Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beoltatnád (covid ellen)...

Beoltatnád (covid ellen) magad gyermekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Mit tennél ha még az első gyermekvállalás előtt állsz/állnál? Miért?
2021. ápr. 2. 13:07
A kérdező szavazást indított:
gyermekvállalás előtt oltatnám magam, kivárnám a 2. oltás utáni 2-3. hónapot
terhesség alatt oltatnám magam
nem oltatnám magam
gyermekvállalás előtt/közben oltatnám magam, nem várnék a gyermekvállalással
63 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen lehetőség nem volt, de nem vállalnék most gyereket. Csak akkor, ha már semmiképp nem lehet a korom miatt halasztani.
2021. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
57%
Nem oltatnám be magam . Pár hete még kontraindikált volt ,mert fejlődési rendellenességet okozhat . Az oltás nem változott,szóval vagy akkor hazudtak,vagy most ,én nem akarom ezt a saját + a gyerekem bőrén kideríteni .
2021. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
2: erről tudnál mutatni cikket, tanulmányt? milyen kísérlettel nézték?
2021. ápr. 2. 13:15
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Jelenleg 0 embert ismerek, aki oltás után teherbe esett. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet, de próbálják ki mások 😉Majd akkor elgondolkodom rajta, ha megszületik kb. az első százezer "oltott nő" gyereke. Vagyis leghamarabb úgy 1 év múlva.
2021. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
47%

Barátnőm 27hetes várandósan, 3 hete kapta meg az első oltását.

1hete kórházban, lélegeztető gépen van, a fiát a 29.héten császárral elvették tőle. Most mind a ketten küzdenek az életükért.


Én 14hetes terhes vagyok. Eszem ágaban sincs oltatni

2021. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 5-ös válaszoló.


Mégis hogyan kaphatta meg a 27 hetes várandós barátnőd 3 hete az oltását, mikor a terheseket összvissz pár napja oltják?

2021. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 6os!

Úgy, hogy eü dolgozó, elöbb is megkaphatta volna, de eddig hezitált rajta...

Nálunk kb 1 hónapja kezdték el oltani a várandósokat...

2021. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%

Asszem 2 hete oltanak kismamákat, de rengetegszer le lett írva, hogy az első oltás nem életbiztosítás, alakul valamennyi védettség, de max a második után 3 héttel 28 nappal alakul ki az igazi védelem.Szóval több mint valószínű, hogy nem az oltástól lett beteg hanem elkapta a covidot(és ezt nem ártana oda írnod, hogy a válaszoddal ne azt az érzetet keltsd, hogy az otástól volt).


Én nem oltatnám magam terhesen, sem szoptatós kismamaként.Csodálom azoknak a bátorságát, akik megteszik.Pár hete meg egy csomó cikket lehetett olvasni, hogy nem ajánlott kismamáknak,szoptatós anyukáknak és az oltás azóta nem változott, ahogy gyereket várók sem.Pár hónapja oltanak vele,nincs tapasztalat sem mellékhatások, sem hosszútávú hatások terén, így én nem vállalnám.MOST.Lehet pár év múlva meg simán.Szerintem ez nagyon nehéz döntés annak, aki valóban mindent végiggondol.

2021. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%

Nem számít hogy eü dolgozó, mert TERHES!


Terhest TILOS volt oltani pár nappal ezelőttig.


Ez országon belül mindenhol így volt.

2021. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
67%

Ausztriaban lombikozunk es itt nem ajanlott se nekunk se a terheseknek.

Azt meg nem hiszem hogy Magyarorszag annyival elorebb járna.

Az oltas lenyege hogy legyengiti az imunrendszert hogy utanna tudjon vedekezni, ugyhogy megvan az esély hogy az oltott kismama ezert van ilyen allapotban.

Járvány alatt nem oltunk!!! De Magyarorszag meg akarja nyerni a kepzeletbeli oltasi versenyet es nem számít hany aldozattal jar!!!

Kedves 5os mielobbi jobbulast kivanok baratnodnek!!!

2021. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!