Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás miatt nincs meg...

Szoptatás miatt nincs meg menstruációm, viszont szeretnénk kistesót, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
11 honapos a babam, szeretnem mar leszoktatni teljesen a szoptatasrol, de meg nagyon cicis, viszont nem akarunk nagy korkülönbséget, na ebben a helyzetben mit tegyek? :D
2021. ápr. 21. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
A szoptatás nem akadályozza meg a teherbe esést 🤦
2021. ápr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Teherbe lehet esni szoptatás mellett is.
2021. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Hogyhogy mit? Szexeljetek. A peteérés a menstruáció előtt van
2021. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem menstruálsz, akkor nincs peteérésed (persze az első az első mensi előtt van, ahogy a #3 írja). Egyénfüggő, hogy kinél meddig marad el. Szóval neked csökkenteni kell a szoptatást, ha gyorsan akartok kistesót. Én nem tennék így, szerintem annyit nem ér a sietség, és nem biztos, hogy hamarabb megfogan úgy. De más út szerintem nincs.
2021. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is ebben a helyzetben vagyok. Már csak 2szer eszik, elalváshoz és egyszer éjszaka. Még mindig nem jött meg.. és persze baba sincs.
2021. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Szexeljetek. Idővel beindul a ciklusod és meg fog foganni a baba.
2021. ápr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem szeretnélek elkeseríteni, nekem 2 éves koráig este még szopizott.

Amíg teljesen el nem apadt a tejem, nem volt mentruációm.

Vagy a kistesó témából kell engedni, vagy a szoptatásból

Vagy próbálkozni kell tovább, aztán hátha...

De a magas prolaktin gátolja a peteérést.

2021. ápr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül gátolja, #7!


Nekem kizárólag anyatejes volt a lányom, amikor megfogant a 2., nyilván magas volt a prolaktin.

2021. ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Emberek!

Mindenkinek más a hormonháztartása.

Nem kell lepontozni senkit amiatt, mert ezt vagy azt ír.

A nőgyógyász valószínűleg azt fogja javasolni, hagyd abba a szoptatást. Még utána is idő kell, hogy visszarendeződjenek a dolgok.

Van, aki már a 6 hét letelte utána egyből menstruál, van aki egészen addig nem, míg szoptat.

Alapvetően döntened kell, hogy melyik felé billensz, hogy melyik a fontossbb.

11 hónapig szoptattál, a kezdő löketet megkapta a babád. Nem mondom, hogy ne szoptass, de ha nem szoptatnál, akkor sem érné őt semmi. Mármint igen, ahogy írod cicis, de ez inkább lelki dolog már ilyen idősen. Szerintem.

S másik, hogy ha elkezdesz menstruálni, akkor sem biztos, hogy az első hónapban sikerülni fog.

2021. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha a kérdező nem menstruál, akkor valószínűleg nincs peteérése, és nem fog teherbe esni. Ha mégis, akkor pont "elkapták" az első peteérést. Szóval ha pont nem akarnának babát, akkor nem szabadna kockáztatni, de ők akarnak, és így bizony elég kicsi az esély. És ezért kérdezte, hogy a szoptatás abbahagyásán _kívül_ (ami nyilvánvaló) van-e más mód a peteérés elősegítésére. Még ha nem is pont ez volt leírva a kérdésben, de a többi szerintem magától értetődik.
2021. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!