Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek hogy sikerült a teherbee...

Kinek hogy sikerült a teherbeeses? 1 éve kB próbálkozunk de nemsikerul. A nőgyógyász inofolicot ajánlott bár még Nem próbáltam. A menzeszem rendszertelen, a pmgyem-re szedek gyógyszert most 1,5 volt legutóbb.. Elvagyok keseredve..

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Úgy sikerült, hogy kivizsgáltak, megtalálták a problémát és kezelték.


Először is keress egy normális orvost, szerintem endokrinológusra is szükséged lesz.

Kellene nézni a ciklusod 3-6. napja között egy hormonpanelt( Fsh, Lh, Progeszteron, ösztradiol, tesztoszteron, prolactin).

Kéne egy hüvelyi ultrahang, hogy megnézzék, hogy a petefészkeid normál szerkezetűek e, nincs e PCO.

Majd még egy terheléses vércukorvizsgálatra is el kéne menni, hogy kizárják az inzulinrezisztenciát. Legyen benne 0,60, és 120 perces vércukor és inzulin is.

Majd szóba jöhetne még egy petevezeték átjárhatósági vizsgálat is.

De mindenekelőtt a párodat is ki kéne vizsgálni ( egy spermiogram kéne neki) mert nagyon gyakran a férfiaknál (is) van probléma. Neki csak egy sperma mintát kell leadni, az sokkal kevésbé kellemetlen mint azok a vizsgálatok amiken te fogsz végigmenni.

2021. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő nagyon jól összefoglalta a dolgokat!
2021. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. A nogyogyaszom azt mondta h szép szabályos a mehem.. Bár IR irányába még nem mentem de keresek orvost..Es nyilván a többi vizsgálatot is megcsinalom. Viszont ezen felül is úgy gondolom tennem kellene valamit ami novelheti a terhesseget. Próbáltam az ovu tesztet ami pozitív volt több alkalommal, együtt is voltunk, de amint megjott rögtön elkeseredtem
2021. aug. 5. 21:55
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
A párod is kivizsgáltatta magát? Nála mi újság? Spermaszám, mozgékonyság? Lehet nem is nálad van baj.
2021. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ő még nem, már javasoltam neki és benne is van abban h elmenjen egy kivizsgálásra.. Elkezdtem én is inni a cickafark teát, remélem az is segít valamelyest mert nem szeretnék gyógyszert, úgy vagyok vele h valameddig természetesebb próbálkozok.
2021. aug. 5. 23:21
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is egy év próbálkozás után elmentem dokihoz, és petevezeték átjárást javasolt. Nekem az eggyik le volt tapadva, következő hónapban + teszteltem🥰
2021. aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Szia. Nekem igazoltan nem volt problemam mert nem mentem dokihoz.

9 honap utan most sikerult eloszor

Viszont sok tunetem utalt hormonzavarra, megjott a mensim 28-32 napra mar honapig aztan mintha kimaradt volna egy es ilyen 50-60 napra. Ez probalkozas ota 2x volt kb. Szoval nemis 9 ciklusom volt amiben tudtunk probalkozni hanem csak 6.. meg mindig csunya es brutal fajdalmas aknes pattik jottek ki. Voros volt duzzadt kinyomni szinte soha nem lehetett... Volt masik evben honap mikor volt cisztam amitol kesett de kovetkezo ciklusra felszivodott. Szoval voltak problemaim ranezesre. Mikor megbeszeltuk johet a baba en is elkezdtem szedni minden fincsiseget, amit ajanlottak szedni tervezeskor. E vitamin, folsav, D vitamin mehpempot is probaltam mio inozitolt neha csinaltam ovu tesztet semmi se segitett. Aztan fel ev utan mondtam eleg en nem szedek semmit.. elengedtem a dolgot.

Elkezdtem jarni gyogymasszazsra mert faj a derekam regebb ota, es kepzeld 2 kezeles utan nem jott meg es pozitivat teszteltem! Pedig semmit nem csinaltunk maskent, szerintem a kezeles volt ilyen hatassal ram. Mast nem tudok mondani, de sokszor az elengedes is segit en is elengedtem mar 3 honapja 😊

2021. aug. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Mi 11 honapja probalkozunk, az egyik petfeszkem szabálytalan szerkezetű, de a hormonjaim rendben vannak. Hátha osszejon mar...
2021. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
36%
Mi egyszer úgy döntöttünk hogy szeretnénk egy babát meg beszéltük utánna nem használtunk óvszert és rá egy hónapra már 2 hetes voltam de ez igazából attól függ hogy.te mennyire vagy termékeny és a párod spermája milyen
2021. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

7 es vagyok, azt elfelejtettem irni, hogy tsh 2.25 volt tavaly mikor megbeszeltuk hogy johet a baba, aztan mar nem nezettem :)

Pedig azt mondjak inkabb 2 alatt kell legyen babahoz

2021. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!