Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 0,08 a TSH-m akkor nekem majd...

0,08 a TSH-m akkor nekem majd nehéz lesz teherbeesni? Vagy beteg lesz a gyermek?

Figyelt kérdés
Novemberben volt egy vérvételem ott jó volt a TSH 3,41 ami a jó tartományba esett. Most 1 hete volt újabb vérvételem ahol a TSH 0,08 lett. Mitől esehetett le? Nem nőgyógyászati okok miatt voltak ezek a vérvételek csak mindegyik alkalommal megnézték ezeket is. Viszont így, hogy alacsony azért gondolom kell vele foglalkozni. Gasztroenterológusnal voltam most aki azt mondta 3 hónap múlva kontroll és ha akkor sem jó akkor kell majd kezelés. 21 éves vagyok elég vékony 167cm. Meg nem tervezek babát de azért picit beparázam, hogy majd akkor nehezen fog összejönni. Az FT4 az jó volt. Köszi a segítséget!

2021. ápr. 14. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Semmi köze a későbbi gyerekvállaláshoz. Ez pajzsmirigy túlműködés, kapsz rá gyógyszert és visszaáll. Nekem 0,02 volt, gyógyszerrel felvitték, később terhes lettem.
2021. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jajj de jó ezt hallani:)

Akkor nem volt gond a teherbeeséssel és a baba is teljesen egészséges?:)

2021. ápr. 14. 17:58
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

A babának akkor lenne baja ha most lenne a hasadban, de még akkor sem biztos.

A terhesség előtt, vagy után nem befolyásolja a babát a te tsh-d.

2021. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha szedsz rá gyógyszert és a jó az érték, tartományon belül van, simán lehet gyereked. Nekem anno a endokrinológus is megmondta, attól, hogy pajzsmirigy problémám van, lehetek terhes (főleg hogy hogy jók voltak az értékek). Alulműködésem van és két egészséges gyermekem.
2021. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
3 hónapos terhes voltam mikor kiderült , hogy a TSH-m 10,36 volt. Elsőre összejött a kisfiúnk. Egészséges 1,5 éves
2021. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, csak nekem pont a másik van nagyon alacsony 0,08
2021. ápr. 14. 21:46
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom mit olvastál össze, de sok értelme nincsen.

Ha alacsony a tsh, az pm túlműködés, ha magas, akkor az pm alulmüködés, teherbeeséshez egyik sem kedvező, de hetek alatt rendbe lehet rakni és a későbbi teherbeesésre nincs hatással. Viszont tüneteket okozhat, nekem a túlműködés szapora pulzust okozott.

2021. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%
A 3.41 az nem valami optimális, hiába van a tartományon belül. Ultrahanggal nézték? Anti-TPO? Én inkább egy jó endokrinológust keresnék. (Esetleg Covid fertőzésed nem volt az utóbbi hónapokban?) Megfelelő terápia mellett amúgy nem lesz gondod terhességgel. Mi a panaszod amúgy, ha szabad kérdeznem?
2021. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Gasztroenterológusnal voltam mert a gyomrom rendetlenkedett érzékenységet néztek elsősorban de hajhullásom is az utóbbi időben sok lett néztük a pajzsmirigyet is.

Aztán novemberem meg kardiológian voltam pulzusom néha gyors és ott is ránéztem de akkor azt mondták az okés. Ahhoz képest most alaposan leesett az értéke. Nem voltam covidos

2021. ápr. 14. 22:06
 10/22 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos sok minden befolyásolhatja és a T4 szabad frakció az jó volt és majd 3 hónap múlva csinálunk egy kontrollt ha ott nem jó akkor kezdünk kezelést.
2021. ápr. 14. 22:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!