Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így beadatnátok az oltást?

Így beadatnátok az oltást?

Figyelt kérdés

Teherbeesési problémákkal küzdünk már egy jó ideje, a nőgyógyászom adott egy pár hónapot, hogy természetes úton próbálkozzunk (ebből van még 3), utána mennünk kell lombikra.

Most ugye bevezetik, hogy csak oltási könyvvel lehet menni mindenhová, ráadásul a főnököm is erős nyomást gyakorol rám, hogy oltassak. Viszont oltás után várni kell 2 hónapot, ha mi azt kivárjuk, elveszítjük az esélyt hogy természetes úton legyen babánk, csak a lombik marad.


Ti mit tennétek a helyünkben? Oltatnátok? Ha igen, kivárnátok a 2 hónapot, vagy próbálkoznátok utána rögtön és a 2 oltás között is ugyanúgy?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 23. 09:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Addig nem oltatnék, ameddig nem csináltattam labort. Milyen állapotban van az immunrendszerem, májam, van-e ellenanyagom, stb. Ha lappang benned a covid és erről te nem tudsz és beadatod az oltást, lehet neked annyi. Munkahely nem kötelezhet az oltásra. El kell menni ilyen primitív helyről máshova dolgozni.
2021. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Nem is kell várni.
2021. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%

Most azt olvastam,hogy nem kell várni.

De ki tudja mindig van valami új infó.

2021. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%
Pfizer után nem kell várni. Igen, beadatnám, még teherbeesés előtt. Terhesen nagyon nem jó elkapni a covidot...
2021. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
48%

Én nem adatnám.

Terhes vagyok, igy sem adatom...

2021. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
45%

Kivizsgálás nélkül én sem adatnám be. Nem hiába halnak meg ennyien, sok a hülye az országban.


Én covidos vagyok, tudom milyen megterhelő a szervezetnek. Egyik szomszéd oltástól egy hónapra kidőlt. Sok lenne a kettő egyszerre.

2021. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok nem kell várni? Csak a Pfeizer esetében nem? Egyébként én már túl vagyok a víruson, tavaly ősszel kaptam el, csak nem teszteltek (mivel otthonról dolgoztam akkor, nem kellett táppénz). Biztos hogy covid volt, mert egy hétig semmi ízt és szagot nem éreztem. Más tünetem nem volt. Már sajnálom hogy akkor nem mentem el orvoshoz, mert akkor lenne oltási igazolványom. :(
2021. ápr. 23. 10:11
 8/27 anonim ***** válasza:
58%

Pfizer esetében nem kell, a többinél nincs erre elegendő adat.

Mindenképp adasd be, ha van lehetőséged.

2021. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%
Aki átesett a fertőzésen, annak is csak onnan számítva 6 hónapig érvényes az igazolvány. Visszamenőleg is csak 6 hónapra tudják vérvételből megnézni, hogy átesett-e rajta vki.
2021. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Még nem telt le a 6 hónap, ha most elmegyek, megkaphatom vajon a kártyát legalább egy kis időre? Ha lesz elérhető Pfizer, valószínű beoltatom magam, lesz ami lesz. :( A Moderna is jó lehet amúgy? Ott sem kell várni? Mert azt hallottam hasonló technikával készültek.
2021. ápr. 23. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!