Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdekel a tapasztalatotok, ti...

Érdekel a tapasztalatotok, ti hogyan mondtátok el a férjeteknek/párotoknak, hogy kezdjünk bele a babaprojektbe, és fejezzük be a védekezést?

Figyelt kérdés

Évek óta megbeszéltük, hogy igen, majd egyszer lesz közös gyermekünk (páromnak már van, csak nem velünk élnek és már nagyok), csak én még várnék vele, mert még nem értem meg az anyaságra, illetve töltsünk már el egy pár évet csak kettesben. Igaziból neki mindegy, hogy lesz-e, vagy nem, mi boldogok vagyunk, és ő már egyszer végigcsinálta ezt a gyerekesdit.

Nálam mostanra ért meg az az érzés, hogy vágyom egy babára.

Igen tudom, hogy nyílt kommunikáció meg minden, de valahogy mégis olyan érdekesen érzem magam, mert eddig eléggé "gyerekellenes" voltam, most meg hirtelen nagyon megfordult az érzésvilágom.....



2021. okt. 12. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő után megbeszéltük hogy várni akarunk egy fél évet kb, ami alatt letesszük a cigit, én is és ő is elkezdünk szedni egy kis plusz vitamint, folsavat. Kb 4hónap után mondtam neki, hogy akkor mostmár ne védekezzünk, jöjjön amikor szeretne. Nem kell ezt túlgondolni szerintem.
2021. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A férjem majd 5 évvel fiatalabb, mint én szóval az, hogy sürgessem, nálunk nem volt opció. Mindig mondta, hogy albérletbe, meg "csóróságba" ő nem akar. Aztán amikor már kilátásba került a saját ház, akkor mondta, hogy ha elfogy a gyógyszerem már ne vegyek többet. Úgy gondoltuk, hogy kell majd jópár hónap mire terhes leszek de a második hónapban összejöttek (ikrek). Azért beparáztunk rendesen. Abban az évben összeházasodtunk, lett még egy gyerekünk azóta és már saját házban élünk.
2021. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon jó kapcsolat lehet ,ha ilyet nem tudtok megbeszélni. Nem szoktatok beszélgetni? Mit kell ezt túlagyalni, elmondod mit érzel és kész.
2021. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is elég furák ezek a kérdések.

Mondd el neki, és kész.

Beszéljétek meg szépen.

Így ahogy leírtad: jöhet a baba, már vágysz rá.

2021. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esküvő előtt pár hónappal egyszerűen csak szóba került, hogy jöhetne és picit egészségesebben kellene élnünk. Többet mozogni, egészségesebben enni, vitamint szedni, stb. Így is tettünk. Végül egy évvel később jött össze.
2021. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as: igen, valóban csodálkozom saját magamon, hogy miért esik nehezemre elmondani, hogy esetleg belevághatnánk, amikor mindent meg tudunk beszélni, sokat vagyunk együtt, és nem felszínes a kapcsolatunk. Valahogy ez most más....nálam.....ráadásul most van egy ügy az életünkben, aztán ő biztosan úgy van vele, hogy legyen vége, viszont ilyen alapon sosem lesz olyan az életben, amikor minden tökéletes
2021. okt. 12. 14:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Na, most júniusban belevágtunk. A férjem kezdeményezte a témát. 1 mondattal el lett döntve :) izgatott vagyok, és reménykedem abban, hogy pár hónapon belül összejön. Így utólag nem is értem, hogy miért nem mertem elmondani neki, hogy én már készen állok.
2022. júl. 20. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi nem igazán beszéltük meg. Mármint a fix idopontot. Azt tudtuk hogy szeretnénk és bármikor várjuk szeretettel.


Egy idő után vérzés zavaraim lettem a fogamzásgátló tabletta miatt, férjem megkért, hogy tegyem le, ne tegyem tönkre magamat, inkább gumit húz.

Mondtam, hogy nekem az kényelmetlen így a naptár módszer plusz megszakítás mellett maradtunk. Aztán napról napra és hétről hétre egyre gyakrabban maradt bennem a végén. Mostmár ott tartunk, hogy egy éve nem jön a baba így megyünk a Kaaliba sztk orvos ajánlása alapján.

Szóval nálunk soha nem volt kimondva hogy “na mostantól” hanem jött magatol szavak nélkül

2022. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!