Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mennyi az ideális...

Kinek mennyi az ideális korkülömbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 36 éves vagyok és már van egy 18 és egy 15 éves fiam.. Korán szültem de nem bántam meg.. Most kiderült babát várok, szeretnénk megtartani, de van bennem némi aggodalom a nagyobb gyerekeim hogy fognak reagálni.. Bár jó nevelést kaptak, a nagyfiam már szinte önálló szakmával és jogsival a kezében. A kisebbik fiam elég anyás még, most kamaszodik.. Valakinek saját tapasztalata nagy korkülömbséggel a gyerekek között?

2021. jún. 3. 06:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

18,16 évesek voltak mikor született a kicsi

Nem örültek neki...

Pedig jól nevelt, illemtudó gyerekek, de pl tanulásnál , vagy ha haverok itt voltak baromira zavarta őket a sírás, aztán hogy a kicsi rajtuk lógott volna mindig...

Szeretik mert a testvérük, de nagyon zavarja őket...

2021. jún. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem a korkülönbség dönti el milyen testvérek lesznek. Ismerek nem egy párosítást. Van ahol 1 év különbséggel az első perctől gyűlölik egymást, ez felnőtt korban sem változott. Valahol 6 év ellenére össze vannak nőve. Leginkább az számít, hogy milyen a személyiségük. Egy introvertált gyerek semmilyen tesónak nem örül őszintén, nemhogy egy idegesítő, levakarhatatlan árnyéknak. Az sem mindegy, hogy melyikkel mennyire kivételeznek a szülők.

A te esetedre sem tudok mást mondani. Lehet számít a nagyoknak a korkülönbség, de lehet nem. Imádhatják vagy idegesítheti őket. Honnan tudjam milyen a személyiségük ? Engem speciel baromira idegesített a 11 évvel kisebb

2021. jún. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A nagyobbik fiam például szereti a kicsiket, nagyon sokáig a kisebb gyerekek társaságát kereste, sőt rendesen vonzotta a kicsiket,amit ő szeretett. A kisebbik fiam mindig szeretett volna kis testvért, bár mostanában már nem volt téma, aztán most összejött.. Nagyon jó kapcsolatot ápolunk a fiainkkal
2021. jún. 3. 07:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8 év van a két gyerek között. Nekünk így tökéletes, a fiunk nagyon szereti és óvja a kislányunkat. Nem féltékeny.
2021. jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Növérem és köztem 9 év van. Nagyon jó testvérek vagyunk. Nekem 3 gyermekem van, 3-3 év van közöttük.


Nálatok hatalmas lesz a korkülönbség, szinte már generációs szakadék lesz közöttük.

2021. jún. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
16,13 és 11 éves mellé érkezett a most már 1 évesünk..Imádják a kicsit bár néha vannak nehezebb napok(éjjelek)amik őket is megviselik.Sokat segítenek!
2021. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

22-15-4 évesek a gyerekeim. A nagy már nem velünk él, így ő kimaradt a nehézségekből, ő "csak" szereti a kicsit. A középső lány pont olyan korban van amikor minden is idegesíti, tipikus kamasz most. Ettől függetlenül nagyon szereti. Segítséget nagyon ritkán kérek a nagyoktól. Nem nekik szültem, nincs a nyakukba varrva. Sokkal jobb ha a nagy lány magától hívja be a szobájába mint ha veszekedni kell, hogy engedje be kicsit.

Számomra jó a nagy korkülönbség, nekem kényelmes, a gyerekeknek nem annyira.

2021. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

16 és 18 voltam, mikor lettek a kisebb tesóim (van még másik kettő, 5en vagyunk).

Én tragédiának éltem meg. Ugy voltam vele, 18vagyok, már lassan nekem kellene szülni, nem anyámnak.

De aztán úgy hozta az élet, jobban elvagyok velük, mint a másik kettővel (ott 5 és 10év van köztünk).


Van már egy fiam, ő korban közelebb van a "picikhez", mint a "picik" hozzám. Imádják egymást.


Viszont van egy ismerős család, 17, 19 évesek voltak már a fiúk, mikor tesó jött. Ott az lett az eredmény, a nagyok nem bírták suli, barátok mellett elviselni a babasírást, mind a kettő lelépett otthonról.

2021. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a lányom volt bent velem a szülésnél, ő nagyon várta a tesót 19 éves volt,a bátyját nem izgatta a dolog ő 21 volt,édes testvérek.
2021. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tul szerencsés. Én nem örülnék neki se a te se a fiuk helyeben. De neked kell tudni. A kamaszok nem túl kompatibilisek a babákkal plusz en a te helyesben tuti nem akarnam 0rol kezdeni. Nem is volt idod eddig elni most lehetne!!
2021. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!