Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron nem megfelelő...

Progeszteron nem megfelelő szintje esetén biztos a vetélés?

Figyelt kérdés
Volt egy missed ab-m nem rég, az okát nem tudni. Viszont nekem van egy olyan érzésem, hogy lehet progeszteron hiányzom van. A dokim nem küldött el semmilyen vizsgálatra, azt mondta az első missed után még szükségtelen. Úgy gondolom el fogok menni magán úton, de kíváncsi lennék mi a tapasztalat. Ha progeszteron hiánya van az embernek, tuti vetélés lesz a vége?

2021. jún. 13. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem pótolják, akkor igen. A megfelelő mennyiségű progeszteron elengedhetetlen a terhesség megtartásához.
2021. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Én majd most akarom megnézetni a progeszteron szintemet, mert 4 hónapja választottam el a gyerekemet, azóta sem jön a kistesó. Talán még nem állt helyre. Engem sem küldött el ilyen vizsgálatra az orvos.

Nézesd meg, az a legjobb.

2021. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
En is ebben a cipőben járok mint te. Nekem is volt egy vetelesem de a doki természetesnek vette, mert h ez olfordul. Viszont semmilyen vizsgalatra nem küldött mert hogy még nem kell. Nem. hagyott nyugodni a dolog mert éreztem hogy baj van... megérzés... Elmentem magán laborba a ciklusom 4. es 21. napjan ahol kiderult hogy veszesen alacsony a progeszteron szintem igy hiába is próbálkoztunk volna nem maradt volna meg a terhesseg. Sajnos nagyon felvallrol veszik az orvosok ezt pedig nem kellene. Azóta orvost valtottam.
2021. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
csak ami még a szomorú hogy ezt a vervetelt siman kiirhatna a nőgyógyász tb-re de. nem teszi, fizess csak magan úton 10ezreket!
2021. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kellett egy kis megerősítés, hogy nem én vagyok hülye, hogy "felülbírálom" az orvos döntését. Végülis jövőhéten jön meg és kaptam is időpontot péntekre vizsgálatra...persze, csak ha időben még is jön. De lényeg a lényeg, hogy muszáj megcsináltassam, hogy megnyugodjak. De tényleg gáz, hogy ki kell fizessek 26 ezer Ft-ot, mikor minden hónapban nem kevés tb-t fizet az ember és ezt ingyenesen is megcsinálnák...na de legyen az a legnagyobb gondom...kíváncsi vagyok milyen eredményeket kapok majd.
2021. jún. 19. 21:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Azóta nektek összejött a baba? Kaptál progeszteron pótlást és ennyi volt?
2021. jún. 19. 21:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Azóta nem lettem terhes, ezeken a vizsgalatokon múlt hónapban voltam. Viszont most megnyugodtam h legalább tudom h mi a baj mert ne mondja nekem senki h normális ha nem talad meg a terhességek zöme. Ha az orvosomon múlt volna még mindig azt hiszem h minden rendben van es majd jön amikor akar a baba. Hát varhattam volna. 67ezer ftot hagytam ott eddig vervetelekre mert rakenyszerultem h maganba menjek.
2021. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez elég szomorú. Pedig nekem is egy olyan orvosom van, aki egyébként jó szakember, mindenki dicséri ráadásul magánban járok hozzá és nem kevés pénzt otthagytam nála. Meg én is kedvelem, nagyon kedves is. Csak egyszerűen nem értem miért nem lehet megelőzni a bajt. Ha egy vérvétellel kiderül, hogy baj van és kezelik, akkor miért kellene megvárni még egy vetélést?! Na mindegy remélem nem sokára én is többet tudok majd. Sok sikert nektek is a babához!!
2021. jún. 21. 12:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm, Nektek is sok sikert kívánok!


En sem értem manapság az orvosokat. Ők baromira raernek, de a mi időnket meg húzzák...

2021. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy 21.napi Progeszteron 26mmol/l lett, abban a hónapban terhes lettem, szóval már terhesség elején volt ennyire, picit barnaztan, minden mensi előtt barnàzok, de naivan erre nem gondoltam és valahogy magától rendeződött mire eljutottam 2 hétre rá dokihoz, megmarad a baba. Következre iratok ki progi pótlást az tuti. Javaslom az orvos váltást

és Leidenre és mthfr mutációkra vizsgáltasd ki magad,ez sajnos sok vetélést okoz már az elejétől. Nekem is szűrni kellett végig verhigitot.

2022. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!