Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS mellett tüszőrepedés?

PCOS mellett tüszőrepedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párom fél éve odafigyel a szénhidrátbevitelre, mellette elkezdett mozogni. Ekkor még nem tudtuk, hogy PCOS gondok vannak, tehát abszolút véletlen, hogy annak ellenére, hogy nem volt tudatában a betegségnek, elkezdte magát "kezelni". Túlsúlya nincs, de nem is nádszál. IR-ről nincs tudomásunk. Ciklusa az elmúlt 1 évben 2x késett 1-1 hetet, a többi esetben pontos, 28 napos volt.

Múlt héten éves orvosi vizsgálaton jelezte az orvos, hogy cisztákat lát, PCOS gyanús, de különösebb javaslatot nem tett, 1 év múlva rendelt volna vissza kontrollra, ha addig nem jön össze a baba. (Ő szavaival élve, szexeljünk sokat, meg figyeljen oda a szénhidrátbevitelre.)

Ezzel a véleménnyel nem igazán elégedtünk meg, ezért másodvéleményt kértünk olyan nőgyógyásztól, aki meddőségre is specializálódott.

Ő is megerősítette, hogy a ciszták ott vannak, viszont lát egy 18 mm-es domináns tüszőt úton a ciklus 10. napján, ha jól emlékszem, így ezt az évet várjuk ki, ha idén nem fogan meg a baba, év elején menjünk vissza hozzá. Szintén megerősítette a mozgást, szénhidrátbevitel mérséklését, mellette D vitamint javasolt. A tüsző láttán javasolta, hogy egy rövid ideig még próbálkozzunk, mert lehet, hogy a diéta és a mozgás beindította a megfelelő működést.

A kérdésem az lenne, hogy ha tényleg PCOS gond van, akkor attól, hogy a tüsző úton van, kicsi az esélye, hogy a tüszőrepedés végbemegy? Lehetséges, hogy pont a tüszőrepedésért felelős hormonnal van a gond a hormonháztartásban, így hiába a domináns tüsző?


2021. okt. 13. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, előfordulhat.
2021. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly januárban borult meg a ciklusom, előtte teljesen rendszeres volt. Akkor még nem látott cisztákat a nő dokim, viszont nyáron már igen és igazolódott is az inzulinrezisztencia. Diétázni kezdtem és rendeződött a ciklusom, a hormonjaim is és peteérésem is volt rendesen. Az endokrinológus javasolt metformint a diéta mellé, mert előtte 2 éve volt spontán vetélésem, a metforminnak pedig van magzatmegtartó hatása is. Így ezen a nyáron diéta+metforminnal spontán teherbe estem. Ami nálam nehezítette, hogy soha nem voltam túlsúlyos, sőt, 165cm és 48kg voltam világ életemben, sportoltam is gyermekkorom óta, úgyhogy nálam sajnos a genetika szólhatott közbe.
2021. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

PCOS em van. Nekem IR is társul mellé.

Harmadik babámat várom.

Első spontán fogant, akkor még nem is tudtunk a PCO ról.


Második babára 1.5 évet vártunk ciklusom nem volt gyakorlatilag, több hónapos kimaradások voltak. Dieta és gyógyszer segítségével lett ovulacióm (teszt igazolta) végül clostilbegyt (peteérés serkentő) segítségével fogant a lányom. Most a harmadik babánál alapból ezzel kezdtük, elsőre sikerült is.


Azt gondolom 50-50 hogy megreped e viszont fontos lenne tudni milyen a többit hormonértèk, van e Inzulinrezisztencia, nem magas e a prolaktin, tsh stb mert sajnos ha megfogan a baba simán lehet vetélés belőle.


Tanács az hogy ne nőgyógyászt keressetek hanem egy endokrinologust aki segít beállítani a hormonokat csinál egy terheléses vér es inzulin mérést. Ír gyógyszert ha szükséges és... Kezel!


Nem lehetetlen nem kell kétségbeesni. Simán lehet hogy megreped 2-3 nap múlva ez a tüsző és sikerül is a baba. És simán lehet problémamentes terhesség lesz. 160g szénhidrát diétát érdemes tartani


Sok sikert

2021. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah és a pco mellé leginkább IR is társul úgyhogy azt mindenképpen nézetni kellene
2021. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Több ismerős javasolta ezt a dokit, PCO mellett tette rendbe a hormonháztartást és minden említett ismerősnek sikerült a baba, nem is olyan hosszú időn belül. Tehát a dokiban bízunk, csak én személy szerint azt szeretném elkerülni, hogy beleéljem magam a dologba, de az 50-50-nel egyetértek a válaszok alapján.
2021. okt. 13. 11:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Diéta, sport, mercformin. Ez a kulcs.

35 éves vagyok, 23 éves korom óta tudok a pxos, ir ről. 5-ször voltam várandós, 3 egészséges gyerekem van, plusz volt egy kémiai.

Reálisan kell gondolkodni.

Lehet ovuláció a cisztak ellenére is.

2021. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az még fontos lehet, hogy ovu tesztet is csinált az elmúlt 3 hónapban, de általában az az igazi pozitív sose lett, egy picit mindig halványabb volt a teszt által jelzett időponton belül, mint a "másik" csík. De ha jól gondolom ez is jelentheti azt is hogy alacsony az lh szint, de azt is hogy szimplán lemaradtunk az lh csúcsról, mivel nagyjából 24 óránként csinált "csak" tesztet.
2021. okt. 13. 12:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az lh teszt érzékenysége nem megfelelő.
2021. okt. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!