olyan is, hogy egyik hónap nem jött meg, másik alig barnázás, aztán megint nem, én szóltam róla nődokinak, megnyugtatásképp körbenézett bent, de még erre is azt mondta, hogy normális. :)


Persze tesztet érdemes venni ilyenkor, de nálad a megszakítással együtt szinte nulla az esélye.

Ha több hónapig van ilyen sorozatban, akkor érdemes jelezni a dokinak, hogy biztosan jó-e neked a gyógyszer, amit szedsz, de egy-egy kimaradó hónap teljesen belefér.

Szünet után szedd ugyanúgy, mintha megjött volna.

2021. márc. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 12. 07:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Kocsit off.

Azta. Én 9évig szedtem, a 9 év alatt tudtam, hogy vasárnap abbahagyom, csütörtök 9 és 11közt megjön. 99,9%ban így is volt. Sosem késett egy napot sem. De durva.

2021. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát, azóta már a 7. gyógyszermentes napom van és még mindig semmi, úgyhogy szerintem már nem is lesz megvonásos vérzésem most. A hasam fáj ugyanúgy mint vérzés alatt szokott. Egy tesztet csináltam reggeli első vizeletből és negatív, szóval szerintem terhesség kizárható.


Remélem, hogy akkor nincs semmi gond és normális, ahogy írtátok. De tapasztalatokat még szívesen fogadok, ha volt másnak is már ilyen.

2021. márc. 13. 12:36
 9/15 anonim ***** válasza:
nekem anno mondta a dokim, amikor nem jött meg, hogy létezik néma ciklus is. bár ezt nem fogamzásgátló mellett mondta. a tünetek megvannak, derékfájás, mellfeszülés, stb, de nincs vérzés
2021. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát nekem a hasam ugyanúgy fáj, meg egyik nap a fejem is nagyon fájt, illetve fehér folyás volt ahogy szokott mielőtt megjön, csak vérzés nincs. :/

Meg nekem ez fogamzásgátló mellett van.

2021. márc. 13. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!