Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4. ciklusnapi vérvételem...

4. ciklusnapi vérvételem eredményének értelmezése? Magas TSH-ra kinek mit írt fel az orvos?

Figyelt kérdés

Vércukor 5.3

TSH 3.360 mmol/l

Inzulin 69.9 pmol/l

HOMA-IR index 2.4

LH / FSH 1.03

FSH 5.6 U/l

LH 5.8 U/l

Prolaktin 145 mU/l

Ösztradiol 292 pmol/l

Tesztoszteron 1.7 nmol/l

DHEA-S 7.9 umol/l


2,5 hónapja a TSH-m 2,77 volt, az orvos csak normoxilt írt fel, szelén tartalmú étrendkiegészítő, 1 hónapja szedem.

Vércukrom csökkent azóta 5,6-ról 5,3-ra.



2021. aug. 17. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez a tsh még nem annyira magas h hormonpótlás kelljen.
2021. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is ebben bízom, mert minden értékem ref.tartományon belül van. De sok helyen olvastam és a nőgyógyász is azt mondta, hogy lejjebb kéne vinni. Erre feljebb ment :/
2021. aug. 17. 22:27
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Ez magas. De az inzulin is és a fsh-lh arány sem jó.
2021. aug. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lertoxot kaptam, nem vészesen magas, én ennyivel teherbe estem és nem is lett gond.

Szerintem az lh fsh arányával nincs baj, az Inzulin az valóban magas

2021. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sok helyen olvasom hogy 2-es fölötti TSH-val esélytelen vagy elmegy a baba. Doki is azt mondta a 2.77re hogy lejjebb kéne vinni azért is nem értem mitől ment feljebb. Most kezdtem el a galaj teát, arról olvastam jókat.

Inzulinhoz az van írva, hogy 17.8-173 közt jó. De ugye pmol/l a mértékegysége. Neten meg azt olvastam, hogy 30 mIU/ml-ig elfogadható de 13 fölött rossz.

De a leleten semmi nincs becsilagozva, hogy rossz lenne. A 21.napi eredmény után megyek az orvoshoz.

2021. aug. 18. 16:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézd sokan vannak akik magasabb tsh-val is teherbe esnek…

Sőt gyakran az is előfordul, hogy hormonpótlásra még jobban emelkedik.

Én 9.4-nél kezdtem el szedni, első 3 hónap után 9.8 lett gyógyszerrel. Aztán lement 6-ra, volt 2 alatt is, de inkább a 3-4 körüli a jellemző.

Gond nélkül teherbe estem és a terhesség alatt sem volt 3.6 alatt. Nem szakadt meg a terhesség és egészséges gyerekem született.

2021. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Nekem is furcsa, hogy sok nő valójában nem is tudja mennyi a TSH-ja mert teherbeesik és nem is nézi.

Anyukám pajzsmirigy beteg, én emiatt 2017-ben, tavaly és idén nézettem nagylabor+TSH-t. Mivel mindig határértéken belül voltam soha nem aggódtam. Most, hogy nem jön a baba, szembesültem ezzel az információval, hogy alacsonyabbnak kellene lennie. Nem is szívesen szednék gyógyszert és bízom benne, hogy kiderül mi a probléma vagy összejön a kicsi😊

2021. aug. 18. 17:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a gyógyszer nem is gyógyszer hanem a hormon szintetikus formája amit a szervezeted termelne. Én sem szívesen szedem, ha 9.4 helyett mondjuk 4 lett volna első vérvételkor akkor el se kezdtem volna.
2021. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3.7 volt a Tsh-m mikor teherbe estem. Akkor senki sem mondta h sok lenne, problémamentes terhesség volt. Mikor teso nem jött össze már egy ideje akkor ástam bele magam a dolgokba, mikor visszanéztem a leleteimet ledöbbentem hogy a fiam megfogant így es baj sem lett belőle.

Kiderült szülés után sokáig még 6körül volt a tsh-m akkor az endo doki levitte 1.2 re gyógyszerrel.

2021. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nekem is van már egy gyermekem, fogalmam sincs, akkor milyen értékeim voltak, anyumon sem jött még ki a pajzsmirigy betegség.

Kicsit úgy érzem már, hogy az orvosok (ha amúgy minden mást rendben találnak) szeretik a TSH-ra fogni, hogy nem jön a baba :/

2021. aug. 18. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!