Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan emberek véleményére...

Olyan emberek véleményére lennék főleg kíváncsi akik a babaproject kellős közepén vannak és beszéltek orvossal. Mit javasolnak az oltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha teszem fel már összejött csak még nem tudok róla, és most oltatnám be magam, jelentene veszélyt?

2021. máj. 19. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem jelent veszélyt, az egyedüli rizikó a láz mint mellékhatás de ez ritkán jelentkezik (általában csak a 2. oltás után és könnyű levinni paracetamollal ami biztonságosan szedhető), a legfrissebb ajánlás szerint nem is kell hcg hormontesztet végezni az oltás előtt a babatervezőknek sem. Annyi, hogy a Pfizer vagy a Moderna oltás a javasolt és amennyiben a kismama csak az elsőt kapta meg, úgy a másodikat a 2. trimesztertől lehet.
2021. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Termékenységi klinikán az orvos javaslata az volt, hogy adassam be amint lehet, lehetőleg Pfizert vagy Modernat. Tesztelni nem kell előtte és a próbálkozással sem kell várni. Azt mondta sokkal veszélyesebb, ha esetleg terhesen leszek covidos. Elmagyarázta az oltás működését (ezt most nem írom le, megtalàlható a neten) és semmi köze a termékenységhez, vagy a magzat fejlődéséhez. Otthon nem tudom mi most az álláspont, én külföldön vagyok. Ahogy az első írta, egyedül a láz lehet ártalmas terhesség esetén, de ez egyrészt ritka, másrészt még nincs is bizonyított terhesség. Én beadattam a Pfizert, konkrétan semmi mellékhatása nem volt egy napos enyhe kar fájdalmon kívül.
2021. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
En ugyan nem tudom,hogyan hat az oltas a babat tervezokre ,de en terhesen voltam covidos tavaly novemberben.a 32 het kornyeken fertozodtem meg es egy remalom volt.Fuldoklo kohoges ,horgotagitok,injekciok ,verhigitok es olyan alhasi fajdalom a kohogestol hogy azt hittem megszulok.Mentot hivtunk a nogyogyasz javaslatara ,a nehezlegzes es alhasi fajdalmak miatt ,majd a klinikara erve az ugyeletesek kozoltek hogy nem fognak megvizsgalni ,menjek mashova.Nagyon megviselt ,foleg lelkileg.Hala istennek tul vagyunk rajta en es a kislanyom is jol vagyunk,o azota 4 honapos kis tunemeny
2021. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Mi is a babaprojekt kellős közepén vagyunk

Akit ismerek orvost, mindenkitől tanácsot kértem,hogy mi lenne a legjobb megoldás,döntés

Teljesen elveszett voltam

Azt tanácsolták,oltassam be magam minél elöbb

Holnapra foglaltam időpontot,Pfizert fogom kapni

Június 25.körül kapom majd a második oltást,és utána belehuzunk

Már nem kell hónapokat várni a teherbeeséssel

2021. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Azt mondta ha egy mód van rá oltatlanul bele se vágjunk.


A vírus veszélyessége miatt egyrészt, de elaősorban az ellátás minsége miatt. A potenciális fertőzötteket nagy megkülönböztetés éri.

2021. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Miért van mindenki lepontozva, aki leírta, hogy az orvos javaslatára beoltatta magát? 😀 Gondolom, hogy nem a Kérdező pontozta le, csak tényleg nem értem ezek a válaszol miért nem hasznosak, hisz a kérdésre válaszoltak.
2021. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, én senkit nem pontoztam le, köszönöm a válaszokat!:)
2021. máj. 22. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!