Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől függ, hogy mi lesz a...

Mitől függ, hogy mi lesz a magzat neme?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a férfin múlik, hogy melyik kromoszómájú spermája nyer. De függ még valamitől? Vagy tényleg csak 50-50? Azért is kérdezem, mert vannak olyan családok ahol 4 egynemű születik sorban, például. Ott van valami más rejtett tényező is?

2021. aug. 27. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
nem tudjuk mitől függ
2021. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudni.Páromnak van 3 testvére és ebből 1 nő és ők hárman férfiak.

Nem tudni hogy jött össze 1 lány

2021. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Elvileg véletlen. Gyakorlatilag lehetnek olyan csendes genmutaciok amik esetleg már a spermatogenezis során megakadályozzák az egyik fele spermium kialakulását. Vagy parsejtes allapotban már életképtelen lesz az adott nemű embriokezdemeny, tehát észre sem veszi a nő hogy megfogant. Olvastam régebben egy családról ahol 10 (!!) fiugyerek volt, ott valamit meg is allapitottak az apanal.
2021. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Interneten olvasni olyat is, hogy vannak a termékeny napok, ha a spermium pont elkapja a petesejt kilökődését elvileg akkor fiú, mert hogy az Y kromoszómájú spermium csak 1 napig él az X pedig 72 óráig azt hiszem. Valami ilyesmit olvastam..
2021. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tanultam hogy az első gyerek neme 50-50% vagy fiú vagy lány. Ha az első gyerek lánynak született, akkor már a második gyereknek 25% esélye hogy az is lány lesz szóval feleződött. Mi 3-an vagyunk lányok, a harmadik gyereknek csak valami 0,5% esélye volt hogy lány lesz mert onnantól mar asszem hatványozódik kromoszóma vagy valami ilyesmi miatt nem jegyeztem meg.
2021. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
4-es van tudományos cikk a témában, ahol vizsgáltak hogy számít e hogy a peteereshez képest mikor volt szex, és nem.
2021. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
5 ez rosszul értelmezett valószínűség számítás. Mindig 50% esély van mindkét nemre, de arra hogy 3 lányod lesz mikor még egy sincs arra valóban 6,25 %
2021. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os én csak leírtam amit interneten erről találni lehet. Én is csak olvastam, ezért nem kell lepontozni. Itt nagyjából mindenkit ennyierővel le lehetne hurrogni, mert nem okos biológusok,tudósok adnak választ, hanem általában egyszerű, hétköznapi emberek. Sőt még az “okosok” sem tudják pontosan, akkor miről is beszélünk? Óriási a lehetőségek tárháza, itt csak maximum tippelni tudunk.
2021. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Nem pontoztalak, és nem is kioktatasbol írtam, csak mert anno engem is érdekelt a dolog :) és aztán találtam róla tudományos kutatást és gondoltam megosztom itt. Mert előtte én is sokszor olvastam ilysmiket mint amit irtal 4-es.

2021. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Neten van fent olyan Czeizel videó (9 hónap sorozat}) , amiben arról beszél, hogy mi befolyásolja az arányokat (tehát nem tuti, csak eltolha az esélyt) az aktus időzítése is (az X spermiumok lassabbak, de tovább élnek, mint a gyorsabb Y-osok), meg a hüvely pH értéke is. És elvileg ezeket is statisztikával bizonyították (talán 50-ről 75%-ra tolja el, de nem biztos, hogy jól emlékszem). Illetve ennél újabb cikként olvastam több helyen, hogy a petesejt is válogat, kivel lenne kompatibilis, mert nem feltétlenül a leggyorsabbat engedi be.
2021. aug. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!