Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vitaminok pro kontra?

Terhes vitaminok pro kontra?

Figyelt kérdés
Nem a fajták közötti különbségek, hanem az ellene-mellette szóló vélemények érdekelnek egymásnak ugrás nélkül lehetőleg :) köszi!
2021. jún. 1. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Milyen értelmes indokot lehet felhozni ellene? Ez komolyan érdekelne
2021. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Én ezt ennyire nem gondoltam túl. Úgy gondoltam szükségem van vitamin utánpótlásra, és szedtem a terhes vitamint. Pont. Előtte utána csak sima C+D vitamint. Most elkezdtük a kistesó projektet úgyhogy újra szedem a terhes vitamint plusz folátot.
2021. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Az első terhessegemnel nem tartottam olyan fontosnak, de persze szedtem a femibiont és a MagneB6-ot. Előtte semmilyen vitamint nem szedtem

Utána volt sajnos egy elhalt terhességem, ott is ugyanugy szedtem a femibiont és MagneB6ot, előtte megint semmit..

Most hogy újra próbálkozunk megbeszeltem az orvossal hogy szedem a femibion 0, magnézium, folsav. Első próbálkozás azóta.. remenykedek:) de hogy a vitaminok miatt lesz e így, azt nem tudom, kárt biztos nem tesznek szerintem.

2021. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első jogos, akkor inkább úgy fogalmazok, hogy pozitívum annak aki nem szedett?

Igaziból soha semmilyen vitamint nem szedtem életemben és 120%-os az immunrendszerem aztán most hogy tervben van a baba egy barátnőm elég erőszakosan próbál rábeszélni. (neki emellett betegen született a kislánya, szóval nem győzött meg) :(

2021. jún. 1. 21:26
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

A genetikai bajokat nem tudjak meggátolni a terhes vitaminok!

3as voltam

2021. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Sosem szedtem vitamint. Terhesen elkezdtem de kijött belőlem állandóan így abbahagytam. Folsavat szedtem meg magnéziumot. Egészséges babám született
2021. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Alpvetően az nem elég indok, hogy így biztosíthatod a magzatnak a megfelelő vitamin és tápanyagforrást?

Ha nem bírod a vitaminokat, legalább folsavat/folátot szedj, ez segít megelőzni a velőcső záródási rendellenességet.

Én sem szedtem soha életemben egy deka vitamint sem, nem is volt hozzá túl sok kedvem, de szerintem ennyi csak bele kell férjen a saját gyerekem kedvéért.

És mikor émelyegtem és nem bírtam enni, hánytam, akkor kimondottan megnyugtatott hogy legalább a vitaminnal bejuttatok valami hasznosat a babámnak.


Hátránya talán annyi, hogy nem mindenkinek bírja a gyomra. Meg kell találni a számodra megfelelőt.

2021. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem a magzatnak, hanem az anyának biztosít mindent, amit a magzat elvesz az anya szervezetéből. A magzat akkor is elvesz, ha az anyának már nincs elég tartaléka. Fokozatosan legyengülhet az immunrendszer, romolhatnak a fogak, a csontok állapota... Sajnos nem lehet annyit és olyan minőséget enni, ami ezt a szükségletet fedezni tudná. A magyar lakosság 90 %-a D-vitamin hiányos és a folsavat sem tudja a szervezete hasznosítani. Egészséges életmód, táplálkozás mellé ez egy nagyon jó étrendkiegészítő. Nem kell, hogy naponta szedd.
2021. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2021. jún. 1. 22:20
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Én általában kerülöm a multivitaminokat, mert gyakran vannak benne olyan összetevőpárok, amik rontják egymás felszívódását. Ezért külön szedem azokat, amit a védőnő javasolt (folsavat B-komplexben, D-vitamint, magnézium+B6-ot meg halolajat), úgy, hogy ne egyszerre legyen ami akadályozná egymást.
2021. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!