Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor éreztétek úgy, hogy itt...

Mikor éreztétek úgy, hogy itt az idő hogy jöjjön a baba?

Figyelt kérdés

Milyen feltételeket szabtatok neki? Nem aggódtatok előtte?


Én 25 éves vagyok, mindig is tudtam, hogy fiatalabb koromban szeretnék gyereket, de eddig nem nagyon volt olyan az élethelyzetem. Mostanra alakult úgy, hogy van egy párom, aki teljes mértékben támogat, van valamennyi félretett pénzünk is és olyan lakásban lakunk, ami a családomé. PCOS-em van, és félek, hogy ha most nem próbálkozunk, később nehezebb lesz. Viszont nagyon sokat gondolkozom a témán, sokszor alvás helyett is olyanokon gondolkodom, hogy nem kéne-e előtte jogsit csinálni, vagy összeházasodni, lesz-e munkám utána stb. Ti ezeket hogyan kezeltétek? Bár tudom, sokan mondják, hogy nincs tökéletes idő hozzá, de mindig úgy érzem van még mit csinálni előtte.



2021. júl. 26. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Esküvő után úgy voltunk vele, hogy jöhet a baba. Közös lakás, autó, biztos állás mindkettőnknek megvolt.

7.évben házasodtunk, esküvő utáni következő hónapban azonnal teherbe estem.

Elég sokat vártunk, 30 felett vagyunk mindketten. Mai fejjel már előrébb hoznám.

2021. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Szülőknél laktunk, mikor úgy döntöttünk vállaljuk be, mert az idő rohan. Akkor még hitelből tett le egy szakmát párom, hogy jó munkája lehessen. Viszont nem jött a csoda. Azóta eltelt 5 év, van hitelmentes felújított lakásunk, autónk, jó állásunk meg minden... majdnem minden. Gyermek azóta sem..mesterségesen sem sikerült, pedig nekünk nem mutattak ki problémát.

Amikor azt érzed készen állsz, szerintem vágj bele. A haladásban nem fog gátolni egy gyerek, sőt.

2021. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőnk után azonnal próbálkozni kezdtük. Albérletben éltünk, de ketten és volt bőven megtakarításunk. Sajnos sokat váratott magára az első, így már a saját házunkba érkezett 7 évvel később.
2021. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Most kezdjük úgy érezni, hogy lassan. De én még várnék 1-2 évet. Én ugyanis a páromhoz költöztem ki külföldre (ő itteni) és nekem nehezen indult be itt az élet. Most fejeztem be egy továbbképzést. Tavaly év végén vettünk házat, igaz egy részét hitelből, de megtakarításunk is maradt. A házban már van hely a gyereknek is.

Alapvetően én anno ezeket a feltételekt szabtam magamnak:

- 30 körül szeretnék szülni

- legyen biztos állásunk

- házasságba érkezzen a baba

- legyen saját (akár hitellel terhelt) ingatlan, lehetőleg kertes

Nos, már csak a biztos állás hiányzik a listából, legalábbis részemről, próbaidős vagyok még.

2021. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha van normális munkád neked is, jogosult vagy a támogatásokra, akkor házasodjatok össze és jöjjön a baba :)
2021. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt feltétel egyáltalán a házasság.

2 éve alkottunk egy párt. 2 éve együtt is éltünk, igaz albérletben.

Autója mind a kettőnknek volt, munka szintén.

Mivel én nem ez az építsük a karriert évekig ész szüljünk 30 felett ember vagyok, 25 voltam mikor teherbe estem, az első próbálkozós hónapban.

Ma már 2 éves a fiunk, 2 hónap múlva jön a hugi is.


Azóta megvettük a házat ahol lakunk (igaz hitellel), lecseréltük mind a ketten az autóinkat, összeházasodtunk, és férjem munkát is váltott.


Szerintem nincs optimális idő erre. Mindig van, amire várni lehet, hogy még ezt meg azt elakarom érni...

2021. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek :)

Nekünk sem annyira fontos a házasság, úgy vagyunk vele, hogy a betegségem miatt nem valószínű hogy első hónapban összejönne, így azért azt szerintem közben is megtudjuk oldani.

Úgy terveztük, hogy szeptemberben belevágunk, akkor telik le a 2 hónap a 2. oltás után, természetesen megvárom azért nőgyógyász véleményét is vele :)

2021. júl. 27. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem miért lettem ennyire lepontozva. Semmit és senkit nem kritizáltam, a kérdésre válaszoltam és leírtam azokat a szempontokat amik nekem fontosak voltak.
2021. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le :( én mindenkit felpontoztam
2021. júl. 27. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!