Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitamint ajánlotok a...

Milyen vitamint ajánlotok a teherbeesés elősegítésére?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,van egy fiam,aki 3 éves. Nagyon hamar megfogant,probléma mentes terhesség volt.

Tavaly október óta próbálkozunk a párommal. Azóta volt kémiai terhességem,januárban pedig missed ab.-om,mivel üres maradt a petezsák. Azóta már 2x menstruáltam,védekeztünk.

A nődoki a kontrollon azt mondta,szedjek folsavat,majd összejön a baba. Ladeevit extrát szedek,sok jót olvastam róla.

Teljesen le vagyok törve. Tudom,hogy egy év sikertelen próbálkozás után indokoltak a kivizsgálások. Írtam emailt a háziorvosnak,hátha adnak beutalót endokrinológiára. Konkrétan elküldött a fenébe,hogy én egy egészséges fiatal nő vagyok,jönni fog az a baba,biztos nem vagyok meddő. További kivizsgálást nődokitól kérjek. De a nődoki elküld a francba,annyi tanácsot ad,hogy próbálkozzunk...

Se egy vizsgálat,se egy vérvétel célzottan...

Tudtok ajánlani vitamint?

A méhpempőn is gondolkodtam már.



2021. ápr. 14. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vannak ezek a terhesség előtt szedhető "terhes vitaminok". Nem tudom pontosan, hogy mi a neve. Szokták mondani a folsavat is. De szerintem a legtöbbet a sok szexel teszel azért, hogy terhes legyél.
2021. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Terhes vitamin, mehpempo
2021. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

E és D-vitamin biztosan segít. Amúgy másról nem tudom, én a Femibion 0-t szedtem teherbe esés előtt, elvileg a folát az könnyebben és jobban felszívódik, mint maga a folsav, nekem ezt javasolta a nőgyógyászom.

Ha meg aggódsz, akkor szerintem menj magánba kivizsgálásra. Engem fél év sikertelenség után küldtek laborokra meg hormonpanelre, miután kértem, mert oké, hogy egy év normális, de nehogy már huszonévesen ez ilyen nehéz legyen, ez csak nem lehet normális. Nekem a D-vitamin szintem volt borzasztó alacsony és egyébként enyhe inzulinrezisztenciát láttak, amiken némi diétával könnyű volt javítani, és hogy-hogy nem, utána 2. hónapban már sikerült is a teherbe esés. Szóval nem feltétlenül várnék a csodára, ki tudja, most milyen egészségi állapotod van.

2021. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Friss Méhpempő ha nem hanysz az izetol mert eletemben ilyen gusztustalan dolgot nem vettem a szamba mint ez
2021. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a ProCreationt használtam. Gyógynövények vannak benne, a szedése utána 2. hónapban teherbe estem. Hogy attól-e? Nem tudom, talán segített, talán nem.
2021. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gal babaváró plusz
2021. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Barátnőm az Inofolicot szedett és Q10 vitamint a Trimeszter vlamint D vitamin mellett. A második hónapban ezekkel a vitaminokkal sikerült a baba. Előtte már lassan 2 éve próbálkoztak. Egyszer volt vetélése.
2021. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!