Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor van peteérésem? És...

Mikor van peteérésem? És tényleg kell várni?

Figyelt kérdés

Egy hete probálkozunk a babával,szombaton kaptam meg az első Pfizert oltásom ott azt mondták hogy 2-3 hónapot várjunk a babával. Sajnos nem tudom mi a legjobb megoldás,valahol azt irják lehet valahol nem . Nem tartom logikusnak azt hogy én ki akar gyereket kell várjon de aki terhes azt beadathatja. A második oltásom május végén lesz .

Ha jól számoltam akkor 3 nap múlva peteérésem ,május 1 - én volt az első mensi napom akkor 13-14 kell legyen peteérésem( ha nem jó szóljatok) és nem tudom hogy probálkozunk vagy nem .



2021. máj. 11. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Semmi sem fog azon a 2 hónapon múlni, viszont ha belázasodsz a 2. oltástól kisterhesen, az gáz...
2021. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem véletlenül csak a 12.hét után oltják a kismamákat

És nem véletlenül csak 1 oltás javasolt a másik pedig szülés után.....

Nyilván azért kell várni mert így történhet baj a 12.hét előtt a babával...

2021. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem várd meg minimum a második oltásod. Az első 12 hétben nagyon nem kívánatos a lázas állapot! Én egyébként azért várnék még utána is egy keveset, mert van ismerősöm, aki az oltást követő napokban kapta el a vírust, és igen csak nehezen viselte a betegséget. Lélegeztetőgépre szerencsére nem volt szükség, de oxigénre és 10 napos kórházi ellátásra igen. Ha nem vársz legalább egy hónapot, és ne adj isten bármi történik, akár összefüggésbe hozható a coviddal, akár nem, magadat fogod hibáztatni. Hidd el, azon a pár hónapon már nem múlik semmi.
2021. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj. Nekem is külön megkérdezték, hogy tervezek e ilyesmit mert akkor várjunk vele, de én nem vagyok ilyen helyzetben jelenleg. Szóval én is arra szavazok, hogy várd ki azt amit az orvos mondott.
2021. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mikor lenne érdemes tesztelni? Ha kiderülne az oltásom előtt hogy terhes vagyok akkor nem adattom be.
2021. máj. 11. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha akkor van a peteérésed, amikorra számolod, akkor a várható menstruáció (átlagos hosszúságú ciklus esetén, kb 28 nap) időpontja előtt 4-5 nappal már mutathatja (de nem törvényszerű) a 10-es érzékenységű teszt.
2021. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
De ezt nem értem. Akarod, vágysh rá, de telibe kakkantod az érdekeit. Nem érdeke károsodni anyában, amikor mondjuk mellékhatásként 38 fok feletti láza van. Nem érdeke egy nem védett anyában, akit nagyobb esélyel üt ki jobban a vírus oltás nélkül. Főleg, hogy vizsgálatokra ia rengeteg ember jár újabb rizikófaktor. Érdeke viszont, hogy akkor kezdjetek gondolkodni rajta, amikor mondjuk a második oltastól számítva már 2 hét eltelt panasz nélkül. 1 hete próbálkoztok, de annyira bekattantál már most, hogy nem vagy képes úgy gondolkodni, hogy hogyan lenne a gyereknek jó, nem pedig neked? Bszki, én évekig vártam a csodát, de ha ezen múlt volna, hogy a lehető legnagyobb biztonságban legyen, hát nem durcáztam volna így.
2021. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem értem mit irtál ..
2021. máj. 11. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a hetes is arra akar célozni amire itt sokan, hogy inkább adasd be a 2 oltást, nehogy terhesen elkapd a covidot, mert akkor mindketten belehalhattok. 2 hete akarsz gyereket, ezek szerint annyira nem sürgős, pár hónapot tudsz még várni
2021. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!