Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek a párja (férfi) steril,...

Akinek a párja (férfi) steril, milyen lehetőség van a gyerekvállalásra? Hogy élik ezt meg a férfiak?

Figyelt kérdés
8 éve próbálkozunk (most 30 évesek vagyunk), de soha nem estem teherbe. Nemrég elmentem kivizsgálásra, ahol szervi problémát nem találtak, holnap jön meg a hormoneredmény. Nemsokára a párom is kivizsgáltatja magát. Sajnos több nagybáttya van, akik sterilek (nincs hímivarsejt az ondóban), nincs gyerekük. Nem tudjuk, hogy ez számít-e, hogy esetleg így nagyobb-e az esély, hogy nála van a probléma. Akiknél ilyen gond van, hogy élték meg? Nagyon magukba zuhantak? Mi beszéltünk sokat erről, hogy akkor is kitartunk egymás mellett, ha nem lehet gyerek, de gondolom más, ha az ember kézhez kap egy diagnózist, hogy esetleg vérszerinti gyereke nem lehet, biztosan nehéz lehet ezzel élni. Aki hasonló cipőben jár, hogy alakultak a dolgok?

2021. aug. 29. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Vagy örökbe fogadhatnak az ilyen párok gyereket, vagy orvosi beavatkozással kell megoldani a problémát.
2021. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Ha lombikhoz sem elég, akkor spermadonort igénybe tudtok venni. Vagy marad az örökbefogadás.
2021. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Hereszövet biopsziával megnézhetik egyes meddőségi központok keresnek olyan előspermiumokat, amiket tudnak használni lombikhoz. Ha a biopsziával sem találnak használhatót, akkor donorspermával lehet lombikozni.
2021. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi örökbefogadunk.

Azoospermia.

2021. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb senki nem a kérdésre válaszol. Kár. (Tudom, én sem)
2021. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 -es vagyok.

Nekünk nem lehet közös gyermekünk.

Azoospermia.

Meddőség.

6 évig voltunk benne a meddőségi kezelésbe.

Sperma donoros inszem volt 6 alkalommal.Lombikra már nem mentünk.Ezek után indítottuk el az örökbefogadást.

Férjem hamarabb elfogadta ezt az egészet.

Agydaganat okozta a meddőséget mert sugárzás és kemo is volt gyerekkoromban.

(Miért is ne a kérdésre válaszoltam?)

Ja mert nem fejtettem ki.Bocs.De a diagnózis egyértelmű.aki benne van az tudhatja.puff.

2021. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3mas vagyok, szintén a férjemnél a probléma. Mi ezt még megpróbáljuk, csak utána megyünk örökbefogadás irányába. A válaszban benne van kb, hogy kapaszkodunk egy fűszálba is 🤣
2021. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Én ezt úgy élném meg hogy nem kell óvszerrel, meg fogamzásgátlókkal vacakolni.

És azon aggódni hogy nem e becsúszott esetleg egy terhesség...

2021. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!