Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki több hónapja babát és...

Aki több hónapja babát és covid oltást is szeretne (de még be se hívták), az milyen opciót választ?

Figyelt kérdés
Mondjuk a véletlenre bízza, hogy melyik jön össze előbb? Vagy behazudja a kérdőíven, hogy nem tervez babát 2 hónapon belül? Vagy megvárja a 2. trimesztert és akkor kér pfizert? Ki hogy döntött? Azok válasza érdekel, akik mindkettőt szeretnék. Mi már több hónapja halogatjuk a babatervezést a járvány miatt, de kezd elegünk lenni, nem szívesen várunk tovább, nem is vagyunk fiatalok.

2021. ápr. 10. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Több év után beadattam a Sputnik V. -t. Lehet sosem lesz gyerekem, én már nem várok csodára, elem az életem. De nem mondom, hogy követendő példa vagyok. Ez van.
2021. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból 2-3 hónapot adok a babának, hogy rám találjon a korom miatt, nem tudok várni, ha nem jön akkor utána meglátjuk, terhesen 25 hét után talán beadatnám de nem vagyok teljesen biztos.
2021. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint az első :/
2021. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi nem vártunk tovább mert ez évekig tart. Viszont akkor ne adasd be mert én is csak a 8 hetesen jöttem rá hogy terhes vagyok és az első trimeszterben tényleg káros az oltás ( nem csak a covid oltás). 2. Trimeszterben beadattam addig még vigyáztam és maszkot hordtam ha kiléptem a házból, amikor hazaértem pedig lefürödtem.
2021. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az első trimeszterben miért nem szabad (semmilyen) oltást kapni? Tényleg kérdezem, nem hallottam még erről. Kockázatosabb mint magát a covidot elkapni? A környezetemben lévőket rendesen megviselte a betegség, én eddig még megúsztam.
2021. ápr. 10. 20:46
 6/14 anonim ***** válasza:

Mert az élő-vírus tartalmú vakcina az első trimeszterben károsítja a babát. Persze vannak oltások amik beadhatok,de azt is akkor ha a fertőzés veszélye nagyobb mint az oltás kockázata.

[link]

2021. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát mi másfél éve várjuk a babát, én úgy döntöttem beadatom, gyárba dolgozok sok ember társaságában, kitudja mikor kapom el, pfizerrel és modernával amúgyis oltják a terheseket, szóval úgy gondolom nagy bajt nem fog csinálni, na meg ugye kitudja mikor kapom meg...
2021. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
és mi lenne ha beadatnátok magatoknak és addig védekeznétek, főleg ha már évekig vártatok, hisz nemsokára szinte mindenki sorra kerül, férjem is jövő héten kapja az első oltást, pedig fiatal és egészséges. Ha eddig vártatok akkor az a "kis" idő már nem oszt nem szoroz.
2021. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sonar26 ***** válasza:
100%
Én habozás nélkül beadattam, februarban kaptam meg a 2. oltást (eü dolgozó vagyok) és mi ugyanugy csináltunk mindent mint elotte...most április van, lassan le is jár a 2. hónap, így sincs baba meg ugy sem lenne ha vedekeztünk volna...alapbol 20% az esély az adott ciklusban a fogantatasra, szoval en nem feszültem erre ra...gondoltam hogy ha eddig nem jött össze nem ebben a két hónapban fog..,de ki hogy érzi, nyilvan mindneki maga dönti el..,azt tudom hogy maga vakcina mint “anyag” 3 napig van a szervezetben,aztán szépen lassan alakul át antitesté, ami a védettséget adja, na mar most ha van vedettseged, akkor mar sokat tettel a leendő magzatodert🙂 Nem egy ördögtől való dolog ez az oltás, csak sokan szkeptikusak...
2021. ápr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is próbálkozunk, de beadattam. Van eüs rokon covid osztályon, amit mesél, abba a helyzetbe nem szeretnék kerülni. Bárki bármit mond a vírusról, olyan, mint az oroszrulett. Nem tudhatod, "mennyivel úszod meg", ha elkapod.

Pfizert kaptam, a 2 oltás között 1 hónap van, azt kihagyjuk a próbálkozásból (ez a hónap). De utána csapatjuk.

2021. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!