Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Covid védőoltás után terhesség?

Covid védőoltás után terhesség?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne a Pfizer vakcinára a férjemmel. Van már egy kisbabánk az év vége fele tervezzük a kistesóval való próbálkozást. 29 évesek vagyunk. Orvosom azt se mondja, hogy igen azt se hogy ne adassuk be.

Kérdésem az lenne van e köztetek olyan kismama aki a védőoltása utáni időszakban lett várandós?

Nagyon félek, hogy befolyásolná :(

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 21. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem befolyásolja. Izraelből már jönnek a hírek, hogy nem befolyásolja a teherbeesést.


Nem értem miért félnek ennyire ettől, miközben ritka kivételektől eltekintve gyerekként az ember havonta kap valamilyen védőoltás kombinációt.

2021. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a nődokim azt mondta, ha a beadásra adnank a fejünket,akkor 6 hónapot várjunk. De 3 a nagyon minimum...

Izrael... hagyjuk már.. azért mert izraelről ezt meg azt mondják, koran sem biztos, hogy úgy van. Meg ha úgyis van, nem 100%, hogy itt is az lesz...


Mi nem adatjuk be, babától függetlenül.

2021. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha év végén szeretnétek csak akkor adasd be minnél előbb, főleg ha kaphatsz pfizert, amit még terheseknek is beadnak.
2021. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Kettes, a nőgyógyászokat inkább hagyjuk, fogalmuk nincs semmiről, de a nagy büdös semmit imádják terjeszteni. Olyan konteókat hallok nőgyógyászoktól covid ügyben (is) hogy a fülem ketté áll. Azt már nem is mondom, hogy szakirodalmat olvasni a többségük nem szeret... Közben messze a legtöbb zsetont markolják fel a gyakran igencsak szakmaiatlan napi gyakorlatukért.
2021. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Annyit tudnak a nőgyógyászok, amennyit elmondanak nekik.Se többet se kevesebbet és mivel ezek az oltások alig 9-10 hónapja léteznek NORMÁLIS orvos nem fogja azt mondani, hogy jujj ha beadatod nem leszel többet terhes, vagy hogy ha beadatod utána nyugodtan már másnap álljatok neki.NEM tudják, senki és az hogy izraelben kb 5 hónapja oltanak vele nem bizonyító erejű.Az ottani tapasztalatok is évek alatt lesznek bizonyító erejűek, mikor már valóban látszik, hogy semmilyen formán nem érinti a termékenységet, nem azon, hogy most 2000 nő terhes lett oltás utána, hanem hogy évek alatt csökken e a terhességek száma, illetve növekszik e a kezelések száma, hogy teherbeesés történjen.Ezt meg nem 5 hónap adataiból fogják leszűrni.

Írom ezt úgy, hogy én nem vagyok oltásellenes,viszont nem tartom bűnnek ha az ember gondolkodik.:D

2021. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Elég lenne a mechanizmust megnézni, hogy működik az oltás. És akkor nem kéne az ágy alá bújva rettegni.


Pláne úgy, hogy az attenuált vakcinákon kívül egyiknek sem volt mellékhatása a reprodukcióra vagy terhességre az elmúlt ötven évben.


De a covid hatásaitól senki nem fél, hogy ők bárányhimlőhöz hasonlóan elbújik-e valamelyik szervben vagy indít el hosszútávú folyamatokat. Na de az oltás, jajj, az biztosan...

2021. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*az
2021. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Magyarázza már el valaki, hogy egy ilyen oltás mégis hogyan tudná befolyásolni a termékenységet? Mi köze van hozzá?
2021. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Igen nyilván igazad van.Csak akkor miért úgy kezdődik az oltás, hogy aláírod hogy saját felelősségedre veszed fel az oltást, egyúttal minden jogodról lemondasz amivel esetleg kártérítést kaphatnál ha bizonyítottan az oltastól volna bajod.Ha ez az oltás annyira szupi akkor vállalhatnak is érte a felelősséget.
2021. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
9, meséld már el, ezt honnan szeditek? A fejlesztő és gyártó cégek nem vállal felelősséget a károkért míg a vizsgálatok lefutnak, ezt az államok vállalják át egyelőre. Tényleg kíváncsi vagyok, mert oltottként sehol nem írtam alá, hogy lemondok minden perelési jogomról és ha megdöglök akkor így jártam. Az államok és a cégek között van ilyen megegyezés, ők (az államok) biztosítanak erre egy alapot a cégek helyett, ennyi.
2021. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!