Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Covid elleni oltás babavállalá...

Covid elleni oltás babavállalás előtt?

Figyelt kérdés
1 éve próbálkozunk a 2. babával, viszont a munkám miatt (pedagógus vagyok) most nagyon nyomják az oltást. Beadathatom magamnak, utána akkor le kell állnunk a próbálkozással? Ki volt hasonló helyzetben?
2021. márc. 27. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Igen, a 2. oltás után 2 hónapot kell várni a babaprojectel.

Mi lombikozunk, most várjuk, hogy leteljen a 2 hónap a 2. oltás után és indul a következő kör.

Nekem borzalmas nehéz a várakozás, főleg, hogy mi már hosszú ideje mást sem nagyon csinálunk, csak várakozunk.

2021. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Adasd be, szerintem már lassan nem kell 2 hónapot várni, mivel a terheseknek is beadják.
2021. márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Annyira rossz most a járványhelyzet, sokat lehet hallani, hogy kismamák is nagyon komolyan megbetegszenek, akár meg is halnak ebben...Így azt mondom, talán még mindig könnyebb várni 2 hónapot, mint nagyobb baj legyen később!
2021. márc. 27. 10:27
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Adasd be mindenképpen szerintem is. Mi is most "csináljuk" a kistesót, még nem tudok róla, hogy terhes lennék, de gondolkodás nélkül megyek oltatni magam, ha hívnak. A fél családom be van már oltva (egészségügyisek, krónikusok, 60 év felettiek), az ég egy adta világon semmi bajuk nincs az oltástol. Egyedül anyukám volt lázas egy napot, de még mindig inkább egy napig legyen lázas az ember, mint 2 hetet. Itt mindenki ezzel jön, hogy "jaj nem adatom be kismamaként, mert mi van, ha lázas leszek tőle?" Mi lenne? Beveszel egy paracetamolt és pihensz. Egy napig tart, csak amíg a szervezet reagál az oltásra. A betegség viszont hetekig is elhúzódhat, pláne egy kismama esetében, akinek nyilván eleve jobban igénybe van véve a szervezete, mivel egy gyereket "növeszt" saját magából éppen... Nem is értem, hogy ezt miért kell magyarázni sokaknak. Amerikában oltják agyba-főbe a kismamákat, senkinek semmi baja, de itthon okoskodik a sok "virológus-szülésznőgyógyász professzor", hogy miért ne adassa be senki, mert jaj mindmeghalunk tőle.
2021. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért azt hozzá tenném hogy nem ajánlják a gyerekvállást és az oltást egyszerre, mert még nem tudják hogy egy kismama hogy reagál a vakcinára vannak már Tesztek eddig viszonylag jó eredménnyekkel de tudtommal nem szorgalmazzák még a dolgot, de aki beadja az úgyis meg fog kérdezni és elmondja a veszélyeket és hasonlókat
2021. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Én most olvastam, hogy a Semmelweis klinikán külön oltópont lesz várandósoknak és szoptatós anyukáknak is. Én tuti fogok jelentkezni, amint lehet. Külföldön élő terhes barátnőmet már oltották Pfizerrel, az égvilágon semmi baja nem lett, láz se, a baba is jól van. Ha 10 év múlva kiderül valami szövődmény, majd kezelem 10 év múlva, de jelenleg úgy áll, hogy előbb halok meg covidban terhesen, mint az oltástól, úgyhogy én inkább a vakcinára szavazok. (mindig minden évben mindenre kértem oltást eddig is - influenza és a többi nem kötelező védőoltás - és még soha az életben nem okozott semmi gondot, de legalább cserébe sose votlam beteg)
2021. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Az oltott betegek terjesztik a mutans virust..

Es a vakcina gyengiti a termeszetes vedekezokepesseget..

Az hogy bevagyunk zarva is gyengiti az immunredszert.

Ha nem lenne korlatozas mar reg vege lenne ennek a szarnak.. nem meg most is esszuk a szart mert aki ert hozza se fogja fel hogy a korlatozasokkal nem segit csak elhuzza a virus lefolyasat...

Ez az en velemenyem!!!

Mondom ezt ugy hogy apum volt beteg tudom letezik a virus..

2021. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!