Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség és antidepresszáns?

Terhesség és antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Escitilt szedek, ezt lehet szedni terhesség alatt, elég új fajta gyógyszer. Viszont ha nem muszáj természetesen nem szedném.

Viszont... ha most teherbe esnék, akkor mi lenne a jobb? Inkább szedni és "jól lenni" vagy gyorsan, minél hamarabb lerakni, és kitenni magamat az erős tüneteknek, mind megvonás, mind pánik tekintetében, viszont tisztának lenni?


2021. okt. 14. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt orvossal kéne megbeszelni, nem itt.
2021. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Citaprammal lettem terhes ami az escitil egyik régebbi "fajtája". A doki azt mondta semmi gond nem lesz de én inkább kértem hagyjuk el a gyógyszert.

Rosszul voltam,mind testileg mind lelkileg,24 hetesen koraszülésem lett,sürgősségi császárral...a baba nem maradt életben.

Nem mondom,hogy a gyógyszer hiánya miatt indult be a szülés,csak leírtam mi történt.


Második terhességem alatt szedtem végig az orvos szerint többet árt ha nem szedem,mondjuk ezt a nőgyógyászom se vitatta soha.

Most már 12 éves a fiam :)

2021. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem erről dokival, azt mondta, hogy ha szeretném megpróbálhatom letenni, de ha nem sikerül az se gond, mert nem okoz problémát a magzatnál.

Olvastam olyat is, hogy a gyógyszer hiánya előhozza a szorongást, pánikot, és a stressz sokkal többet árt, mint maga a gyógyszer.

Nagyon sajnálom, ami veled történt utolsó, de örülök, hogy végül happy end lett, és született egy egészséges kisfiad! :) Jó ilyen történeteket olvasni, hogy a gyógyszer nem feltétlenül okoz maradandó genetikai, vagy szellemi problémát a babánál.

2021. okt. 14. 11:06
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Sertralint szedek júniusi vetélésem óta mert előtte is pánikbeteg voltam és nagyon kiborultam idegileg. Azóta 13 hetes terhes vagyok, a baba hálistennek úgy néz ki makk egészséges :) Sőt néha egy negyed Rivotrilra is szükségem van.
2021. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2%
Mi lenne, ha előbb kikezelnéd magad a pánikbetegségből és csak utána lennél terhes? Üdv, egy gyógyult pánikbeteg.
2021. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Túlsó, igen, te meggyógyultál. Másnak ez meg évek alatt sem sikerül.
2021. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gyógyszer mellett jól vagyok, de családi halmozódás és a pajzsmirigyem miatt is van jelen ez az állapot.
2021. okt. 14. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Na mert az aztán olyan könnyű,annyira imádom az ilyet. Pánikbetegség és pánikbetegség között is óriási különbségek vannak. Nekem semmilyen hókuszpókusz, gyógynövény, relaxáció meg kog. terápia nem jött be képzeld.
2021. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Énis pánikbwteg vagyok..

Több genetikus szakorvost meg kérdeztem.

Rosszulét miatt én nem tudtam szedni az anti depit,

De

Frontint alkalmankent be vehetek

Dr. Czeizel Endre professzor is nyilatkozott meg regebben erről a témárol

Akiket meg vontak terhesen a gyogyszertől, beteg babája született

Akik viszont folytatták, makk egészséges lett.

Ha a kismama pánikol, kihat a magzatra.

Ha jol érzi magát a magzat is jol érzi magát.

Max 24 orára megfigyelés alá veszik.

De nem kell aggodni hidd el ez alatt a pár hónap alatt ém fel kerestem jo pár genetikust, és rizikofaktornak alacsony szinten állapítottak meg.

Szoval ez h fejben dől el nagy szarság!!


Aki epilepsziás, szívbeteg, cukorbeteg msind mind gyogyszert szednek

Akk nem szüljön senki gyereket?

Sok vitaminra is fel van tüntetve terhesség alatt beszéljen orvosával...

Mai gyogyszerek ugy mond már nem magzat károsito hatásuak, hiába rémisztgetik a népet...

Ki tartást!!


9+5 hkm

2021. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!