Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inofolic és normoxil tapasztal...

Inofolic és normoxil tapasztalatokat írnátok? Mellé más vitamint lehet/érdemes szedni?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál. Fél éve nem jön a baba. Múlt a hónapban a nemvárt előtt 6 napig barnáztam (eddig sosem volt ilyen). Beutalt 3.és 21.napi vérvételre, de ma 9.ciklusnapon vagyok így az még augusztus közepe és szeptember eleje. Addig is ajánlotta ezt a 2 étrend kiegészítőt. Eddig várandós vitamint szedtem, pár napja tértem át multivitaminra mert abban több hatóanyag van. Inofolicra az van írva hogy napi 1 tasak de az orvos 2x1et javasolt. Ths értékem 2 hónapja 2.77 volt ezt tartotta magasnak.

2021. júl. 23. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Egyelőre ennyi elég, várd meg a vérvétel eredményét.
2021. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Inofolicot szedtem, nem segített. Aztán 1 évra rá szedtem a fő hatóanyagát is, a myo-inozitolt fél évig (magában sokkal olcsóbb, csak mondom), az se segített semmit magában. Enyhe IRem volt pedig ami sokat javult az életmód miatt és sokat fogytam is. Ami segített, az a Metformin, és a Koenzim-Q10 (ez utóbbi a petesejt minőségén segít).

2.77-es TSH az olyan, hogy azon a szelén nem segít, én úgy gondolom. Mellesleg fura hogy a többi értéket (minimum FT3, FT4, Anti-TPO) nem nézi. De furcsa is, hogy nem kezdi el a dokid normálisan kezelni (vagy csak megvárja a ciklus eredményét...?)

Az is fura hogy terheléses cukor- és inzulinmérésre nem írt ki, mert az is beszédes, és helyette csak a méregdrága étrendkiegészítőt ajánlja...


Nekem ami 1 év után meghozta az áttörést, egy (magán) meddőségi endokrinológussal való konzultáció és kezelés megkezdése, szinte azonnal teherbe estem és azóta is minden oké. Érdemes ezen elgondolkodni, ha nagyon nem akar összejönni.

2021. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ma voltam először a dokinál. A korábbi vérvételem teljes verkép+tsh, háziorvosom kérte ez még gyermekvállalástól független volt. Nincs jelenleg ismert pajzsmirigy betegségem. Anyukám beteg és azt mondták neki hogy örökölhetem. Ezért nézettem tsh-t 2017-ben, 20-ban és idén. Igen, a ciklus eredményét várja utána kell visszamennem 😊 de mondtam neki, hogy most megyünk nyaralni pont a termékeny hetemen, hátha a stresszmentes környezet is jót tesz 😁 barnázás miatt progeszteronban reménykedtem azt gondolom majd a vizsgálatok után ír fel ha kell. De jobban örülök még ennek is, nem szívesen szednék hónapig hormonokat. Én is olvasgattam sokat és gondoltam rá, hogy vegyek inofolicot is akár. A vérvételekig mindenképpen adok neki egy esélyt 😊
2021. júl. 23. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Normoxilt ÉS Inozitolt is szedsz? Mert majdnem ugyanaz a kettő!

Szerintem Normoxil és vitaminok elég kéne, hogy legyen.

2021. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia. Igen én is láttam a hatóanyagokat, de az orvos mondta hogy mindkettőt szedjem a vervetelig. Szakrendelesen voltam nem magánba mert ott nyári szabik miatt szeptemberben tudtam volna menni. De a városunkban elég jó nevű orvos volt éppen, a barátnőm hozzá jár magánba 20 éve. A neten nagyon sokat olvastam a témában de az orvos szava azért sokat nyom a latban. Peteérésig használom mindkettőt aztán utána majd csak a normoxilt. Az egy hét.
2021. júl. 24. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett azóta? :)
2022. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindkét vitamint hagytam, sajnos a TSH-m csak emelkedett. Gyógyszert kellett szednem a pajzsmirigyem miatt. 3 hónap alatt megfelelő lett az érték és a következő ciklusban összejött a baba. Most 20 hetes vagyok ☺️
2022. jún. 17. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!