Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjemmel babát szeretnénk....

Férjemmel babát szeretnénk. Mennyi az esélye, hogy terhes vagyok? Milyen gyorsan mutatja ki a terhességi teszt a terhességet?

Figyelt kérdés
Férjemmel családot szeretnénk alapítani, viszont nekem vannak gondjaim a menstruációmmal. Jártam orvosnál is emiatt. Érdemlegeset nem tudott mondani sajnos. Év eleje óta nem védekezünk. Múlt héten pénteken, azaz lassan egy hete úgy ébredtem, hogy szédültem és hánytam is, szagok is zavartak. Utána pár napig még volt enyhe hányingerem. Ma csináltam is tesztet és sajnos negatív lett. Viszont majd csak 20-a után kellene megjönnie a menstruációmnak, ha megjön egyáltalán, mivel sajnos nem rendszeres.

2021. okt. 7. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Múlt péntek elseje volt, ha 20ra várod, akkor ott még kizárt, hogy terhesség miatt volt hányigered.
2021. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Milyen gondok?

Plusz nem árt olvasgatni, mert úgy látszik fingod nincs a ciklus fogalmáról. Így nem kellene még gyereket vállalni.

2021. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A terhességi hányingert a HCG hormon okozza.

Hcg akkor termelődik, ha a megtermékenyített petesejt már beágyazódik.


Aktus után jópár nap, mire beágyazódik. Igazság szerint az elmaradt menzesz után vannak hiteles tünetek. Addig csak belemagyarázás, és arra reagál a szervezet. Placebo hatás.


A teszt az elmaradt menzesz napján már kimutatja biztonsággal. Előtte tesztelni, meg szétszedni a tesztet hülyeség.


Szóval várd meg a következő menszi napját. Aznap tesztelhetsz.

2021. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem vagy terhes. De nem is értem, ha 20-a után esedékes a menstruációd, akkor kb most van peteérésed, hogy lettél volna már múlt héten terhes?
2021. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha a terhesség miatt hánytál meg szédültél volna, akkor azt a teszt kimutatta volna. De ha 20-ára (nem) várod, akkor az még nagyon korán van, peteérésed átlag esetben akor úgy kb mostanság van, ma-holnap, egyáltalán most tudna csak elkezdődni a folyamat, így múlt héten mégis hogy lehettél volna már terhes? Értem, hogy rendszertelen a ciklusod és akarod azt a babát, de azért ne ringasd magad naiv ábrándokba.


A helyedben keresnék másik orvost, aki rendbe rakja a ciklusod, nyilván így nehezített pálya a teherbe esés, ha az sem biztos, hogy egyáltalán van peteérésed.

2021. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4! Na ez az...


Sok nő azt hiszi, hogy az aktus másnapján már terhes :) XD.


Kérdező! Ovuláció (az érett petesejt kiszabadulása) után még meg kell termékenyülnie, utána napok alatt jut el a petevezetődből a méhbe. Utána még be kell ágyazódnia a méhnyálkahártyába.


Szóval ez még neked, ha most lesz ovud, most mehetne végbe.


Egyáltalán hány napos a ciklusod, figyeled-e, hogy mikor van ovuláció?

Na! Az UTÁN lehetsz terhes. Előtte nehezebben (van spontán peteérés is, de az nem olyan gyakori dolog).

2021. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj el normális nőgyógyászhoz, aki ért is hozzá. A legtöbb alkalmatlan a meddőségi kivizsgálásra.
2021. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!