Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap pozitiv lett a tesztem,...

Tegnap pozitiv lett a tesztem, és ha behivnak Covid oltásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Tegnap pozitiv lett a terhességi teszt,és a mai is szep erős


Ma hivott a háziorvosom,hogy pénteken megkaphatnám a Covid elleni oltást

31 éves vagyok, 2. baba

Mondtam neki, hogy épp tegnap teszteltem pozitivat,és azt mondta,hogy mérlegeljek,majd letette a telót,és mondta csörögjek vissza


Egyszerűen nem tudnak segíteni,hogy mi a legjobb megoldás,hiába kérdeztem meg, még teherbeesés elött a szülésznőmet,nőgyógyászt,háziorvost...sőt,még a sebészt is megkerestem,aki anyukámat műtötte

Az egyik azt mondja,hogy oltás után fél évet várni kell,utána teherbe esni

A másik 3 hónapot, vagy a másik azt mondja,hogy nem számit az oltás,nyugodtan lehet probálkozni


A kérdésem az lenne,hogy mit csináljak?

Jójó tudom,hogy ezt nekem kell eldönteni,de igy,hogy az orvosok sem tudnak érdemleges választ adni,ez picit aggasztó számomra,csak hebegnek,habognak,nem érnek rá erről beszélni...


Adassam majd be a 2. trimeszterben?

Akik megkapták, volt valami tünet?


Még azt szeretném tőletek kérdezni,hogy ugye 1 oltást kaphatnak a kismamák...mindenhol azt mondják, a médiában, Cecil asszony is,hogy a 2. oltás után alakul ki a védettség


Akkor az az 1 oltás,ha beadják a kismamának ér valamennyit?


Kérleg segítsetek nekem,mert tényleg össze vagyok zavarodva


Amugy nem járunk sehova, szinte mindent netről rendelünk

Heti egyszer járunk tesco,vagy penny,de csak zárás elött megyünk fél,1 órával

De ettől függetlenül félünk,már januárban regisztráltunk,és pont most hivnak

A férjem elfogadta az oltást

De én nem tudom mi tévő legyek,hogy hogy lenne a legjobb

Ebben kérem a segítségeteket

Köszönöm



2021. ápr. 28. 13:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Melyiket kapnad? En amugy nagyon oltas parti vagyok de elso trimszterben tuti nem adatnam be magamnak! De emberek közé se nagyon mennek addig. Lattam sajnos mire kepes ez a szar! Szuleim megjartak a korhazat!
2021. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Én 1 hete kaptam meg. 28hetes terhes vagyok. Semmilyen tünetem nem volt csak egy kis viszketés és bőrpír.

Szerintem várd ki a 12hetet azaz már csak 8 hét és megkaphatod.


Igen a második oltás után véd annyira mint amilyen százalékot mondanak. De az első is ad annyi védettséget amennyi nekünk kell. Azért nem kaphatunk 2. oltást mert az erősebb reakcióval jár. Ami lehet láz is ami a pici nem nem jó.

2021. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
65%
Csak Pfizert kaphatsz, mást ne is fogadj el, ha beis adatod.
2021. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Sinopharmot kapnám

Ez alapból kilöve,mivel gyógyszerallergiám is van,és a Pfizert kellene kapnom kismamaként


Láttuk mi is sajnos, férjem keresztapja nem élte túl

2021. ápr. 28. 14:12
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Én megvárnám a 12. hetet, aztán pfizer. Addig meg sehova..
2021. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Megvárnám a 12. hetet, addig nagyon vigyáznék. Azért az első adag is sokat számít, úgy is termelődnek antitestek. Egyébként most már azt mondják nem kell várni a teherbeeséssel sem oltás után.
2021. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kivárom ezt a pár hetet, és akkor a Pfizert megkapom

Orvoshoz ugyis magánba megyek,de ettől függetlenül még jobban vigyázni kell

Nem csak nekem,minden kismamának

Reménykedem,hogy mihamarabb eltünik ez a virus

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat,ment a zöld kezecske

2021. ápr. 28. 14:25
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen,igy van 6.válaszoló

Mondanak mindent,már alig tudom követni,mit,mikor,hogyan,vagy mi a jó

Hiányolom a normális tájékoztatást

Az ember olvas minden félét,és nem csoda,hogy döntésképtelenné válunk

2021. ápr. 28. 14:27
 9/21 anonim ***** válasza:
27%

Igazán nem rosszból kérdezem, komolyan..

De... Aki ennyire fél a vírustól, és már januárban regisztrált, hogy oltást akar, az miért nem tud addig várni a teherbeeséssel, amíg legalább megkapja azt, vagy kicsit csitul a járvány? Én értem, hogy az élet nem áll meg, de ha ennyire félsz, és tudtad, hogy oltást akarsz, miért nem tudtatok várni? Még csak öreg sem vagy, hogy kifussatok az időből... Komolyan kérdézem, kíváncsi vagyok...🤔 És most úgy írsz ide, mintha nem tudtál volna ezen gondolkodni, amikor nem védekeztetek. Lehet lepontozni...

2021. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

#9 Aki ennyire hiperventillál egy másik ember terhességének idején, az miért nem tudja visszatartani a légvételt úgy 8-10 percig? Majd utána tedd fel a kérdésed...


Kérdező: A babára csak az oltás következtében esetlegesen kialakuló láz lehet veszéllyel. Viszont az az első trimeszterben nagyon kockázatos. Ezért nem szokták javasolni első trimeszterben az oltásokat (eddig is így volt az összes oltásnál)

Emiatt ha most beoltatod magad, akkor sem biztos, hogy lázad lesz.

Bízzunk abban, hogy tudsz magadra vigyázni még a második trimeszterig!

Szerintem várd meg, addig ne engedd az elsőt oviba, bölcsibe, a párod is rádtok vigyázzon a felelősségteljes viselkedéssel (Hazaérve ruhát a mosógépbe, kézmosás)

Bízzunk benne, hogy nem betegszel meg. A második harmadban már nincs komoly veszélye az oltásnak, és még egy egy napig tartó láznak sem.


Jó egészséget!

2021. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!