Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párom gyermeke rákban hunyt...

Párom gyermeke rákban hunyt el, mennyi az esély, hogy...?

Figyelt kérdés
Vőlegényem 3 éves kisfia agydaganatban ment el, 4 évvel ezelőtt. Mivel már én is 28 vagyok és ő is 38 éves, így szóba került a gyerek, mindketten nagyon szeretnénk. De bennem mégis felmerült az, hogy mennyi az esélye annak, hogy ez másodszor is megtörténjen? Mert sem én, sem ő nem szeretné mégegyszer ezt átélni.Nagyon szeretjük egymást, tervezzük az eksüvőnket és tényleg már csak a gyerkőc hiányzik. Párom is szeretne újra apuka lenni és tudom, hogy ő lenne a szeme fénye neki. (Én nem az elhunyt kisfiú anyukája vagyok, a vőlegényem elvált tőle, mert nem volt jó anyukája a picinek.) Volt valaki hasonló cipőben? Mert így vállalni gyermeket?

2021. okt. 19. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ezt genetikai tanacsadason kell megkerdezni, ehhez értő orvostól, szerintem érdemes mindenképp elmenni.
2021. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Van a párodnál családi halmozódás? Tehát mennyire egyértelmű, hogy az ő oldaláról van a nagyobb rizikó erre?

Ha nem egyértelmű, akkor szerintem ne ez tartson vissza.

2021. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Senkinek nem volt ilyesmi betegsége korábban a családban.
2021. okt. 19. 21:22
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egyszer egy onkológus azt mondta, hogy ez a betegség nem öröklődik. Sajnos az én családomban is volt érintett és ezért beszélgettem vele a témáról.
2021. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi más betegség miatt mentünk genetikai tanácsadásra, ezt javaslom nektek is. Ott végig kérdeznek mindent, és megállapítják, hogy a betegségre van e genetikai kockázat, vagy nincs.
2021. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is a genetikai tanácsadást javaslom. Szerintem észszerűbb, mint itt találgatásokra bízni magad.

Ha szeretnétek gyereket, akkor ez viszont ne tántorítson el. Annyi szomorú eset van, amit nem lehet elkerülni. De nem lehet erre fókuszálni.

2021. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
Drogozott a párod vagy az exe?
2021. okt. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem. Milyen kérdés ez???
2021. okt. 21. 18:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp vizsgáltassátok ki magatokat.

Bár nem az én sztorim, sőt nem is ismerősé, de követek instagramon egy anyukát, akinek nemrég hunyt el a kislánya szinten agydaganatban ha jól tudom.

Kiderült, hogy az anyuka hordozó és bár nem 100%, de van rá esély, hogy ha válallnak még gyereket, akkor nála is kialakulna a rák:(

Nagyon nehéz ez. Ilyen esetben én biztosan nem vállalná a kockázatot, hanem örökbefogadnék. Tegyetek ti is így, ha ez opció:)

2021. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Senior Séf ***** válasza:
71%
A rák nem öröklődik. Az életmód (jelen esetben a kismama életmódja) okozza a hajlamot, ami aztán később betegséggé válhat.
2021. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!