Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitévő legyek, ha cukorbetegké...

Mitévő legyek, ha cukorbetegként esek teherbe?

Figyelt kérdés

Próbálkozunk a férjemmel, de cukorbeteg, és hashimoto-s vagyok.

Nem régóta próbálkozunk, úgy 4-hónapja és minden eredményem tökéletes, abszolút jók az értékeim, ideális a terhességhez.

Egy dolog ami nem, a súlyom ami nem vészes, de jobb lenne azért karcsúbban belevágni, amin rajta vagyok, tartom rendesen a diétát.

A lényeg, a kérdésem az, mivan akkor ha teherbe esek?

Mert én úgy tudom, a Merckformin XR-rt nem lehet terhesség alatt szedni, és nem tudom, először endokrinológushoz menjek, vagy nőgyógyászhoz?

Mindenképpen csak orvosi utasításra fogom abbahagyni a gyógyszer szedését, csak érdekelnek esetleg a tapasztalatok.


Ja és hát, most így belegondolva, mindig ilyen 1-hónapos várakozási idő szokott lenni ha időpontot kérek, ez változik ha terhes valaki? Vagy ugyanúgy 1-hónapot kell várni? Nem mintha más előtt szeretnék befurakodni, csak nagyon félek attól, ha sokáig szedem a gyógyszert a magzat sérülékeny időszakában, akkor elveszíthetem...

Semmit se tudok erről, és az orvosok pedig nem világosítanak fel.

Ha ezt kérdezem, mindig azt mondják, majd ha terhes leszek akkor menjek el hozzá, (endokrinológus) és a nőgyógyászhoz is. Ennyi a válasz az ezer kérdésemre.


Köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 12. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Sima merckformint lehet terhesség és szoptatás alatt is szedni, arra fognak átállítani.
2021. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szupi! :)


Az orvosom szerint valószínűleg gyógyszert sem kell majd szednem, ha ténylegesen ennyire jól fogom tudni tartani a 160grammos diétát, vagy inzulinozni se kell majd. Amúgy 2-es típusú cukros vagyok.

De nem súlyos, 4,5-5,0 között van az itthoni cukormérésem, a hemoglobin a1c vagy mi, is tökéletes de azt megnem mondom most pontosan mennyi, csak azt tudom hogy elképesztő szuper. :)

2021. szept. 12. 14:43
 3/10 A kérdező kommentje:
Leginkább attól félek, hogy későn fogok tudni eljutni az orvoshoz a várakozás miatt...
2021. szept. 12. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb ajánlások szerint el kell majd hagyni a Merckformint még az első trimeszterben. Semmi gond nem lesz, tartod a diétát, méred a cukrod,.... nyugi, minden rendben lesz.
2021. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes endokrinológus nőgyógyászt keresni, ő kicsit komplexebben látja a dolgokat és nem kell két-három orvoshoz rohangálni. :)
2021. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Elmesz megfelelő szakorvoshoz aki átállít fokozatosan, másik gyógyszerre. Ebből lehet inzulin, ha most cukros vagy akkor a terhesség csak fokozni fogja, demajd a szakember mondja meg a tutit.
2021. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Merckformint nekem a 12.hetig kellett szednem. Ha terhes leszel nekem úgy volt hogy pont volt kontroll időpontom mikor teszteltem, így onnantól az egész terhesség alatt távkonzultácio volt az endokrinologusommal (endocare)

4 hetente kért pár dolgot (tsh cukor volt h terheléses ft4 ft3 ilyenek)

Elkuldtem neki ő pedig emailben küldte a választ h szükséges-e vmi gyógyszert emelni v szedni pluszban stb

2021. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A terhesség rontani fog a betegségeden. A merckformint a mai ajálásokat követő dokik végig adják, nem szabad elhagyni. Van ahol elhízott kusmamáknak egyből elkezdik adni, hogy megelőzzék a cukorbetegséget.
2021. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A valódi cukorbetegeknek prekoncepcionális gondozásra kellene járni, mielőtt teherbe esnek. A tervezett terhesség előtt át kell állni inzulinra és ha úgy jók az értékek, akkor lehet elkezdeni próbálkozni.
2021. szept. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Illetve néhány dologra reflektálnék:


Lehet hogy keresek egy endokrinológus-nőgyógyászt, bár nem szívesen mennék más nőgyógyászhoz, évek óta járok egy magán orvoshoz akit imádok.

Eddig abban reménykedtem, hogy majd nála szülők, mert amúgy abban a kórházban dolgozik, ahova hivatalosan mennem kell szülni, de hát úgy tudom így se úgy se szülhetek az új törvény miatt nála, így végülis...


Illetve prekoncepcionális gondozás?

Ilyenről még csak nem is hallottam, pedig beszéltem az endokrinológusommal arról hogy szeretnénk már babát. Bár tény, hogy ő ellene volt, mert "fiatal vagyok még" hozzá, csak hogy ez nem érdekel engem, hogy ő mikor gondol engem fiatalnak és mikor nem. :D

Azt mondta, hogy az egészségem jó hozzá, és valószínűleg nem is lesz gyógyszerre szükségem, de azért majd persze közben majd ezt ellenőrizzük. Meg persze nem tudom miért, de kerülte a témát, és mikor kérdeztem de hogy hát miért kerüljük ezt a témát, meg mi akkor is szeretnénk gyereket, állandóan azt mondogatta hogy neki 3-van, és ráérünk erre még.


Tehát eléggé keveset tudok erről. Szívem szerint endokrinologust váltanék, de itt ahol én élek csak ő van. Illetve magán van még, de hát az 25.000 ft :)


27-éves vagyok, a férjem pedig 33.

2021. szept. 12. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!