Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy jöhet meg a menstruáció,h...

Hogy jöhet meg a menstruáció,ha nemvárt előtt van peteérés? Okozhat ez a késöbbiekben gondot a magzatban?

Figyelt kérdés
27.ciklusnapon peteérés,majd a 29.ciklusnapon menstruáció,ami 5 napig tart,rendesen,darabosan,pont úgy,ahogy szokott lenni.
2021. máj. 13. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Milyen magzatban okozna kárt? Ezt nem ertem. Megjött. Nem vagy terhes. 🤷🏼‍♀️
2021. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Honnan veszed a 27. napi peteérést? úgy értem, ezt pl. orvos bizonyította, vagy csak te gondolod? Mert ilyen nincs, az ovuláció utántól a menstruációig a lutális fázis átlagosan 14 nap, lehet kevesebb is, de már a 10 nap is kevésnek számít. Tehát vagy nem volt akkor peteérésed, vagy nem jön meg a menzesz, úgymond "késni" fog (bár ez igazából nem késés).
2021. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
És honnan vetted, hogy menzesz előtt két nappal ovulációd volt? Ez így biztos nem igaz, hiszen ha így lett volna, nem jön meg 2 nap múlva...
2021. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Pedig van ilyen épp valamelyik nap olvastam itt gyakorin a 4-es választól ír a csajszi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

Meg hány olyan is van, hogy terhes de menstruál tovább rendesen és hónapokig!

2021. máj. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%

Na most 16-ban is ezt olvastam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

Annyi ilyet olvasni. Különben nyilván nem lesz tőle baja a még nem magzatnak hacsak nem tisztul ki a kezdemény.

2021. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy annyian rendesen menstruálnak terhesen, azt erősen kétlem. Olyat tudok elképzelni, hogy nagy részük képtelen megkülönböztetni a barnázást a rendes menstruációtól, vagy valami teljesen más vérzéstől (hematoma például). Az, meg hogy valakinek hónapokig nem tűnik fel, hogy valami más a szervezetében, az számomra egészen felfoghatatlan. (Ilyen tényleg akad bőven.) A megvastagodott méhnyálkahártyába ágyazódik be a blasztocita. Ha az nincs, leválik (rendes menstruáció), akkor mi lesz a megtermékenyített petesejttel?
2021. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én sem értem teljesen.

Ma vagyok 6 hetes terhes. Az orvosom visszaszámolt,hogy menstruáció elötti napokban fogant. A 27.ciklusnap az a saját számításaim szerinti,mert aznap esett le a hőm és a 28.naptól van fent.

Kedves utolsó! A kérdés pont ezért fogalmazódott meg bennem. Mert rendesen menstruáltam,pont ahogy "kell". 36 évesen tudom hogyan szoktam. A doki azt mondta,előfordul,hallott/látott már ilyet,de maga a biológiai folyamatot nem magyarázta meg.

2021. máj. 14. 10:02
 9/16 A kérdező kommentje:
Abban a hónapban egyébként is csak a 8.és 26.ciklusnapon voltunk együtt,a köztes időben benyeltem vmi vírust. Utólag azt gondolom,hogy ez miatt tolódott a peteérésem .El is könyveltem,hogy akkor ez így most nem fog sikerülni. Csak a hőm miatt mentem orvoshoz,illetve már 26.dpo-n készült első és utolsó pozi teszt miatt.
2021. máj. 14. 10:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nem azt írtam, hogy soha nem fordulhat elő ilyen, hanem, hogy tuti nem olyan gyakori, mint amennyire az itt a gyakorin gyakori :D És azt is, hogy nagy részük képtelen megkülönböztetni a barnázást a menstruációtól. Nagy részük, tehát még azt sem írtam, hogy mindenki. És valójában nem a kérdésedre szólt ez a reakció, hanem az 5. illetve 6. válaszra, ami főleg arról szólt, hogy milyen sokan menstruálnak még hónapokig. Az, hogy neked az első hónapban volt vérzésed, az nem ez a kategória. Sajnálom, ha magadra vetted. Az ultrahang alapján egyébként nekem is eléggé lehetetlen időpontban fogant a baba, de azért így a 11. héten a legújabb méretei alapján, visszaszámolva már annál az időpontnál járunk, amikor valójában történhetett a fogantatás. Mivel én a 20. ciklusnapomon megnézettem laborban a progeszteron szintemet, abból vissza tudtam számolni hőmérőzés nélkül is, hogy mikor volt a peteérésem. Sokáig mégis akkorának mérték a terhességet, mintha a 25. napon lett volna az ovulációm, nem pedig a 18.-on, amikor igazából volt. Lehet, hogy neked a vírus kavart be valamit a ciklusodba. Vagy máskor is ilyen későn szokott lenni a peteérésed?
2021. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!