Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok gyereket a helyzet...

Vállalnátok gyereket a helyzetemben?

Figyelt kérdés
A férjem nagyon szeretne már kisbabát, ő 31 éves, én pedig 26. Én is vágyom rá, de novemberben lesz még egy fontos szakvizsgám, amit le kell tennem. Mindkettőnknek van jó bevétele, autónk, de házunk/lakásunk nincs még. Egy részem belevágna, a másik várna még egy fél évet-évet, hogy igazán megtaláljam magam a szakterületemen, és nyugodtan mehessek el babázni, tudva, hogy lesz hová visszatérni, nem ködös a jövő szakmai szempontból. Szerintetek ez mennyire fontos? Lehet, hogy inkább spontánabbnak kellene lennem? Meg mi van, ha össze se jön a baba évekig, ilyenről is csomót hallani. Lehet, hogy jobb korábban elkezdeni próbálkozni? Aki gyereke(ke)t vállalt, mekkora áldozat ez a munkád szempontjából? Azt hiszem, egyelőre ezt nem látom át.
2021. szept. 4. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Te szülöd, te szenvedsz te neked nem lesz munkád, te leszel kiszolgáltatott, egy nő magának szül, amíg nem vagy stabíl lábakon és kételyeid vannak ne szülj, felesleges. Neki nincs ebbe beleszólása fogadja el és kész.
2021. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
A gyerek hosszú időre lenulláz mint munkaerőt, és szintén lenullázza a baráti-szociális kapcsolataidat. Nagyon meg kell fontolni, elég nagy áldozattal jár, teljesen elfelejtheted a jelenlegi életedet. Részemről egy szavazat a “nem”-re, nem csak most, később sem.
2021. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

November már csak két hónap. Még ha sikerül is egyből, kb. még tudni sem fogod, hogy terhes vagy, mikor vizsgázól. Semmiben nem fog zavarni.

De én azt érzem, hogy te még ezt nem szeretnéd. Ha nem vagy 100% biztos benne, hogy bármikor jöhet a baba, akkor inkább várjatok még.

2021. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Jó dolog a spontaneitás, de ha gyerek lesz, akkor a spontaneitásnak nagyjából annyi. (Jó, nem teljesen, meg sok mindenen múlik, de annyira szabad gyerekkel sose leszel, mint gyerek nélkül.)


Dolgozol már? Kapnál csedet, gyedet? Nem mindegy, hogy a babázós évek beszámítanak-e a nyugdíjadba, vagy sem. Ha nincs most munkád, ahonnan szülni mehetnél/CV-be írható tapasztalatod, akkor dolgozz egy évet, hogy később legyen mire építkezned.

2021. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

"Aki gyereke(ke)t vállalt, mekkora áldozat ez a munkád szempontjából?"


Nagy, de ha áldozatnak érzed, várj is. Nagyobb hülyeség nincs, mint félszívvel gyereket vállalni úgy, hogy már a születése előtt azt számolgatod, hogy mikor mehetsz vissza minél előbb dolgozni.


Majd ha azt érzed, hogy könnyen ott hagynád a munkád min. 2 évre, akkor vágj bele.

Persze vissza lehet rongyolni fél év után is, csak minek ha mindenről lemaradsz?

Sokkal jobb megvárni, amíg a gyereknek is kialakul a közösség iránt igénye és nem csak muszájból kell bevágni.

2021. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Még annyi, hogy lehet, hogy nem jön össze elsőre, de csak akkor kezdjetek el próbálkozni, ha az sem gond neked, ha rögtön összejön.
2021. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

Fél vagy 1 évvel nem leszel sajnos előrébb. Ha egyből összejön 1 év múlva akkoris hamar kiesel a munkából. Most hogy pár hónap tapasztalatod lesz gyed előtt vagy nulla az nem olyan sok különbség szerintem 😕 de nyilván te tudod mérlegelni neked hogy lenne jobb.


Saját tapasztalatom viszont: én előbb vállaltam gyermeket, szülés előtt gyárban meg boltban dolgoztam és utána találtam meg a hivatasomat 😊 mondjuk én 20 évesen szültem, de te sem vagy még elkésve.


Hallgass a szívedre, te mire vágysz jobban és üljetek le megbeszélni 🙂

2021. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy - rosszabb esetben - kell pár év, mire összejön a baba. De még csak 26 éves vagy, akkor is bőven időben vagy, ha csak két év múlva kezdtek bele a bébi projektbe. Ám ha egészségesek vagytok, azért így 26 évesen esélyes, hogy maximum egy éven belül teherbe is esel.


Én azt gondolom, hogy ha neked ezen gondolkodnod kell, és kérdést kiírni hozzá, akkor a szíved mélyén, igazán még nem akarod a babát. Akkor még jobb várni vele valamennyit, bármilyen okból is teszed. A nők életében általában eljön, olyan is van, hogy hirtelen, az érzés, hogy nagyon-nagyon szeretnének gyereket. Ez olyan, hogy már nem kell gondolkodnod rajta, mert bármit megtennél érte. Érezni fogod!


A többi dologhoz nehéz így hozzászólni, mert nem ismerjük a körülményeiteket. Albérletben éltek, vagy szülőknél? Van jó bevételed: ez azt jelenti, hogy pár éve dolgozol is fix állásban?


Én mondjuk albérletbe nem szerettem volna szülni, de ez én vagyok. Mindenki maga tudja, és minden ember élethelyzete más. Ha azért van egy stabil anyagi hátteretek, az sem biztos, hogy kizáró ok.


Egyébként meg a lényeg, hogy érezd jól magad a bőrödben. Boldog, kiegyensúlyozott nőből inkább lesz boldog, kiegyensúlyozott anya, mint az ellenkezőjéből. Ha neked az kell a kiteljesedéshez, hogy dolgozz még, tanulj, vagy bármi egyéb, akkor tedd azt előtte. 26 éves vagy, bőven várhatsz még egy-két évet biológiai szempontból is.


De szerintem csak akkor vágjatok bele, ha már szívvel-lélekkel érzed, hogy anya akarsz lenni, és nincs ezzel kapcsolatban semmi kérdés, vagy kétség benned. Eljön ez az érzés a nőknél, szerintem. Én 28 évesen még el se tudtam volna képzelni, hogy gyerekem legyen, se azt, hogy valaha is nagyon akarok majd. 30 évesen pedig hirtelen minden vágyam ez lett, szinte pár hét leforgása alatt.

2021. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
És hogy mekkora áldozat a munkád szempontjából? Reálisan minimum két évre el kell jönnöd a munkahelyedről. Ha szeretted előtte a munkádat, a hivatásodat, azt a közösséget, akkor nyilván hiányozni fog. De ha már nagyon anya akartál lenni, ez nyilván másodlagos lesz. Benne élve - főként a nehéz napokon - végtelen hosszúnak tűnik két év, visszatekintve viszont nagyon gyorsan elszáll.
2021. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még bizonytalan van, én még várnék a helyedben. Ha 3-4 év múlva szülsz sem vagy lemaradva. Addig meg lesz egy biztos állásod, pozíciód. És ha netalán előbb érzed úgy, hogy jöhet a baba, az sem gond. Tudni fogod, mikor lesz itt az ideje.
2021. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!