Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Páros 3 hónapos megelőző...

Páros 3 hónapos megelőző vitamin kúra hogy lenne megfelelő? Multivitamin vagy tényleg külön-külön?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk részére olvasgattam már, hogy mivel érdemes feltölteni a szervezetünket a próbálkozás előtti 3 hónapban (ezt az időt férfiaknak mondják egyébként, de gondolom nőnek is jó ha előtte ennyi idővel szedi?).

Szóval ami alap az már megvan a folát (400 folsavnak megfelelő). Van D hármunk. Vettem még szerves cinket és Plussz multivitamint iszunk.

Ami most van folyamatban: Jutavit b komplex és szerves szelén.

Ennyi így elég? Mert elvileg kéne még az A C E és emiatt csak belefutottam néhány multivitamin készítménybe amikről ugye azt mondják hogy nem jól hasznosul egyben sőt egymás hatását gátolják is egyes elemek. De most komolyan a meglévő 3-5 dolog mellé még vegyek 3 félét és szedjük be napi 8 szem vitamint? Vagy ezekből a verziókból melyik a fontos, a jó? Köszi!


2021. máj. 4. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a GAL babaváró pluszt szedem. Előtte 150 félét ettem, de azok komoly feltöltő adagok voltak. Szerintem elég a babaváró plusz, mindkettőtöknek. Minősége is kifogástalan.
2021. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha babavaro vitamint szedsz figyelj oda a tobbi vitaminra mert van olyan ami beepul a szervezetbe es akar majkarosito is lehet. A d vitamin onalloan nem megoldas, olyat keress ami k2 vitaminnal van az segit neki beepulni.

Erdemes lenne nagylabort nezetni ugy tisztaban lennel hogy mire van szukseged.

En lombikozok es a kovetkezoket szedem: babavaro, q10 es d vitamin

2021. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes már erre ilyen előre rástresszelni. Egészséges táplálkozással minden szükséges tápanyagot be lehet vinni, de ha ebben nem bízol egy tök sima folsavat is tartalmazó multivitamin megteszi.


Nálam sajnos derültek ki problémák, mostmár én is egy nagy marék vitamint szedek naponta (Jutavit B komplex - általános vitamin, Béres Szelén Vital - pajzsmirigy problémák miatt, q10 - stresszre, BioCO C+D vitamin - pcos miatt, Inofolic - szénhidrátanyagcsere zavar miatt), de ezeknek mind oka van, egy átlagos egészséges felnőttnek nem szükséges a gyerekvállalási szándékot már 3 hónappal előre havi 20.000 Ft-nyi vitaminnal kezdenie.

2021. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azt is, hogy próbálsz nyugtatni kedves 3-as, de egyébként abszolút nem vagyok rástresszelve, csak annyira, mint minden vásárlásom előtt kb. Kicsit döntésképtelen vagyok.:) Szóval egy ruha rendelést is napokig elhúzok, nemhogy még mikor arról kell dönteni, hogy hosszútávon milyen vitamin kúrába fogjunk.

Az jutott a válaszod hatására is eszembe, hogy csináltatnánk akkor egy vérvételt, mert hát honnan is tudnánk, hogy két egészséges felnőtt vagyunk. Azt azért így külsőleg nem lehet megállapítani, ráadásul 30+ vagyunk. Emiatt is, ezeket amiknek már utána olvastam, hogy folsav, cink, szelén szükséges mind férfi mind női részről szedni fogjuk, mert ha egyszer már ott tart a tudomány, hogy ezekre már rájöttek, hogy mégha csak kis százalékban is, de kiszűr bármilyen rendellenességet, vagy feljavítja a szervezetünk azon részeit, akkor miért ne tennénk meg minden telhetőt.

Na de a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy milyen vérvételre kérjek beutalót a háziorvostól? Teljes vérkép vagy ettől van specifikusabb is? Jelen helyzetben ez lenne a legjobb megoldás, mert mire egy maszek nőgyógyászhoz időpontot kapnék le is telne a most indult 3 hónapunk.:) Köszi!

2021. máj. 5. 10:48
 5/6 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott, hogy maszek alapon vérvétel is van. Itt tudnánk még megcsináltatni, ha a háziorvos verzió sok idő lenne:

[link]

Az első vagy a második csomag lenne jó? Vagy valamelyik lentebbi a hosszú listából? Az első alap teljes vérkép esetében hogy hogy nem nézik a vasat (Nekem az szerintem tuti, hogy megint alacsony)? A második esetében dupla áron már ott a vas is. Egy teljes vérképnek ezt nem kellene alapesetben is tartalmaznia?

2021. máj. 5. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kerj egy nagylabort es ha az nem tartalmazza akkor pajzsmirigy (tsh, t3 t4) amh es d vitamin. De a haziorvosod tudni fogja hogy mire van szukseg. Amiket irtam azok lehetnek amikre esetleg szukseg lehet plusz vitamin vagy gyogyszeres rasegitesre.

2es voltam

2021. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!