Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig érdemes várni a nőgyógy...

Meddig érdemes várni a nőgyógyász felkeresésével, ha késik a menstruáció de negatív a terhességi teszt? (Méhen kívüli terhesség?)

Figyelt kérdés

Kedden kellett volna megjönnie, hétfő óta folyamat görcsölgetek mensisen. Csináltam ma reggel felkelés után egy tesztet, negatív lett, de írták, hogy ha továbbra is késik és negatív eredményt mutat az méhen kívüli terhesség jele is lehet. Ez eléggé megijesztett, és most kissé pánikolok. Jó 1-2 hete hányingerem van, túlérzékeny vagyok szagokra, érzékenyebb is vagyok, így terhességben reménykedtünk. Ezek a méhen kívüli terhesség jelei is lehetnek, úgy tudom.


Mennyi késés után forduljak orvoshoz? Menjek el a jövő héten ha nem jön meg? Illetve mikor csináljak még egy tesztet?



2021. ápr. 22. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha méhen kívüli lenne, nem lenne negatív a teszt... illetve folyamatosan szúrna egyik oldalon a petefeszked környéke, illetve barnáznál folyamatosan.

Nekem is volt, tapasztalat. A dokim azt mondta, ezek a tünetek 98%ban mindenkinél jelentkeznek.


Egyebként egy mensi siman kimaradhat...

2021. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem döntsd el, hova akarsz menni orvoshoz, hívd fel őket, vázold a problémát, és kérdezd meg, mikor érdemes menned, úgy adjanak időpontot. Én mindig így csinálom. Volt hogy már másnap mehettem, mert sürgősnek ítélték meg a helyzetet, máskor azt mondták, ha addig nem jelentkezik más panasz, menjek két héttel később. Bízok bennük hogy fel tudják mérni.
2021. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A teszt méhen kívüli esetén ia pozitív, mivel a HCG-t mutatja ki, az meg méhen kívülinél is termelődik. A következő rendes menzesz időpontját simán meg lehet várni.
2021. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Negatív teszttel tuti nem vagy semmilyen terhes. A többi tünet sima pms.


Simán lehet olyan, hogy egy hónap kimarad. Akkor van baj (akkor kell nőgyógyászhoz fordulni), ha ez többször megismétlődik vagy több mint 1 hónap marad ki.


Ha 2 nap késéssel mindenki rohanna nőgyógyászhoz akkor 10x ennyire lenne belőlük szükség...

2021. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
65%
Egy negatív tesztel? False negatív is létezik. Csinálnék egy második tesztet és mindenképpen meglátogatnám a nőgyógyászomat.
2021. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!