Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spirál mozdulhatott el és...

Spirál mozdulhatott el és terhességet jeleznek a tüneteim vagy csak a PMS játszik velem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a nagy kérdést feltevő típus, inkább csak olvasni járok ide, most mégis szerettem volna érdeklődni.

2019 októberében Jaydess HORMONÁLIS spirált helyeztek fel nekem. 2020 januárban UH-n megerősítették, hogy jó helyen van. Évente kell(ene) ellenőriztetni, viszont most a COVID idején nem jutottam el (kis településen lakom, a 2 nőgyógyász olyan időpontban rendel, hogy nem jutottam el a munka és tanulmányaim miatt).


Ciklusom nagyon változó a spirál óta, felhekyezés utan volt fél év kihagyás, most olyan 34-35 napra jön meg.

Utolsó menstruációm március 14-17 volt.

A spirál ellenére ha szeretkezünk, a párom nem bennem megy el.

Nem ez történt most ápr.20-án.


Mivel a spirálok a lehető legmegbízhatóbb védekezési mód közé tartoznak, csak akkor hatástalanok, ha elmozdultak a helyükről. Nekem semmilyen diszkomfort érzésem nincsen, nem érzem, hogy ne lenne a helyén.

Viszont napok óta hányingerem van, általában este lefekvés előtt és reggel, tegnap előtt egész délelőtt kibírhatatlanul, valamint napok óta tele vagyok levegővel (bár laktózérzékeny vagyok, ez nem mérvadó, mert sokszor előfordul), és a hasam is hol görcsöl, hol tompán fájdogál.

Ezen kívül hétfőn(30.nap) fehér krémes folyást, ma reggel (33.nap) viszont már nyálkás-barnás folyást tapasztaltam a wc papíron.

Tegnap reggel első vizeletből végeztem egy terhességi tesztet, ez negatív lett.

A spirál óta egyébként azt vettem észre, hogy felerősödtek a PMS tüneteim - ilyen “érzem, hogy meg akar jönni, de mégsem jön...” görcsöléseim vannak mensi előtt napokig - de a hányinger és a nyákos barnás folyás most új.

Túl korán teszteltem, esetleg a PMS játszik velem? Hány nap múlva teszteljek újra?

A spirál ténye miatt nem kesz meglepő, de egyelőre nem szeretnénk babát a párommal.

25/N



2021. ápr. 15. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy spirál nem azért véd, mert egy bizonyos helyen van, vagy elzárja az utat. A spirál helyzete csak azért érdekes, hogy neked ne legyen kényelmetlen, ne szúrjon.
2021. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom az április 20, az március akart lenni. Elvileg már bőven kimutatná a teszt, szóval ha terhes is vagy, nem abból. Valami hormonális gondod lehet, a helyedben hanyagolnám a spirált, ha ilyen sok mellékhatást sikerült "összeszedni" vele. Meg van barátnőm ,aki terhes lett spirál mellett úgy, hogy az nem mozdult el.
2021. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, *március 20 akart lenni.

Teherbe esni általában hormonMENTES spirállal szoktak. Nem tudod neki esetleg milyen volt?

2021. ápr. 15. 12:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve NEM, hülyeséget írtam!, ÁPRILIS 2 akar lenni ami a CIKLUS 20. napja, csak nem tudok tájékozódni ebben a naptárban...
2021. ápr. 15. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan 16 nappal aktus után tesztelj.
2021. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy át kell gondolni ezt a spirál dolgot. Nem biztos, hogy így megfelelően működik.
2021. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!